ihime hommaa

Anonyymi-ap

Oltiin kyläsä Haapavedellä tuossa iltamassa, niin ei meinattu uskoa, kun julkista tietä pitkin kurttunen ralli auto kiihytteli. Ei toki tullut ihan tähän rivitalon pihaan mutta iso ääni kuulu ja lapsiperheitäkin tien varrella kuulettaa asuvan. Mitenhän suu pantas jos joku lapsi jäisi hurjaa vauhtia ajavan romun alle.
Pitäs ilmoittaa jollekin yhistyksen johtajalle asiasta. Ei oikein anna hyvää kuvaa alan oikeille harrastajille tuollainen toiminta. Tulkaapa kokeilemaan vastaavaa tänne "pääkaupunkiimme " Ylivieskaan, niin siihen taitaisi harrastus loppua.

4

469

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja kyllä täytyy sanoa että aika monella ruuvi löysällä Haapavedellä eivät osaa käyttäytyä monikaan ajopeleillä melutasot nousee no mutta meitä on moneen junaan.

    • Anonyymi

      Teillä onkin niitä hiljaisia hiipijöitä jotka kirkkoja polttelee. Ei hyvä.

      • Anonyymi

        Siksi kannattaa tehdä kivikirkkoja.


    • Anonyymi

      joko suihku lentää?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      435
      6336
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      124
      3652
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      95
      2439
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1899
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      111
      1271
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      92
      1234
    7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1055
    8. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      62
      1048
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      76
      950
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      41
      924
    Aihe