Ari Vatanen - valehteleva typerys

Anonyymi-ap

Ari Vatanen julistaa ettei ilmaston muutos ole ongelma, eikä ylikulutusta ole. Ilmeisesti Tuupovaarasta tulee vain ajattelukyvyttömiä äälilööitä. Tosin ikänsä puolestahan Vatanen voi olla jo seniili.
Moiset jutut ovat vainpakoa omasta vastuusta. Vatanen ei ole elämässään tehnyt muuta kuin saastuttanut ympäristöä autoharrastuksellaan. Idiootti.

12

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vatanen on idiootti.

    • Anonyymi

      Vatanen höperöi.
      Saako Vatanen lausunnoista palkkion öljyteollisuudelta?

    • Anonyymi

      Tuskinpa hän valehtelee. Ongelma lienee ymmärryksessä. Toki tämä on vapaa maa, saa sanoa melkein mitä vaan.

      Ilmastohaasteeseen keinojen ja ratkaisujen löytäminen ei tarvitse Vatasia eikä Elokapinaa.

      Maapallon pelastaminen on niin tärkeä asia, että siihen pitää valjastaa parhaimmat resurssit eikä Elokapinan kaltaiset kiihkoilijat tai Vatasen kaltaiset höpöttelijät.

      • Anonyymi

        Vatasella ei taida kognitio riittää ilmastonmuutoskeskusteluun🤔
        Eikä substanssi...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vatasella ei taida kognitio riittää ilmastonmuutoskeskusteluun🤔
        Eikä substanssi...

        Toivottavasti hänen höpöttely saa ainakin jonkun ajattelemaan, ketä ja mitä kannattaa kuunnella.


    • Anonyymi

      Ilmastonmuutos on köyhien ongelma, rikasta ei vaikuta millään tavalla tämä höpötys. Itse ainakin nautin enemmän +30 c kuin -20 c lämpötilasta, antaa lämmetä vaan.

    • Anonyymi

      Vieläkös vatasella on ajokortti🤔

      Kun otsalampussa virta vähenee lääkäri ottaa ajokortin pois 🔬🚑

    • Anonyymi

      VATANEN ON OIKEASSA.
      Ilmastonmuutos on valhetta.
      TE olette höyniä..
      Saaret nähdä kuulla monta muutakin totuutta.

      • Anonyymi

        Kerro ihmeessä kaikki totuudet ja esitä tieteelliset faktat myös🔬👍

        Tuskin maltamme odottaa ....😁

        P.S. oletko entinenjääkiekkoilija🤔


      • Anonyymi

        97–99 % ilmastotutkijoista on yhtä mieltä siitä, että ilmaston lämpeneminen on todellista ja ihmisen aiheuttamaa.

        Tämä perustuu tuhansiin vertaisarvioituihin tutkimuksiin ja IPCC:n arvioihin.

        Tieteellisiä vertailututkimuksia on julkaistu mm. seuraavissa lehdissä:

        Nature, Science, Geophysical Research Letters ja Climate Dynamics

        Tieteeseen luotetaan, Jumalaan uskotaan. Uskovaisilla on totuuksia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        97–99 % ilmastotutkijoista on yhtä mieltä siitä, että ilmaston lämpeneminen on todellista ja ihmisen aiheuttamaa.

        Tämä perustuu tuhansiin vertaisarvioituihin tutkimuksiin ja IPCC:n arvioihin.

        Tieteellisiä vertailututkimuksia on julkaistu mm. seuraavissa lehdissä:

        Nature, Science, Geophysical Research Letters ja Climate Dynamics

        Tieteeseen luotetaan, Jumalaan uskotaan. Uskovaisilla on totuuksia.

        Tutkijat tuottavat sellaisia tutkimuksia kuin heidän halutaan tuottavan.
        Nämä vihersyndikaatin tilaamat tutkimukset on tehty maksua vastaan ja tilaaja toimittaa tulokset joihin tutkijat sitten väsäävät sopivan tutkimuksen.
        En luota nykytieteeseen enää ollenkaan, se on täysin rappiolla ja korruptoitunutta.


    • Anonyymi

      Tottahan Vatanen puhuu, teidän viherpestyt aivonne ei vaan suostu sitä ymmärtämään.

      Te luulette että ihminen on maapallolla jokin mahtitekijä joka pystyisi säätämään luontoa, jopa ilmastoa, mutta kyllä se on luonto joka sanoo koska pelut on pieniä, eikä siinä ihmiskunta paina yhtään mitään jos luonto ottaa käyttöön voimansa.

      Totuus on ja Vatanenkin sen tietää, että maapallon ilmasto ei värähdäkään vaikka koko suomea ja suomalaisia ei olisi maailman kartalla ollenkaan.

      Tuossakin vihervouhotuksessa kannattaisi pitää suhteellisuudentaju mukana eikä kouhottaa kuin aasit.

      Mm. napajäätiköiden sulamisesta itketään ja vaahdotaan ja ihan turhaan!
      Napajäätiköiden kuuluukin sulaa, koska ne ovat viimeisiä jäänteitä n. 100 000 vuotta sitten alkaneesta viimeisestä jääkaudesta.

      Tuolloinen jääkausi, jolloin tälläkin paikalla oli 2 km paksu jääkerros, on mielestäni melkoinen ilmastomuutos, eikä sitäkään ihminen aiheuttanut.

      Jääkausia tulee ja ilmasto muuttuu tulevaissuudessakin, olipa täällä ihmisiä tai ei.
      Pohjoiselta pallonpuoliskolta on löytynyt trooppisten kasvien fossiileja, jotka kertovat täällä joskus, jo ennen jääkauttakin olleen aivan toisenlaisen ilmaston.

      Hankkikaa aikaperspektiiviä, älkääkä suhteuttako asioita omaan napaanne vaan koko maapallon pitkään historiaan, jonka kiertokulku ei ole suinkaan ole päättynyt, vaan jatkuu vielä kauan ihmisten katoamisen jälkeenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      214
      6275
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1698
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1517
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      69
      1058
    5. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      105
      1000
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      927
    7. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      877
    8. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      199
      852
    9. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      100
      816
    10. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      789
    Aihe