Ja laita viestiä? Epämääräiset vihjailut saa mut vaan sekaisin. Mulla ei ole kohta enää muuta vaihtoehtoa kuin vältellä että voin suojella itseäni koska tämä on niin kuluttavaa näin.
Miksi et nainen lähesty
Anonyymi-ap
78975
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 78
Vanhimmat
Miksi et laita itse viestiä ja lähesty? Pitääkö aina muita odotella?
Ohi
Näillä pastamuijilla ole mitään todellista elämää. Palsta on heille elämä ja pa noseuran hakuun. Kadulla tuskin uskaltavat katsoa vastaantulijaa, koska joku voi tunnistaa heidät palstamuijaksi. Säälitäviä yksilöitä ja musta ajattelutapa.
Minulle kerrottiin tästä paikasta ettei tää oo yhtään kuin tinder tai mikään muukaan seuranhakupaikka. Tää on ihan viatonta ajatusten vaihtoa joten joo tiesin kyllä että kaikkihan täällä vinkuu ja vonkuu jonkun perään ja niin eli panoseuraa etsitään myös eli minulle valehdeltiin ja tiesin sen ihan oikein. No ihminen valehteli monessa muussakin.
Miten hän valehteli?
Itse valehtelit ettet kirjoita täällä ja siinähän oot taas tunnistettavasti. :D ja käytät tätä paikkaa kuin Tinderiä.
Onko todella aloittajaäijä tämä narratiivi millään muotoa mielestäsi sellainen mikä vastaa todellisuutta millään tavalla? Tämä on kuitenkin keskustelu- ja trollipalsta
Onko sinulla mielessäsi yksityishenkilö, eli ns luonnollinen henkilö josta untsit tietoja tämän palstan satusedän kautta? Se kertoisi sinusta ihmisenä aika paljon
Sitä ei sinulle kerrota.
Vitsit sivusta naurattaa tämä joku joka täällä kuin kirjoittaa täysin jollekin tutulle muka ja haukkuu sitä aina ihan kympillä. Hei oikeesti nyt ei hän ole oikeasti mikään se sun joten älä hauku väärää puuta ja ymmärtäkää nyt että ette voi tietää ketä nämä ovat. Hoitakaa asianne irl mutta kyllähän tämä seuranhakupaikka tietyllä tavalla on kun koko ajan nais-mies asetelmat on eikä täällä synny muista aiheista keskustelua kuin suhdejutuista. Ei naiset esim keskenään täällä rupattele niitä näitä.
Voi ei siinähän tunnistettavasti oot...Joku ihminen on noissa kirjaimissa niinkö kun minä en mitään ihmistä tuossa näe. Te ootte ihan sekaisin oikeasti.
Ai miten hän joku kuka ikinä mielikuvitusta oleva käyttää tätä tinderinä? Onhan tinder ihan erikseenkin. Kelle sinä täällä "puhut". Aika pelottavaa kun kuvitellaan oikeasti noin vahvasti jotkut tekstit joksikin todelliseksi omassa elämässä. Melko vaarallinen paikka tuollaisille ihmisille.
Eipä täällä näy kukaan kehenkään yhteyttä saavan kuitenkaan. Päivästä toiseen samaa jauhavat.
Tää on ANONYYMIPALSTA mikä tarkoittaa ettei täällä kukaan tiedä kuka kirjoittelee ja mitä. Täytyy olla aika pöljä jos kuvittelee että täällä pitäis lähestyä millään tavalla. Voi hyvä isä sentään tätä…
Ihmiset näitä kirjoittaa.
Joo täälläkin näyttää olevan ihmisiä ns. moneen junaan ja jotkut ilmeisesti ihan oikeesti kuvittelee tunnistavansa jonkun satavarmasti.
Onhan täällä tutuilla salakieltä jossa panokutsuja lähetetään, mutta siis ovat jo jollain tavalla tuttuja ja sopineet panokutsunsa.
Niin ihmiset mutta et voi ikinä tietää kuka minkäkin kirjoittaa et voi mitenkään sanoa että todistettavasti et ikinä voi todistaa täällä mitään. Se on taivaan tosi.
No just näin eli tuntevat irl ja sopivat jotain sekstreffejä siis täällä, mut lapsettaako ihmisiä oikeasti noin paljon vielä vanhemmalla iälläkin että tänne tullaan esittämään niitä. No hupinsa kullakin. Mikäs siinä jos ilonsa elämään siitä saa.
Toinen tai kumpikaan ei halua luovuttaa yhteystietojaan tai jompi kumpi on varattu. Jossain varmaan jutelleet aiemmin.
Okei kiitos selvennyksestä sulle. 👍
No ei pidä paikkaansa ainakaan mun ja hänen tapauksessa eikä kyse ole mistään ”panotreffeistä” vaan enemmästä. Yhteyttä pidämme ja tapaamme. On ollut aikoja jolloin ns.oikean elämän puolella oli kommunikointi tai tapaamiset paussilla mutta viestittelimme tätä kautta. Tästä palstasta jäi vain tapa. Kasvotusten puhumme oikeasti tärkeät asiat mutta täällä voimme sitten nuo kevyemmät heitot ilmaista.
” Kasvotusten puhumme oikeasti tärkeät asiat mutta täällä voimme sitten nuo kevyemmät heitot ilmaista.” Päästään vähän pehmenneet saattaa palstasetä jopa uskoa tähän narratiiviisi tai tämän tyyppisiin ylipäätään. Noloa. Tee
Ookko aloittajaäijä koskaan esim simspelin avulla koittanut päästä lähemmäs tätä..aihetta? Aika WT- meininkiä taas, lukijat
Puolustuspuheenvuoro se kai tämäkin palstafundamentalisteille
Eli tämä yksi äijä kirjoittelemassa itsensä kanssa puutaheinää missä ei ole mitään järkeä ja epätoivoiset heittelemässä virtuaalista köntsää väliiin. T naiselta
Ok, nerokas argumentti🤦♀️
Laita mies itse viestiä naiselle.
Huomenna sama paikka eri aika.
Se on niin sekaisin ettei voi.
En koskaan.
No entäs eri paikka sama aika, alan olla epätoivoinen.
Mikä paikka?
Sun vuki.
Emmietie kenelle😅 nykäse hihasta niin mäkin sulle alkuun tein. Nyt en tie ootko vihane jostain.
Minä ymmärrän miksi et lähesty nainen. Et voi ikinä tietää että olenko kiva kullanmuru. Ja ymmärrän myös jos ei pidä minusta. Olenhan minä aika ujo hankalalla tavalla.
Oletko se tosi vaikea?
Olen joo tosi vaikea.
Okei joo.
No mitä mun pitäs sit sanoo kun ei sua oikein missään nää ja en tiedä seukkaatko
En seukkaa. Anteeksi kun olen vaikea.
No kerro millai olet vaikea. En mäkään mikään helppo ole😉
En puhu. Se on ongelmani.
Naisesta se ei ole mikään ongelma, vaan ominaisuus. Pystytkö nyökkäämään?
Joo. Mutta en voi olla tämmöinen puhumaton. Eihän se haittaa sitten jos on yhdessä kun voi puhumattakin halata ja koskettaa, niin että toinen ymmärtää, että kaikki on hyvin ja rakastaa. Mutta tässä tilanteessa, kun ei ole yhdessä, pitäisi pystyä puhumaan. Ei voi piiloutua omaan kuoreensa.
Kerta riittää, enkä kilpaile.
Muutenkin meni fiilikset.
Voisit olla hyvä häviäjä? Kokeile kerran?
Okei ei sitte. Mullakin on vähä paha mieli ollut viime päivinä☹️😓
On vahvuutta myös myöntää joskus tappionsa. Arvostan sellaisia jotka siihen kykenee.
Höpötystä🩷
Joo🌅
Ei syytä vältellä kun muistaa käyttää päätä.
Ja tietää kumpaa päätä käyttää jaa kenen kanssa.
Kun puhuu totta, ei tartte hiki niskassa muistella mitä piti sanoa tai miten se ja se meni. T naiselta jälkiviisastelua
Ette ehkä ymmärrä, mutta minulla on jokatapauksessa toinen mies tuolla maailmalla.
Sinäkin kuulut mun elämään silti. Vaikka tämän ikäisellä pitäisi olla vielä paljon muita kavereita .
Etkö ehkä ymmärrä että nuoruus se on muillakin.
Palstah oro t ei ota yhteyttä. surullisia tapauksia.
Keneen pitäs nyt ottaa yhteyttä. Laita joku tunniste? 18:35 tässä ketjussa oli mun viimisin vastaus...laita jos kiinnostaa
Tietysti otat yhteyttä haluamaasi. Tyhmäkö olet. jos panoja on joka suunnalla ajattelu voi olla vaikeaa.
Ei ole panoja LOPETA TOI JO! Taas sä raivoot täällä. Minkä takia?
Ja nyt mä meen nukkumaan.
Siksi kun tykkään sinusta.
Niin ymmärrän ihan täysin ja minäkin haluan suojella sinua. Välttele vain. En halua kuluttaa sinua yhtään enempää kuim olet jo kärsinyt tilanteesta. Tilanne on ylivoimainen. Tosin vaikka et välttele, todennäköisyys nähdä tai tavata sattumalta tuntuu olevan aika pieni.
Ymmärrän itseäni myöskin. En pysty muuhun kuin tunteeni kutakuinkin tiedostan.
Puhut kauniisti iso kiitos siitä. Sellainen on mulle aivan vierasta🥹ei oteta paineita. Asiat tapahtuu jos niin on tarkoitettu✨️hyvää yötä sinulle💗
Eikö sulle naisia esittävä emojiäijä naiset yleensä puhu kauniisti- onpa kumma homma haha
Miksi sä et laita viestiä?
Kysytkö ihan oikeasti?
Ei meillä ole numeroita. Osoite löytyy😆🙈
Mene sitten käymään siinä osoitteessa kukkakimpun kanssa.
Joku tunniste?
Miksi et pieraise? Naisen on piertävä.
Sukupuoli neutraali oikeus, morjens.
https://m.youtube.com/watch?v=qjzJYa7tHLs&pp=ygUhc2FyYWggYnJpZ2h0bWFuIHd1dGhlcmluZyBoZWlnaHRz
* Se joka pieruja pidättelee on tekopyhä * oli sitten nainen tai mies koita kestää tekopyhä haukkuja
🎤🎉✨️🎆
Sitten sun pitää vältellä ja homma on hoidossa.
Sitten nääs palstasetä käyt toisessa ruoka_marketissa ja kas kassat ja asiakkaat vaihtuu mitä netissä esittää. T
O sweet mamas black sausage in das ass und tammela torget av slut man thinker aren't you a doll
Lähestyisit itse. Se on miehen tehtävä.
En lähesty, älä pelkää sitä.