LASTU

Houkutteleva ajatus on käydä teettämässä
ns. "lastuviritys" 1.8 T Passattiini.

-Tietääkö joku paikan jota voi suositella?
-Kannattaako myös ilmanottoon tehdä muutoksia?
815452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

KÖNIG lauttasaaressa myy ja asentaa ABT lastuja. ABT lastut on tuv-hyväksyttyjä ja firman palveluun olen ainakin itse voinut luottaa. Siellä ollaan käsittääkseni erikoistuttu juuri Volkkariin, Bemariin ja Audiin. Tilat ovat upeat ja tuotteet hienosti esillä. Lastun ja työn hintaa en osaa sanoa koska asiani siellä on yleensä koskenut putkistoa yms. Edustavat mm. Remusta joten laitata samalla em. putkisto niin saat parannettua koneen hengitystä laatuputkistolla. Vapaavirtaus-suodatin kannattaa asentaa samalla niin saavat siellä koko paketin kerralla säädettyä toimimaan optimaalisesti.

Äänestä

Lastun voisit vaihtaa helposti itsekin.

Vapaavirtaussuodattimista ei ole oikeasti mitään hyötyä! Enemmänkin haittaa.

Äänestä

Nykyisin ei vaihdeta enää lastua, vaan softa alkuperäiselle lastulle. Hyviä vaihtoehtoja ovat esim. APR tai Revo...molemmissa mahdollisuus vaihtaa vakio - ja viritysohjelmien välillä.

ABT:t en suosittele kun siinä väännön kasvu muihin verrattuna todella pieni ja hinta törkeä.

Molemmista APR:stä ja Revosta saat halutessasi koeversion eli ei tarvitse ostaa sikaa säkissä...APR:n löydät tuolta: http://promo.pp.fi/

Äänestä

Kaverini oikeasti virittää autoja työkseen. Hän oli hurjuuspäissään myös koettanut ns. lastuviritystä ja osti uudehkoon amerikan ritsaan (mustang) 30hp lastun. Myyntihetkellä hän kuitenkin päätti tehdä kiusaa myyjälle ja kysyi saako tällä todellakin autoon 30hp lisää tehoa. Jostain kumman syystä myyjä ei antanut tehonlisäykselle takuuta. Pelkkä lastun vaihto toi huimat 3hp lisää. Jarrussa säätäminen vielä 4hp. Siinä tulee seitsemälle hevosvoimalle liikaa hintaa.

Äänestä
  • Turbo moottoreista eikä mistään vapareista.

    Äänestä

  • että ei vaparikoneeseen saa lisätehoja pelkällä lastulla kuin marginaalisesti.

    Äänestä

streetturbo mikkelissä asentaa upsoluten lastuja
hintaan 399e asennettuna.itsellä golffissa toiminut ainakin hyvin..42hp ja vääntöä 60nm lisää!!!

Äänestä

paikkoja alkaa olemaan riittävästi kunnon kilpailulle, www.turbotec.fi, www.powerflash.fi www.digituning.com.... monia muita, jokaisella jotain

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


VIRITYS kirjoitti:

Houkutteleva ajatus on käydä teettämässä
ns. "lastuviritys" 1.8 T Passattiini.

-Tietääkö joku paikan jota voi suositella?
-Kannattaako myös ilmanottoon tehdä muutoksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu