"Martinan Munaukset" alkaa syyskuussa.
Mukana riemussa myös Esko!
Mukana riemussa myös Esko!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Ei ole ikinä koskaan munannut hän.
Kiva että Tanja Lieksasta korjaa Martinan instassa tämän englannin kieltä.
Et ole äidinkielenopettaja.
Eikös Lieksa ole Pohjois-Karjalassa samoin kuin esim. Juuka?
KVG
Inhoan Martinaa ja myös sinua.
Ehkä Martina menee itsensä kanssa naimisiin. Kuten Sofia Marokossa.
Eikö Martinalla ja Eskolla ollut jo tuollainen ohjelma, joskus aikojen alussa.
Siitähän tuo heidän kateellinen mustamaalaaminen alkoikin koska heidän tositv-ohjelmaa kadehdittiin ja se oli siihen aikaan uutta Suomessa. Ja kateelliset jatkaa vielä vuonna 2025, kuten näemme. On tyrkkyikin koskenut heidän suosionsa ja lujaa.
AMB oli kaikista kateellisin ja yritti mustamaalata jopa heidän liiketoimintaa.
Tuo Eskoa aivan sikana kadehtiva radio-ohjelmista kiinnostunut oli tehnyt Talous-puolella aika omituisen mustamaalaamiskirjoituksen. Mutta nyt tämä sikana kadehtiva voi olla onnellinen koska Niko Saarinen tulee takaisin radiojuontajaksi ja vielä kaverinaan on Niko Nousiainen ja joku prinsessaksi itseään kutsuva nainenkin. Eli kaikki taas hyvin.
Ja taas sinä ihan lehmänä satuilet.
No kyllä.
Sofian täti etenkin oli järkyttynyt suosiosta.
Myös Satu Tuomisto ja Tuksu olivat mukana salaliitossa
Voi kuule, Martinan kadehtiminen alkoi jo siitä, kun se nappasi sen mielettömän komean futaajan, Eremenkon ja nämä olivat omien sanojensa mukaan suomen Beckhamit.
Kun upea julkkispariskunta Martina ja Esko oli melomassa, niin suunnatonta kateutta aiheutti se, että Martina sai mahdutettua vee sanaa jokaiseen lauseeseen ennennäkemättömän määrän. Tuollaista kiroilua ei oltu vielä koskaan nähty suomen telkkarissa.
Martina ei ole ollut vankilassa kuten lokki B.
Ei ole Martina ollut vankilassa hän.
Päiväsakkotuomioita ainakin viisi hällä.
Juuri näin.
Hän on sentään salarakas ja rattijuoppo.
Kerropa vankilan nimi, jossa mielestäsi Sofia on ollut, kun ei tuollaista löydy googlaamalla?
Sofiaa oltiin siirtämässä tutkintavankeudesta Turun vankilaan ja siellä oli jo joku naisvanki ohjeistettu että toimii Sofian mentorina vankilan tavoille. Mutta sitten Sofia pääsikin pois tutkintavankeudesta eikä joutunut Turun vankilaan. Se nainen joka siellä vankilassa oli oli sen miehen kumppani joka oli etsintäkuulutettu ja pakoili Espanjassa. Jostain talousrikoksista oli etsintäkuulutettu.
Sofia kertoi sitten seuraavana keväänä että suunnittelivat menevänsä Ranta-ahon kanssa vankilassa naimisiin.
Seiska 25.7.2019 otsikko: "Vankilassa viruva Sofia Belorf tilittää Seiskalle: haluan kadota maan alle"
Iltalehti 19.7.2019: "Fitnesstähti Sofia Belorf suljettiin niin rähjäiseen vankilaan että poliisikin lähti talosta evakkoon"
Iltasanomat 24.7.2019: "tällaista on Sofia Belórfin elämä 9 neliön sellissä"
Martina on varmaan kutsuttu TTK. Katsotaan vaan kuka viimeiseksi nauraa.
Vauvalla kerrotaan Eskon olevan mukana kisassa.
Hopeinen tiukka mekko on hällä !
Ei kutsuttu Martinaa tai Eskoa edes Petollisiin.
Esko voisi pärjätä, mutta ei Martinan hoksottimilla pärjäisi ohjelmassa.