Kävin kesällä kylässä. Kaunista seutua ja ihmiset mukavia.
Nurmes on hieno paikka
17
378
Vastaukset
- Anonyymi
Anteeksi. Olet väärällä palstalla. Täällä ei saa kehua eikä yleensäkään olla positiivinen, tämä palsta on valittajille ja muutenkin elämänilonsa hukanneille.
- Anonyymi
Hupi ukko.....ja Apteekkarin palsta....vain niistä saa puhua, positiivinen ei tule olla.
- Anonyymi
Puu-Nurmes on hieno kesällä sekä myös esim. joulun lähestyessä.
- Anonyymi
Nurmeksen varsinkin keskustaa sanotaan Pielisen Paratiisiksi, näin eläkeläisenä täällä viihtyy ja kaikki palvelut löytyy.
- Anonyymi
Voisin olla paluumuuttaja, jos hyvän vuokra-asunnon sieltä löytäisi?
- Anonyymi
Pielisen parasiitti
- Anonyymi
Kiitos, onhan tämä hieno paikka asua ja elää.
- Anonyymi
Kylläpä oli Nurmeksen ydinkeskus väkeä pullollaan, kun avointen ovien päivien väki täytti kadut ja solat, myös kiinnostusta riitti.
- Anonyymi
Nurmeksessa kuunnellaan vain jazzia!
- Anonyymi
Kuunnellaan myös yhä harvinaisemmaksi menevää hiljaisuutta ja Pielisen laineen liplatusta rantamaisemissa.
- Anonyymi
Moni Nurmeksessa nuoruutensa viettänyt muuttaa viimeistään eläkkeelle päästyään takaisin.
- Anonyymi
Tuota nyt ei usko kukaan. Terveydenhoitoa ajetaan alas ja ei ole uimahallia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuota nyt ei usko kukaan. Terveydenhoitoa ajetaan alas ja ei ole uimahallia.
Kuitenkin sinä viihdyt Nurmeksessa. Eikä ihme.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuitenkin sinä viihdyt Nurmeksessa. Eikä ihme.
En viihdy vaan lorvin täällä vain koska äiti asuu täällä ja hän siivoaa kämppäni ja tuo samalla ruokaa.
- Anonyymi
Moni haluaisi tulla takaisin , jos vaan töitä olisi saatavilla. Mutta ainakin eläkkeelle kun pääsee.
- Anonyymi
Meillä on suunnitelma tulla Nurmekseen, kunhan löydämme mieleisen kodin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää422210Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652078Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363921696Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75935
- 27899