Joko teillä on käyty?
AKVATEK kiertää...
27
1512
Vastaukset
- Anonyymi
Mitäs vesittäjiä ne on?
Ei pä oo ny vesisetiä kaivattu eikä näkyny. - Anonyymi
Kävivät, mutta pois ajettiin. Älkää missään nimessä ostako tuolta palvelua. Hyvin toimiva ei ole enää rasvauksen jälkeen. Oululaiset varoitti
- Anonyymi
Onko tämä näitä lestaatiolaisten pakkomyynti huijaus firmoja? Jos on niin, ajakaa pois halon kanssa.
- Anonyymi
On. Koskelot siellä takana häärää. Entinen lämpölux koijari.
- Anonyymi
Ennen ovilla kiersi mustilaiset ja nyt lestaatiolaiset.
- Anonyymi
AKVATEK. KUULOSTAA HIENOLTA. VARMAAN AMMATTIMIEHIÄ?
- Anonyymi
Kaikki penikat luulee olevasa ammattimiehiä.
- Anonyymi
Tarkottaako se tuo TEK siinä nimessä,että Tekniikka? Varmaan Dibloomi-Insinöörit johtaa toimintaa. Tekniikkaa.TEK.
- Anonyymi
Hämärältä vailuttaa ku oot päätyny arvailemmaan.
- Anonyymi
TEK ei todellakaan tarkoita insinööriä, näillä henkilöillä normaalisti ei ole tekniikan koulutusta. Aika monella on peruskoulu ja sitten jotain päivien tai max viikon mittaisia kursseja, parhaimmillaan voi olla ammattikoulu kaupalliselta alalta.
Koulutustasoon nähden pärjäävät taloudellisesti hyvin
- Anonyymi
On käyty. Otettiin sukitus vaikka entisestä sukituksesta aikaa vain 10 vuotta. Aiempi oli tehny sen päin persettä ja akvatek lupas laittaa kuntoon. Ei halvin palvelu varmastikaan, mutta paras! Ja parastahan ei ikinä saa halvimmalla. Paikalliset pojat hoitaa!
- Anonyymi
Itelläki Akvatekista vain hyvää sanottavaa. Laatutyötä!
- Anonyymi
Voi voi. Nyt järki käteen. Ei kauppoja vänkääjien ja pakottamisen kanssa. Täysin turhia toimenpiteitä ja jos tarve oikeasti olisi, niin n. kolme kertaa halvemmalla saa oikeilta ammattilaisilta.
Älkää alistuko pakottamiseen ja pelotteluun, herätkää harhasta että ”omankylän poika” olisi aina rehellinen. - Anonyymi
Lessujen kotkotuksia
- Anonyymi
Voi hitto mitä paskaa,joku luulee että limaseen viemäriputkeen tarttuu joku liima ja avot kuulehansie siulla nyt vallan uuvet viemärit,laittakaa heti taipaleelle
- Anonyymi
On niin leuhkat nuo eväät monilla, pojat on kuitenki vain poikia.
- Anonyymi
Onko nää Haapavetisiä?
- Anonyymi
Kävi tänään meilläkin. Ihan kohtelias 60v mies. Sanoin, että on kuvattu vuosi sitten, ei tukoksia. Eipä tuo enempää tyrkyttänyt.
- Anonyymi
Meillä se halusi kuvata viemärit ja kuvasikin. Sanoi, että pitää sukittaa. Teki tukevan tarjouksen. En suostunut. Kaasin putkimiehen röörinaukaisijaa ja se oli siinä.
- Anonyymi
Mitä nämä rännikauppiaat ovat,kun kulkivat menneellä viikolla rännikaupoilla
- Anonyymi
On se härski. Osta viemäripinnoitus, osta aurinkopaneeli, osta kylpyhyuoneremontti, osta uusi keittiö. Helppoheikkien hommaa.
Kaikki mitä tyrkytetään on tarpeetonta, eikä lähde asiakkaan tarpeista, vaan se pyritään tyrkyttämään väkisin. Samalla myydään rahoitus ja myyntihinta markkinoidaan kotitalousvähennyksen jälkeen. Todellinen bruttohinta on noin kolminkertainen markkinahintaan verrattuna.
Jos ihmisellä on tarve, niin se osaa mennä lääkäriin, sekä ostaa vitamiinit, putkihommat ja lehtitilaukset ilman pakottamistakin, on itse aloitteellinen ja ottaa yhteyttä palvelun tarjoajiin. - Anonyymi
Raimolle (84 v) oli sujuvapuhheinen kauppamies yllyttänyt ostamaan aurinkopaneeleita ja akun. Se on kuulemma aivan välttämätön ja järkevä sijoitus, kun ottaa pörssisähkön.
Talon arvokin kohoaa.
6 vuoden osamaksulla ja ilman korkoa. Hinta 12 000 €.
Sanoin, etten kyllä ottaisi omaan taloon. Ei maksa ihteään elläissään!
Niinpä Raimo olikin sitten jättänyt hyväksymättä tarjouksen. - Anonyymi
Joko Haapavedellä on päästy eroon näistä hirvityksen kauhistuksista?
- Anonyymi
Toivottavasti ja lopullisesti.
- Anonyymi
Paikkakunnan ”Puskaradiossa”näistä meilläpäin varoitellaan.
- Anonyymi
Mikä kysely tämä?
- Anonyymi
Ehkä enempi tarkoitus varoitella tyrkyttäjä vänkääjistä
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2434203Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1172659Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412412Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161446Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811446- 481189
- 781107
- 59973
- 45966
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58941