Vain yksi on paras

Siinä on hyvä
olla mieli lepää
ei ajatuksia lain
pyöri päässä kun
olen nukkumassa
omassa Toyotassa
mukavassa pesässä
niin kotoisa tuoksuva
aina nukkuu hyvin kuin
pieni hiiri massu täynnä
6164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hyvä vitsi

Äänestä

Hyvä läppä. Lissää satuja.

Äänestä

Sairas suhde auton kanssa!

Äänestä

Ei ole kyse paremmuudesta, ei vaan uskalleta kokeilla oisko ruoho vihreämpää aidan takana.

Äänestä

Tiivistää täysin tojotistin ajatusmaailman.

Äänestä

Aika pervoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siinä on hyvä
olla mieli lepää
ei ajatuksia lain
pyöri päässä kun
olen nukkumassa
omassa Toyotassa
mukavassa pesässä
niin kotoisa tuoksuva
aina nukkuu hyvin kuin
pieni hiiri massu täynnä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu