kuka ääliö suunnitteli metsurin saappaat

Anonyymi-ap

metsurin kumisaappaat painaa sääriluuhun ..luulisi että suunnittelija olisi edes itse kokeillut saappaita ennekuin alkaa valmistamaan...toinen moka on metsuri housujen lahkeet, ei mahdu saappaiden päälle. ihan on merkki kamaa kummatkin mutta huonoa..

20

545

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varmaan joku aktivointipelle.

    • Anonyymi

      Kuulostaa vakavalta jutulta. Miten olisi kuperkeikka?

    • Anonyymi

      Oltiin Lankkusahurin ja Pyramiidimiehen kanssa taas kerran IHAN että WTF?!?!

      Meidän tuttu SAMPERI oli kehitellyt ihan uudenlaiset TURVASAAPPAAT!!! Kuultiin tästä ekaa kertaa Suomi24:n pienkonefoorumilta, ja pitihän ne IHMEVEKOTTIMET heti nähdä!

      SAMPERIN turvasaappaissa oli IDEANA, että ne ANTAA SÄHKÖISKUN aina kun moottorisahan ketju osuu kenkään!!! Tarkotus oli OPETTAA sahurit sahaamaan ILMAN että ketju ottaa nilkkaan!

      AKTIVOIJA, kommentoi tietysti heti:
      "EI IKINÄ TOIMI!!! Pian kaikki sahurit on kärventyny ku grillimakkarat!!”

      Mut SAMPPERI vakuutti että NE TOIMII! Saappaat kuulemma käyttää JÄNNITETTÄ 12 VOLTTIA ja antaa pienen PAMAUKSEN, ei sen kummempaa!!!

      Päätettiin TESTATA tätä ihmettä. Lankkusahuri laittoi saappaat jalkaan ja huusi:
      "PANKAA SAHA KÄYNTIIN, NYT MENNÄÄN!!!"

      Ekana veto, ja EI HITTO: ketju osui HETI Lankkusahurin saappaaseen. Lankku hyppäs ainakin METRIN ILMAAN ja karjas ku hirvi:
      "SAMPPERI, NYT KYLLÄ TUNTU!!!"

      Samperi hymyili tyytyväisenä:
      "No nythän sä OPIT KERRASTA! Ei muuta kun uus yritys!!"

      Parin lisäiskun jälkeen Lankkusahuri tosiaan oppi sahan pyörittelyn ILMAN OSUMIA!! Pyramiidimies oli IHAN että WTF, ja halus kokeilla seuraavaks.

      Ei menny montaa minuuttia, niin Pyramiidi tanssi kuin mikäkin METSÄBALERINA! "NÄÄ ON IHMEKENGÄT!!" se huusi.

      • Anonyymi

        ei auta säärikipuun keksintösi ....vaan kun laittaa paksut villahousut lisäksi turvahousujen alle ja tunkee vuorivillaa saappaan varret täyteen niin voi sahailla huoletta...kypärän allekkin voi laittaa vuorivillaa..
        siinä se on ratkaisu..VUORIVILLA, Metsurin paras ystävä.. toki sahanlaippaan voi laittaa lisäpuolan ja tulpan kypärään antamaan kipunaa tuhon sinun sähköisku systeemiin lisäksi. niin välähtää paremmin kun keksit uusia keksintöjä metsureille,,


    • Anonyymi

      Kuka ääliö jälleen yrittää tehä näin surkeaa vedätysaloitusta, mikä on maksanut ettei ole näiden "merkkikamojen" merkkiä saanut aloitukseen ?

      "ihan on merkki kamaa kummatkin mutta huonoa.."

    • Anonyymi

      Mikä tämänkin aloituksen tarkoitus oli? Surkea aktivointi jälleen kerran. Kyselyikäisten räpellystä.

      • Anonyymi

        No ainakin aktivoitui tämäkin ketju surkealla aloituksella!


    • Anonyymi

      Enää puuttuu jännäpaskantaja. Onko vetänyt varpuset saappaaseen.

    • Anonyymi

      Millä turhalla aloituksella seuraavaksi tätä palstaa aktivoidaan ?

    • Anonyymi

      Miksei voinut mainita merkkiä? Olet kuitenkin ostanut liian pienet kengät.

      • Anonyymi

        Onko merkillä väliä kerran on liian pienet?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko merkillä väliä kerran on liian pienet?

        Mitähän merkkiä ihmetellään seuraavaksi ?


    • Anonyymi

      Kokeilitko itse ennenkuin ostit?

      • Anonyymi

        no en,,,mummo kokeili ja laittoi postissa...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        no en,,,mummo kokeili ja laittoi postissa...

        Voit tehdä kuperkeikan saapas päässä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voit tehdä kuperkeikan saapas päässä.

        Petteri teki hienoimmat kuperkeikat mutta ei koskaan saapas päässä. Siinäpäs taitaja!


    • Anonyymi

      Koskahan seuraavaksi on saapas päässä?

      • Anonyymi

        Ehkä sinä voisit aktivoida saapaskuperkeikan jännäkakka metsurinhousuissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ehkä sinä voisit aktivoida saapaskuperkeikan jännäkakka metsurinhousuissa.

        Samaan sarjaan menee nuo nykyajan työtakit,helkatin kylmää muovia päältä päin että pitä ola paksut vuorit ja pirun liukasta,nojaappa niillä sitten johonkin kun tukea pitää ottaa tai jotain työntää,housuilla kyllä voi persmäkeä lumessa laskea niin liukkaat ne taas on.
        Onneksi ei tartte sellasia käyttää pakosti,harmittaa kyllä kaikken niiden puolesta joilla kuuluu työvaatetukseen ja vieläpä pakolla!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      1880
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      840
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      42
      699
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      41
      666
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      631
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      604
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      596
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      564
    9. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      536
    10. 47
      514
    Aihe