Valokuidun matka kotiisi: mitä kaikkea tapahtuu ennen kuin yhteys toimii

Anonyymi-ap

Alunperin Täyskuitu nimellä toiminut valoo LUPASI HINNAT MUUTTUMATTOMINA 5 VUODEKSI. Tämä "lupaus" sanottiin täyskuidun infotilaisuuksissa ennen rakentamisen aloittamista. Noh ei mennyt edes 2 vuotta siitä kun sain liittymän käyttöön -->1.9.2025 hinnat nousee (tämä ilmoitettiin sähköpostilla eikä tästä ole sanallakaan mainintaa Valoon omilla sivuilla). Aika huonosti piti se lupaus. Liittymän käyttöönotto tosin myöhästyi myös 1,5 vuotta ja talostahan katkaistiin kuitukaivuun yhteydessä pahimman kesähelteen aikaan myös pääsähkökaapeli, kun ei urakoitsijoille annettu edes kaapelitutkaa käyttöön. Uusi 1.9.2025 alkava hinnoittelukin on kyllä jossain naurettavuuden ja ilkeyden rajamailla 1000M/1000M 52,90€/kk ja 500M/500M 49,90€/kk. Jotenkin voisi äkikseltään kuvitella että tuo 500M/500M on huono diili kokonaiset 3€ halvemmalla kk maksulla...

3

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juu kyllä on niin kiero firma kun olla voi ,yli vuosi on kulunut kun rikkoivat meidän parkkipaikan reunan....on soitettu ja lähetetty kuvallista sähköpostia eikä tapahdu mitään.
      Asiakaspalvelussa vastaa joku nuori tyttö tai poika joiden on varmaan vaan käsketty kertoa jotain diipadaata ja laitan viestiä ja tiedotetta eteenpäin..ei mene mikään perille.
      Minä olen jo uhkauksen antanut että me korjautetaan se jollakkin ja lasku tulee valoon yhtiölle..ei silläkään juurikaan mitään vaikutusta.

    • Anonyymi

      Pistä poikki ja irtisano. Mikä estää?

    • Anonyymi

      Huijari yritys. Asfalttikasa ollut mun tontilla jo yli vuoden ja luvattu monta kertaa hakea ne pois mutta mitään ei tapahdu

      Vaikuttaa ilman johtoa toimivalta puuhastelulta, asentajat tekevät minkä pystyvät ja ilmeisesti pyörittävät koko firmaa

      Sijoitus tyhjiin lupauksiin ja rikkinäisiin katuihin ja pihoihin..

      Uskomaton yhtiö! Suorittaa työnsä täysin ala-arvoisesti, ei toimita mitä on ostettu ajallaan, ei vastaa asiakasreklamaatioihin ja samalla yhtiön tulos on täysin kuralla. ….. Ja vielä vaan naurattaa ja kehtaa mainostaa?!?!?
      Miksi näin? Yhtiö myydään kuidutetttuna ulkomaille ja sen toiminta loppuu ja samalla jatkuu toisella nimellä.
      Toivottavasti me Suomalaiset osaamme ymmärtää tämän ja torppaamme yhtiön!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      94
      3752
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      45
      3134
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      97
      2739
    4. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      57
      2420
    5. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2388
    6. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      134
      2387
    7. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      117
      2357
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      21
      2284
    9. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      23
      2266
    10. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      64
      2070
    Aihe