Kuvittelenko vai

Anonyymi-ap

maksaako joku tietyn asunnon käyttövastikkeen?

9

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuvittelet, mee nukkuun hullu 🤣👋🏻

    • Anonyymi

      Joku tekee ilmeisesti vääriä johtopäätöksiä

    • Anonyymi

      Kaikki yrittäjät tekee valtiolle puhdasta. Noin 1 miljoona tekee töitä. Tosin hekin saavat paljon tukia mutta noin2miljoonaa tekee töitä kun 500 000 ulkomaalaista makaa. Siihen luettuna ukrainan 50 000 rikasta työntöntä jotka varastaa pääosin kaiken. Lisäksi me maksetaan näiden valtioiden jälleen rakennus ja heidän oleilu täällä sekä linnassa. Hyvää ruokaa ja terve ilma. Toista se on meidän vanhuksilla. 2 miljoonaa maksaa 5.5 miljoonan elämää. +kaikki ulos menevä raha ulkomaan apuun. Keniaan ja israeliin.

    • Anonyymi

      Sehän riippuu aivan kuinka ajattelee, että maksaako Kela pienituloisen asumisen vai isompituloisen vastikkeen välillisesti

    • Anonyymi

      Niin jos on asunto tyhjänä, se kannattaa laittaa vuokralle niin saa tasoitusta vastikkeelle. Olipa hönö aloitus. T naiselta

    • Anonyymi

      Ai ne joku joutuu maksaan jos asunto olemassa on asu siellä ketään tai ei

    • Anonyymi

      Vastikkeen voi maksaa luonnossa!

    • Anonyymi

      Omistaja tietysti maksaa aina vastikkeen. Vuokralainen maksaa vuokran omistajalle. Ja tätä vuokratuloa voidaan tietysti käyttää vastikkeen maksamiseen.

    • Anonyymi

      Ne maksetaan sinun puolestasi älä huoli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      126
      11134
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      156
      10324
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      26
      8030
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      187
      6537
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      50
      5622
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      73
      5071
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      147
      4384
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      25
      4236
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      70
      4067
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      133
      3614
    Aihe