Ari Vatanen julistaa ettei ilmaston muutos ole ongelma, eikä ylikulutusta ole. Ilmeisesti Tuupovaarasta tulee vain ajattelukyvyttömiä äälilööitä. Tosin ikänsä puolestahan Vatanen voi olla jo seniili.
Moiset jutut ovat vainpakoa omasta vastuusta. Vatanen ei ole elämässään tehnyt muuta kuin saastuttanut ympäristöä autoharrastuksellaan. Idiootti.
Ari Vatanen - valehteleva typerys
12
371
Vastaukset
- Anonyymi
Vatanen on idiootti.
- Anonyymi
Vatanen höperöi.
Saako Vatanen lausunnoista palkkion öljyteollisuudelta? - Anonyymi
Tuskinpa hän valehtelee. Ongelma lienee ymmärryksessä. Toki tämä on vapaa maa, saa sanoa melkein mitä vaan.
Ilmastohaasteeseen keinojen ja ratkaisujen löytäminen ei tarvitse Vatasia eikä Elokapinaa.
Maapallon pelastaminen on niin tärkeä asia, että siihen pitää valjastaa parhaimmat resurssit eikä Elokapinan kaltaiset kiihkoilijat tai Vatasen kaltaiset höpöttelijät.- Anonyymi
Vatasella ei taida kognitio riittää ilmastonmuutoskeskusteluun🤔
Eikä substanssi... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vatasella ei taida kognitio riittää ilmastonmuutoskeskusteluun🤔
Eikä substanssi...Toivottavasti hänen höpöttely saa ainakin jonkun ajattelemaan, ketä ja mitä kannattaa kuunnella.
- Anonyymi
Ilmastonmuutos on köyhien ongelma, rikasta ei vaikuta millään tavalla tämä höpötys. Itse ainakin nautin enemmän +30 c kuin -20 c lämpötilasta, antaa lämmetä vaan.
- Anonyymi
Vieläkös vatasella on ajokortti🤔
Kun otsalampussa virta vähenee lääkäri ottaa ajokortin pois 🔬🚑 - Anonyymi
VATANEN ON OIKEASSA.
Ilmastonmuutos on valhetta.
TE olette höyniä..
Saaret nähdä kuulla monta muutakin totuutta.- Anonyymi
Kerro ihmeessä kaikki totuudet ja esitä tieteelliset faktat myös🔬👍
Tuskin maltamme odottaa ....😁
P.S. oletko entinenjääkiekkoilija🤔 - Anonyymi
97–99 % ilmastotutkijoista on yhtä mieltä siitä, että ilmaston lämpeneminen on todellista ja ihmisen aiheuttamaa.
Tämä perustuu tuhansiin vertaisarvioituihin tutkimuksiin ja IPCC:n arvioihin.
Tieteellisiä vertailututkimuksia on julkaistu mm. seuraavissa lehdissä:
Nature, Science, Geophysical Research Letters ja Climate Dynamics
Tieteeseen luotetaan, Jumalaan uskotaan. Uskovaisilla on totuuksia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
97–99 % ilmastotutkijoista on yhtä mieltä siitä, että ilmaston lämpeneminen on todellista ja ihmisen aiheuttamaa.
Tämä perustuu tuhansiin vertaisarvioituihin tutkimuksiin ja IPCC:n arvioihin.
Tieteellisiä vertailututkimuksia on julkaistu mm. seuraavissa lehdissä:
Nature, Science, Geophysical Research Letters ja Climate Dynamics
Tieteeseen luotetaan, Jumalaan uskotaan. Uskovaisilla on totuuksia.Tutkijat tuottavat sellaisia tutkimuksia kuin heidän halutaan tuottavan.
Nämä vihersyndikaatin tilaamat tutkimukset on tehty maksua vastaan ja tilaaja toimittaa tulokset joihin tutkijat sitten väsäävät sopivan tutkimuksen.
En luota nykytieteeseen enää ollenkaan, se on täysin rappiolla ja korruptoitunutta.
- Anonyymi
Tottahan Vatanen puhuu, teidän viherpestyt aivonne ei vaan suostu sitä ymmärtämään.
Te luulette että ihminen on maapallolla jokin mahtitekijä joka pystyisi säätämään luontoa, jopa ilmastoa, mutta kyllä se on luonto joka sanoo koska pelut on pieniä, eikä siinä ihmiskunta paina yhtään mitään jos luonto ottaa käyttöön voimansa.
Totuus on ja Vatanenkin sen tietää, että maapallon ilmasto ei värähdäkään vaikka koko suomea ja suomalaisia ei olisi maailman kartalla ollenkaan.
Tuossakin vihervouhotuksessa kannattaisi pitää suhteellisuudentaju mukana eikä kouhottaa kuin aasit.
Mm. napajäätiköiden sulamisesta itketään ja vaahdotaan ja ihan turhaan!
Napajäätiköiden kuuluukin sulaa, koska ne ovat viimeisiä jäänteitä n. 100 000 vuotta sitten alkaneesta viimeisestä jääkaudesta.
Tuolloinen jääkausi, jolloin tälläkin paikalla oli 2 km paksu jääkerros, on mielestäni melkoinen ilmastomuutos, eikä sitäkään ihminen aiheuttanut.
Jääkausia tulee ja ilmasto muuttuu tulevaissuudessakin, olipa täällä ihmisiä tai ei.
Pohjoiselta pallonpuoliskolta on löytynyt trooppisten kasvien fossiileja, jotka kertovat täällä joskus, jo ennen jääkauttakin olleen aivan toisenlaisen ilmaston.
Hankkikaa aikaperspektiiviä, älkääkä suhteuttako asioita omaan napaanne vaan koko maapallon pitkään historiaan, jonka kiertokulku ei ole suinkaan ole päättynyt, vaan jatkuu vielä kauan ihmisten katoamisen jälkeenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst7310550- 2434506
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1573908Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat1633398PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija483175Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,492887Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58322432Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i201980Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.621736Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi261471