Kuka siinä ysitien varressa ent. Kulkurin Kievarin paikassa laittaa lounaspaikan pystyyn syyskuussa? Rohkea pitää olla.
Vastaukset 19
- Anonyymi
Tuskin siihen kannattaa lounasravintolaa avata.
- Anonyymi
Mellilässä ei ole kuin yksi kallis lounaspaikka. Uusi paikka menestyy, jos siellä on perusruokaa, perushinnalla. Lounas ei saa maksaa yli 6 euroa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mellilässä ei ole kuin yksi kallis lounaspaikka. Uusi paikka menestyy, jos siellä on perusruokaa, perushinnalla. Lounas ei saa maksaa yli 6 euroa
Minkälaisen lounaan kuvittelet saavasi 6€ hintaan?? Lautasellisen hernekeittoa näkkileivän kera..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minkälaisen lounaan kuvittelet saavasi 6€ hintaan?? Lautasellisen hernekeittoa näkkileivän kera..
Turussa saa hyviä lounaita 6 eurolla monessa paikassa.
- Anonyymi
Loimaalaisittain - ei kannata
- Anonyymi
Jos se on ysitien varressa, niin kyllä se voi kannattaakin kunhan hinta-laatu on edes suurin piirtein kohdillaan, koska on on paljon lounasetua käyttäviä reissutyöläisiä ja myös yrittäjät voi tota tietyin edellytyksin käyttää. Jotain sitä on kumminkin syötävä eikä kukaan viitsi eväiden kanssa aina kulkee, ja ne voi helposti olla tosi epäterveellisiä. Ja jos työnantaja tarjoaa sen "kunnon lounasedun" (ne muut muodot ei oikein olekaan mitään etuja) niin se nyt on tyhmääkin olla käyttämättä sitä.
Esimerkiksi Humppilasssa (keskellä ei mitään) Lasitornillakin myynti puhkaissut miljoonarajan (ja ihan ok-tulosta tekee ko. toimialalla), vaikka ruoka huonompaa (ainakin silloi harvoin kun siellä ite ollut verrattuna edelliseen. Hinnannousu tietysti selittää myynnin nousua osaltaan mutta täytyy siellä silti ihmisten käydä suunnillee edelliseen malliin. Molempien vetäjien aikaan olen ihmetellyt miksi salaattipöytä on täynnä komponentteja, eikä seossalaatteja. No joo, allergiat&nirsot, mutta jos nyt jättää pahimmat, kuten pähkinät ja tuoreen sipulin, niin auttaa jo paljon.
lajijasuris - Anonyymi
Totta kyllä tämäkin, löytyy sellasia niuhonuukiakin. Eilen eräässä paikassa eräs tyyppi ei raaskinut ostaa edes parin euron kahvia vaikka ihan vain kannatuksen vuoksi vaikkei sinänsä kahvia tekisi mieli. Ei ollut eka eikä toka vaan varmaan sadas kerta tollanen nipotus vaikkei pikkurahasta puutetta ja joissain toisaalla kyllä menee suotta syömisiin ja juomisiin.
Mä yritin selvittää niin eilen ja aina muutenkin (sama koskee joitain tekemisiä), että jos mäkin köyhempänä ja vieläpä huonokätisenä, että pois tollanen turha kitinä - en ihan noilla sanoilla mutta kumminkin.
lajijasuris
- Anonyymi
Pääsääntöisestihän näissä on raksamiesten ruokaa tarjolla, paljon hiilareita, rasvaa, makkaraa ja muuta prosessoitua. Ei maistu ainakaan itsestään huolta pitäville naisille.
- Anonyymi
Auran baarit, ei niitä ohiteta. Se on vaan niin.
- Anonyymi
Auran ABC:llä on hyvää ruokaa, kahvia sun muuta
- Anonyymi
Olikin yllättävän hyvää, kun tuli yks päivä käytyä. Joskus vuosia sitten tuli käytyä muutama kerta Turussa käydessä ja muutenkin, niin silloin yleensä ei niin hyvää, ihan niinku muutamalla muulla ABClla missä ollut. Sen sijaan kahvileivät, sämpylät ja kahvikin yleensä ollut tuoretta ja maukasta aina joka ABClla.
lajijasuris
- Anonyymi
Nyt sieltä oli poistunut pihalta kyltti jossa luki että uusi ravintola aukeaa sylsyllä
- Anonyymi
Ensi viikon maanantaina avautuu lounasravintola https://www.facebook.com/profile.php?id=61581546871185
Kukahan tuota pitää?- Anonyymi
Oiskohan samat, jotka tota Vihannonkulman kahvilaa nyt pitäneet.. Vaikuttaa samantyyliseltä keittolounaineen.. Arvailen vain.
- Anonyymi
Kyllä ovat, vihannonkulman pitäjät
- Anonyymi
Heillä on myös Urjalassa kahvila-ravintola
- Anonyymi
Onko paikka nyt auki?
- Anonyymi
Kyllä on
lajijasuris
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401872Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101270- 991011
- 102888
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88884- 62716
- 32612
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.68508Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku12495- 78491