Saako tietoa, ketkä on lyhyen aikajänteen näkijöitä ja ketkä pitkän? Niin osaa soittaa oikeille ihmisille oikeissa asioissa.
Oma kokemus on että pääasiassa pitkän aikavälin on esim. Leena Palo/Aada Ramsu, Saara Rautio, Unil Iiris
Lyhyen aikavälin (2-3 kk) Naomi Mesin sekä Helle (Abra Nueva)
Pitkän ja lyhyen aikavälin näkijät?
32
614
Vastaukset
- Anonyymi
Laitoit sitten taas ihan uuden viestiketjun, missä sössötetään noita ei päätä ei häntää rimsuja.
Viimeksi eilen on mulle Naomi katsonut ja aikavälillä lapsuudestani ihan vanhuudenpäiviin nousi hänelle että mistä vit***sta sä vetelet noi tarinas?
Millon ei ole "energiat osunu yhteen" ja henkilöitä on sekoitettu ja milloin sössötät tota samaa shaipaas noista pitkän ja lyhyen ajan näkijöistäs.
Ei taida mennä ymmärrykseen jollain, että aito näkijä näkee niin lyhyen ajan kuin pitkänkin ajan asiat, mutta jos sun rassukan elämässä ei tapahdu muuta kun että 2-3 kk päästä on saikut ohi, niin et sä voi siltä pohjalta alkaa sössöttään, että joku olisi sitten vaan lyhyen aikavälin näkijä.
Noista kommenteistasi on käynyt ilmi yksi asia:
Sekasin!
Eräs taitaa hölkätä jokasen näkijän läpi niin annatko ihan jokaisen meistä tehdä ne omat päätelmämme näkijöistä, kun noi mitä täällä koitat syöttää on täyttä shaipaa.
Et sitten itellesi ole saanu ainuttakaan asiaksta?
Tarttis olla se näkijän lahja, että sellanen onnistuisi.- Anonyymi
Jos joku on "Leena Palo/Aada Ramsu" niin mää en ainaskaan mene.
Mulle ei herätä luottamusta, jos joku esiintyy useammalla nimellä.
Onko toi just sama joka joka ketjussa selittää miten hän on sekä Leena Palo että joku Aada Ramsu?
Samalla haukkuu koko ajan Naomia.
Olkoon vaikka rimsu ei paljoo kiinnosta.
Naomi on Naomi. Hänellä ei ole montaa nimeä eikä ole missään tarinaviihdelinjoilla kertoilemassa satuja. Luotan häneen. - Anonyymi
Mitä sä oikein selität?
Ihan päätöntä, ei saa mitään selvää nyt että mitä tarkoitat.
Jotkut näkee joitakin lähiajan asioita kirkkaammin kuin kaukana olevia.
Onko se sulle jotenkin outoa? Vai itse mahdollisesti teet tulkintoja.
Niin jos niin selitä nyt edes niin, että siitä saa selvää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä sä oikein selität?
Ihan päätöntä, ei saa mitään selvää nyt että mitä tarkoitat.
Jotkut näkee joitakin lähiajan asioita kirkkaammin kuin kaukana olevia.
Onko se sulle jotenkin outoa? Vai itse mahdollisesti teet tulkintoja.
Niin jos niin selitä nyt edes niin, että siitä saa selvää.Kanssa lukenut mitään typerämpää;;
`Saako tietoa, ketkä on lyhyen aikajänteen näkijöitä ja ketkä pitkän? Niin osaa soittaa oikeille ihmisille oikeissa asioissa.`
Toi vois keskenää vetää niin pitkät kun lyhyet ja levätä sen jälkeen.
- Anonyymi
On kyllä, täyttä lööperiä!
Mulle kaikkein pisimmällä aikavälillä on katsonut juurikin Naomi M.
Osan lähelle, osan n. 10 vuoden päähän, mitkä monet jo toteutunutkii ja sitten joitakin asioita, mitkä on hälle näytetty tulee tapahtuun ihan mun eläkepäivien aikaan ja vielä siittä eteenpäin.
Itte en ainakaan tartte yhtään sen pidemmälle meneviä ennusteita. - Anonyymi
Huomaa, että tämä Naomi itse kirjoittelee joka palstalla. Eikö huomaa Naomi, että nolaa itsensä. Ei mene läpi vaikka mukamas kirjottelee eri murteilla.
- Anonyymi
Näin on, samat löpinät lähes joka ketjussa. Valtava myötähäpeä tyypin puolesta.
- Anonyymi
Totaannnoii, missä täällä on jotain murteilla kirjoitetuja?
Tuo minkä kirjoitin on mielestäni ihan sillä äikällä kirjoitettu mitä koulussa opetetaan, ja ainakaan viimeksi kun katsoin peiliin, en ollut Naomi. - Anonyymi
No just näin. nimittäin jos nämä jotka hänestä kirjoittaa niin aiheuttaa hänelle aikamoista mainehaittaa.
Eräällä pastalla kirjoittaa satoja ihmisiä, jotka puhuu näistä mitä täällä kirjoitetaan varsinkin Naomista.
Niiden perusteella voisi päätellä ettei hänellä ole paljon asiakkaita ja myös se että
ehtii kirjoittelemaan tänne, että ei ainakaan kiirettä ole.
Moni ei pyydä häneltä katsantoa, koska tälläistä tämä on, ei mitenkään mairittelevaa mainetta.
En ole pitkään aikaan tänne katsonut, mutta sama meno siis jatkuu.... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No just näin. nimittäin jos nämä jotka hänestä kirjoittaa niin aiheuttaa hänelle aikamoista mainehaittaa.
Eräällä pastalla kirjoittaa satoja ihmisiä, jotka puhuu näistä mitä täällä kirjoitetaan varsinkin Naomista.
Niiden perusteella voisi päätellä ettei hänellä ole paljon asiakkaita ja myös se että
ehtii kirjoittelemaan tänne, että ei ainakaan kiirettä ole.
Moni ei pyydä häneltä katsantoa, koska tälläistä tämä on, ei mitenkään mairittelevaa mainetta.
En ole pitkään aikaan tänne katsonut, mutta sama meno siis jatkuu....Työnnä ny kuule se mainehaittasi jo sinne mihin ei päivä paista! Viittisi joka ketjussa lukee sun samaa vaahtoamista, kun jokainen tajuu että sun ainoo harmitus on ettei ittelläsi ole asiakkaita eikä varsinkaan niitä jotka kehuisi.
- Anonyymi
Murteilla, hihihihi :) :) hahahahaha :D
Että ottaa vattasta kun nauran kun kuvittelen Naomia kirjoittelemassa jossain murteilla, Suomi 24:ssä? hihihi viäntääkö savvoo vai jotain muuta murretta hihihihi. Jollain tainnut korkki aueta etuajassa, vielä ei viikonloppu hihihi.
- Anonyymi
Edellisen kanssa samaa mieltä.
- Anonyymi
Onko sama toope ketjun aloittaja, joka selvität tarinoitasi joka ketjussa ja erityisesti Naomi tuntuu närästävän.
Selität miten on milloin lyhyen aikavälin näkijä ja milloin kirjoittelee itse. Ja milloin murteilla, missä? kas kun ei eri kielillä haha, mitä vedät?
Ainoa tyyppi jonka puolesta tunnen valtavaa myötähäpeää olet sinä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko sama toope ketjun aloittaja, joka selvität tarinoitasi joka ketjussa ja erityisesti Naomi tuntuu närästävän.
Selität miten on milloin lyhyen aikavälin näkijä ja milloin kirjoittelee itse. Ja milloin murteilla, missä? kas kun ei eri kielillä haha, mitä vedät?
Ainoa tyyppi jonka puolesta tunnen valtavaa myötähäpeää olet sinä.On se sama, tuntee tyylistä. Milloin on myötähäpeää niistä jotka kehuu Naomia, tekee kuulemma huonoo Naomille kun häntä kehutaan.
Nyt on sitten jo Naomistakin myötähäpee, huomannu vissiin että siinä on tietty epäloogisuus, että näkijältä muka katoisi asiakkaat sen myötä kun häntä kehutaan.
mikähän siinä on häpeällistä että on suomen yksi kysytyimmistä ja suosituimmista näkijöistä?
Vaikka toi "toope" täälä luuraa häntä kateuksissaa rienaamassa, kunnei ittellän sen paremmin asiakkaita kun näkijänlahjaa niin täytyisi ymmärtää realiteetit. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se sama, tuntee tyylistä. Milloin on myötähäpeää niistä jotka kehuu Naomia, tekee kuulemma huonoo Naomille kun häntä kehutaan.
Nyt on sitten jo Naomistakin myötähäpee, huomannu vissiin että siinä on tietty epäloogisuus, että näkijältä muka katoisi asiakkaat sen myötä kun häntä kehutaan.
mikähän siinä on häpeällistä että on suomen yksi kysytyimmistä ja suosituimmista näkijöistä?
Vaikka toi "toope" täälä luuraa häntä kateuksissaa rienaamassa, kunnei ittellän sen paremmin asiakkaita kun näkijänlahjaa niin täytyisi ymmärtää realiteetit.Sa muuta, ehti tännekin tääs sössöttämään tosta mainehaitastansa. On sillä kova poru Naomista.
- Anonyymi
Naomihan se taas linjoilla. Lopettaisi jo.
- Anonyymi
Varmaan onkin. Parasta aikaa puhumassa asiakkaittensa kanssa.
Mistä sulle saatasiin?
Tietty se korpee kun jollain on niin ettei ehdi täällä päiväänsä kirjottaa niin kuin erääät.
Katos kun toiset vaan osaa ja on hyviä. Koita kestää.
- Anonyymi
Tämä Naomi pilaa joka ketjunkun, kun kysytään ihan muista näkijöitä ja aina alkaa itseään kehuskelemaan ja tekeytyy asiakkaiksi. Kirjoitustyyli ihan tietynlaista . Lopetan heti kyseisen ketjun lukemisen tai menen Naomi kohdat ohi. Tässä tein poikkeuksen. Ei vaan kiinnosta noi Naomi kommentit ollenkaan.
- Anonyymi
Aika paljon kuiteskin kiinnostaa, eikös?
Oot varmaan sama kade, joka on muutamaankin mun kommenttiin tullut vänkäämään että "taas on Naomi kirjoittanut ite"
kuule kun en edelleenkään ole Naomi, koita jo uskoa.
Ihan asiakkaansa olen jo pitkältä aikaa ja sekös sinuu sapettaa, eikös? Itelläsi asiakkaat zero, eikös?
- Anonyymi
No itse en toimi ennustajana, Naomille en mistään ole kade. Häneltä vaan menee uskottavuus näillä höpinöillä.
- Anonyymi
PS. Naomi kannattaa hakea oikeihin töihin! Noi sinun omat kommentit ovat ihan tietyllä tyylillä kirjoitettu niinkuin siinä yhdessä ketjussa, että joku laittoi Naomille viestiä mitä kirjoitettu ja Naomi vastasi ja hänen viesti kirjoitettiin ketjuun. Oli ihan alatyylinen viestikin, mielestäni ei ollut millään tavalla fiksu saati relevantti, kun miettii, että toimit yrittäjänä ja edustat itseäsi.
- Anonyymi
"että joku laittoi Naomille viestiä mitä kirjoitettu ja Naomi vastasi ja hänen viesti kirjoitettiin"
Meneekö toi kateusssieppo ihan realiteeteissa,?!? Mistä lähtien näkijät on voinu vaikuttaa siihen mitä tyypit täällä sauhuu ja kirjottelee.
Itse tulin laittaan hänestä kehuja, ihan mielettömän ihana oli, jälleen :)
"Oli ihan alatyylinen viestikin, mielestäni ei ollut millään tavalla fiksu saati relevantti, kun miettii, että toimit yrittäjänä ja edustat itseäsi." olikohan joku oikeesti siis... olitko itse kyseessä ja narahdit.... sellaista sattuu.
Kannattaa ehkä googlata mitä tarkoittaa että joku on selvänäkijä. Kyllä yietää tuon sinunkin säälittävän toouhun ihan alusta loppuun, usko pois
P:S. Ihan oikeissa töissä on, ainakin klo 16-17 tänään kun mulle katsoi ja heti ovissa tuli jo seuraava vastaan.
Ne kun on AITOJEN näkijöitten työt sitä ilman mitään hakemisia :)
- Anonyymi
Eräällä pitäisi varmaan lääkitystä säätää kohilleen tai jos ei ole sellasta niin laittaa vahvaan harkintaan.
Kirjottelee tänne kuin kirjottaisi Naomille. Kenelle toi oikeesti kirjotelee noita kummallisia kommenttejansa. - Anonyymi
Juuri näin, kirjoitan sinulle Naomi, koska olet niin läpinäkyvä. Luulet, että saat asiakkaita, kun kirjoittelet täällä. Mutta juurikin päinvastaisesti käy.
- Anonyymi
Kirjoittele ihan rauhassa hälle. hihihihiiii, ihan varmana lukee, kyllä lukee hihihihiiii.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kirjoittele ihan rauhassa hälle. hihihihiiii, ihan varmana lukee, kyllä lukee hihihihiiii.
Niin näyt lukevan, jatkuvasti päivystät täällä.
- Anonyymi
En voi suositella Naomia näkijänä. Ei näe hyvin!!
- Anonyymi
Sama täällä, ei ole hyvä ennustaja tuo Naomi, pysykää kaukana hänestä, ei tule hyviä energioita.
- Anonyymi
Tainnut jollain pönäkällä pätkällä mennä pitkäksi. Taitaa se Kaunotar-Naomi ollakin melkonen näkijä kun saa tollailla akkaväen hurmokseen että meinaavat vallan seota.
- Anonyymi
Toi yksi ainakin. Ei taida raasu tietää, että täällä kirjoittelusta pääsee ihan samaa tahtia kammarille kuin muualtakin, missä alkaa toisia herjata. Aika rankkoja se tonne jo heitellyt niistä on kuulemma tehty jo ilmoitusta.
- Anonyymi
Hui kauheeta.
- Anonyymi
Minulle on yksi lysti minkä aikavälin näkijöitä kukakin on, en ole aikonut yhtyeen kertaan jättää. Lähinnä isseäin kiinnostaa kulloinkin meneillään oleva hässäkkä, mihin mulla on outo taipumus joutua.
Tietysti myös tulevaisuus pidemmältä, mutta ainakin itselleni on nähty asioita niin kaukaa tulevaisuudesta, että en tee mitään niillä tiedoilla mitkä tapahtuu joskus eläkeiässä, kyllä minuu kinnostaa se mitä tapahtuu tulevien vuosien aikana.
Onneksi näkijöitä on erilaisia ja varmaan jokainen voi ihan itse valita kenellä haluaa käydä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2073586Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133376Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä852573Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92175Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling512065Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.81904Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue411717- 901591
- 721153
- 741150