Naisten pahoinpitely

Anonyymi-ap

Kymmeniä naisia pahoinpidellyt ja ahdistellut Samuel Muhire, 34, pääsee kerta toisensa jälkeen vapaaksi. Yhden mukaan mies on huudellut, että ”kaikkien valkoihoisten on kuoltava".

Raiskauksia, hyväksikäyttöjä ja väkivaltaa suomalaisia naisia ja tyttöjä kohtaan jopa kirkkaassa päivänvalossa – puhumattakaan yönpimeydessä. Perussuomalaiset ovat varoittaneet tästä vuosia. Ja asiat tulevat vain pahenemaan, jos koko yhteiskunta ei herää. Jos monikulttuurisuuden opinkappaleita palvovat puolueet eivät myönnä totuutta: monikulttuurisuus, joka käytännössä tarkoittaa rajoittamatonta maahanmuuttoa kolmansista maista, ei toimi.

Perussuomalaiset hallituksessa ovat kiristäneet oleskeluluvan saamisen ehtoja, kiristäneet rikoksista saatavia rangaistuksia, lisänneet maastapoistamisia, ovat kiristämässä kansalaisuuden saamisen ehtoja ja niin edelleen, mutta se ei enää riitä.

Tämä maa tarvitsee joukkokarkoituksia. Tämän maan jokaisen päättäjän ykkösprioriteetin on oltava Suomen ja suomalaisten turvallisuus. Jokainen rikollinen ulkomaalainen tai laittomasti maassa oleva on karkotettava ilman kysymysmerkkejä ja jokaisen puolueen Suomessa on sitouduttava tähän. Sitouduttava turvaamaan suomalaisten tyttöjen ja naisten turvallisuus.

Oletteko huomanneet vihreiltä naisilta minkäänlaista kannanottoa tähän asiaan? Ovatko vasemmistonaiset jo järjestämässä mielenosoitusta? Onko Minja Koskela suuttunut tai onko Sofia Virta julkaissut tunteikkaan IG-ostauksen aiheesta? Ovatko demarinaiset lausuneet huolestaan ja Tytti Tuppurainen puhunut naisten ja tyttöjen oikeuksista? Eivät tietenkään ole. Miksi? Koska kyse on heidän äänestäjäkunnastaan, rajoittamaton maahanmuutto, joka johtaa kuvassa oleviin rikoksiin, hyödyttää heitä. Siksi he ovat täysin hiljaa tästäkin. He uhraavat suomalaisten naisten ja tyttöjen turvallisuuden oman etunsa tähden.

Kuvitelkaa, että otsikko olisi erilainen. Kuulisitte jo, kuinka kaikki demareista vihreisiin ja rkp:stä kokoomukseen huutaisivat naama punaisena rasismia vastaan. Olisi Peli poikki ja muita rasisminvastaisia mielenosoituksia, Li Andersson lähettäisi tiedotteitaan ja Veronika Honkasalo kokoontuisi eduskunnan eteen Palestiina lippujen edessä huutamaan rasismia vastaan.

Mutta kun on kyse suomalaisten naisten ja tyttöjen kokemasta rasismista ja väkivallasta he ovat täysin hiljaa. Miksi? Koska heitä ei kiinnosta. Koska huolella rakennettu korttitalo kaatuisi.

Koko juttu: https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/7f413c71-85a1-49f7-b1e1-2e9bc087c40e

23

386

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mites se suomalaisten miesten väkivalta ja ahdistelu suomalaisia naisia kohtaan??

      Opiskele sitä vähän ja tule huutelemaan sitten.

      Ei ole ihonväristä kiinni, mutta mistäköhän ois?

      • Anonyymi

        Kyllä tämä nykyisen hallituksen kurjistamispolitiikka luo tehokkaasti syrjäytymistä ym. kurjuutta, mikä lisää ilman muuta myös perheväkivaltaa ja näistä perheistä epätodennäkösemmin kunnollisia veronmaksajia kehkeytyy. Ihan samoin maahanmuuttajienkin syrjäytyminen tuo ongelmia.


      • Anonyymi

        Te puolustelette näitä rikoksia tekeviä maahanmuuttajia??


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Te puolustelette näitä rikoksia tekeviä maahanmuuttajia??

        Ei vaan rikollisuus on tuomittavaa väriin katsomatta. Rastit vain pahentavat tilannetta ja näin tekevät karhunpalvelustaan yhteiskunnalle. Syrjäytyminen tuo vain ongelmia.


      • Anonyymi

        Onko tuo nyt sitä whataboutismia?


      • Anonyymi

        Jos Suomessa on jo omasta takaa roskasakkia, niin miksi sitä pitäisi haalia myös ulkomailta lisää?


      • Anonyymi

        Ei tässä ollut siitä kyse. Huntu tiukemmalle, ja pysytään asiassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei tässä ollut siitä kyse. Huntu tiukemmalle, ja pysytään asiassa.

        Yllättävän paljon on näitä ei -suomalaisia näissä raiskaustuomioissa, kyllä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos Suomessa on jo omasta takaa roskasakkia, niin miksi sitä pitäisi haalia myös ulkomailta lisää?

        Näin on. Persut vain aloittaa nuutokseen itsestään kuten muita opettavat niin hyvä tulee. Isi on kyllä niin hassu setä että...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko tuo nyt sitä whataboutismia?

        On...


    • Anonyymi

      MAMUT ON NIIN KUIN RIKKAAT JA POLIITIKOT , LAKI EI OLE KAIKILLES SAMA

      • Anonyymi

        Pyri elämässäsi johonkin, äläkä tyydy jäämään vain katkeraksi syyttelijäksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pyri elämässäsi johonkin, äläkä tyydy jäämään vain katkeraksi syyttelijäksi.

        Voi aloittaa raitistumisesta ja toipumisesta, jos terveydenhuollon ammattilaisena ymmärtäisi mitä ne tarkoittaa, mutta kun ei.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voi aloittaa raitistumisesta ja toipumisesta, jos terveydenhuollon ammattilaisena ymmärtäisi mitä ne tarkoittaa, mutta kun ei.

        Jos tuntuu että mamut ovat etuoikeutetumpia ja katkeraksi laittaa, niin ei liene kovin yhteiskuntakelpoinen enää sellainenkaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pyri elämässäsi johonkin, äläkä tyydy jäämään vain katkeraksi syyttelijäksi.

        Pyri elämässäsi johonkin, äläkä tyydy jäämään vain katkeraksi syyttelijäksi.

        Ota oma laku kotiin,niin elätät yhden ja koet!


    • Anonyymi

      Olisi ihanaa odottaa lasta Afrikkalaiselle miehelle. Lapsen syntymän jälkeen meillä olisi ihanaa,ja voisimme lomailla Afrikassa hänen kotiseudulla.

      • Anonyymi

        No niin Sebu, mitäs jos kirjoittelisit niistä haaveistasi jonnekin muualle tai keskustelisit niistä kahden kesken Alanin kanssa.


      • Anonyymi

        Olisi ihanaa odottaa lasta Afrikkalaiselle miehelle. Lapsen syntymän jälkeen meillä olisi ihanaa,ja voisimme lomailla Afrikassa hänen kotiseudulla.

        Toki sinulle suodaan se mutta kun menet savannin huumaan niin jää sinne,Afrikkassa on parempi elää ja paremmat tuet.
        Ois hienoa teillä liaaneilla lentään ja leijonan selässä ratsastaa,eikö vain.
        Palmupuiden alla banaaneja syödä ja loikoilla päivästä toiseen vailla huolta.
        Saisit oikein kunnolla maistaa Afrikaa ja sen rikkauksia..
        Kuuntelisit palmun alla kuin leijonat ääntelee laumansa vahvistaen ja ilta auringon laskiessa olisit jo vaipunut Afrikkalasien miesten seuraan ,mikä ihana aborgi-anaali seura.
        Mene ihmeessä Afrikkaan,kotiin ei ole kiire.


    • Anonyymi

      Kokkolassa? Onko siellä miehiä pistämään laku kuriin?
      Yleensä pohjan maa-alueelta PITÄISI löytyä mutta..?

      • Anonyymi

        Vaasassa esim. näkee heikäläisiä paljon työssä eri paikoissa ja muissakin suuremmissa kaupungeissa myös vaikuttaa olevan hyvin työllistyneenä.


    • Anonyymi

      Kai ihmisellä on oikeus toteuttaa itseään...

    • Anonyymi

      Turvaa tuli Suomeen hakemaan mies kaukaisen maan.
      Turvattomuutta nyt jakaa naisille suomenmaan?

    • Anonyymi

      EIKÖHÄN SE OLIS VIISAINTA LÄHETTÄÄ TÄLLAISET NS, PAKOLAISET TAKAS SINNE MISTÄ OVAT TULLEETKIN HARRASTAMAAN NS, MAANSA KULTTUURIA

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      236
      3566
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      62
      3258
    3. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      78
      2761
    4. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      39
      2601
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      94
      2266
    6. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      28
      1963
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      91
      1961
    8. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      41
      1854
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      97
      1750
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      69
      1093
    Aihe