Mä näin yöllä susta unta.
Siinä kosketit mua kevyesti olkapäähän, mitä ikinä et oikeassa elämässä tehnyt. Se tuntui hyvältä. Yhtä hyvältä kuin ne tuhat kertaa, kun kuvittelin sun tekevän niin.
Hyvää yötä, kaipuun myötä:)
Lähden taas katsomaan sinua
12
559
Vastaukset
- Anonyymi
Voitko jutella mulle tänään? Kerro jotain
- Anonyymi
Viininpunahilkka kirjoitti:
Mitä haluat kuulla..?
Kerro vaikka mitä aiot tehdä tällä viikolla
Anonyymi kirjoitti:
Kerro vaikka mitä aiot tehdä tällä viikolla
Aion tavata rakkaitani. Ajatella rakkauttani. Soittaa rakkaudella. Uneksia rakkaudesta. Muun muassa.
Kauniita unikuvia sinnekin zzzzz Unessa saamme olla, mitä emme saa emmekä ole.
- Anonyymi
Sarjassamme palstasedän aka mustankusen uudet ja näpsäkät kesänikit👌
- Anonyymi
Ja tosi näpsäkät onkin💩
- Anonyymi
Joillekin nää edustaa aina samaa henkilöä, ihanan katatonista
- Anonyymi
Toivon että löydät kaipaamasi..
https://www.youtube.com/watch?v=W4jPEBQV8zw&list=RDW4jPEBQV8zw&start_radio=1 - Anonyymi
Syksy tulee….
Minä pieni paimentyttö lentohon en pääsekään.. Tänne, tänne jäädä täytyy syksyhyn ja ikävään..
Haluaisin, että syksy toisi sinut takaisin, kuten se ennen aina toi, vuosien ajan. Mutten ole valmis vielä. Ehkä?🎼 Kerro sinä se.- Anonyymi
Vuonna -97 oli helteinen 27astetta 2.9. siis syyskuuta täällä suht etelässä. Seuraavana päivänä lämpöä oli vain 15 astetta. Samanlainen tunne syksystä kuin nyt oli elokuun alussa. Silloinkin syyskuussa tuli vielä uusi lämmin jakso hetkeksi.
- Anonyymi
Viininpunahilkka kirjoitti:
Minä pieni paimentyttö lentohon en pääsekään.. Tänne, tänne jäädä täytyy syksyhyn ja ikävään..
Haluaisin, että syksy toisi sinut takaisin, kuten se ennen aina toi, vuosien ajan. Mutten ole valmis vielä. Ehkä?🎼 Kerro sinä se.Sie et valmis??
Sanon: olet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2844755Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k512963Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78971Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969
