Eilen tiistaina klo 15 tienoilla paineli tolkutonta vauhtia etelään päin sellanen oikeanpuolisella ohjauksella varustettu japsitila-auto tai japsipaku. Vaikka Pohjantie on motari, jätkä paineli ohi oikeanpuoleista kaistaa reippaalla ylinopeudella tyhjä peräkärry perässä pomppien. Mutta mikä parasta, peräkärryn takavalolista oli irronnut ja raahautui peräkärryn perässä maata pitkin, meni tuhannen pill*n päreiksi eikä jätkä huomannut mitään. Buahahahhaaaa.... :) Vasta Kuusamontien rampissa jätkä hoksasi ja pisti japsikotteronsa parkkiin Nesteen kohdalle. Mahto v*tuttaa! :))
Hauskat ja halvat huvit perässä tulijalle. Tööttäsin jätkän iloksi.
Hauskat ja halvat huvit perässä tulijalle. Tööttäsin jätkän iloksi.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Heh, vahingonilo se paras ilo on
Miksi nää siellä vasemmalla körötit?
Oikea kaista oli työmaata, asfaltiin jyrsintä menossa. Silti jätkä paahtoi ohi valoperälauta perässä pomppien ja pölypilvi perässä. Motarilla ei saa ohittaa oikealta, mutta amislippiksen alle ei moinen liikennesääntö ole mahtunut.
Onko jollaki kaverillas tällanen oikean puoleisela ohjauksella oleva japsilaatikko? Kerro toki että on päässy suomi24:een.