Otsikossa oleellisin eli mikä hitto siinä on että kun tullaan baarista klo 04-06 niin tuolla tiellä kailotetaan, lauletaan, huudetaan, mölistään aivan estoitta? Ei yhtään mietitä että alueella on satoja ihmisiä jotka NUKKUVAT ja joilla saattaa olla työpäivä ja aikainen herääminen aamulla ?
Erityisesti nyt korostunut nuorempien tyyppien mölyäminen. Nytkin tuossa läheisellä leikkikentällä pari kännistä kollia mölissyt tunnin, musiikki huutaa puhelimesta. Ei ymmärretä että täällä nukutaan! Kaikilla ei ole loma, kaikki eivät ole ma-ti välisenä yönä räkälässä.
Opetelkaa käyttäytymään ja ottakaa myös kerrostaloalueella muut ihmiset huomioon. Jokainen täällä vuokraa maksaa ja haluaa elää normaalia elämää.
Ongelma olisi pienempi jos tätä ei tapahtuisi tällä alueella jatkuvasti. Ja ei, ei ole asujan ongelma vaan meluajan, eli en muuta korpeen. meluajan voisi heittttää putkaan että täällä sais kunnon ihmiset nukkua.
Turvat kiinni yöllä siellä tiellä
Anonyymi-ap
4
189
Vastaukset
- Anonyymi
Turhaa sitä tänne nettiin on valittaa. Bilettäminen on hauskaa, ei mua kiinnosta kenenkään nukkumisen, kunhan itsellä on hauskaa.
- Anonyymi
Yhy yhy. Muuta maalle jos kaupungin äänet ahdistaa.
- Anonyymi
Pitää ruveta harjoittelemaan säkkipillin soittoa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2723459Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1221816Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2701539- 731453
- 771396
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001130Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531116- 631011
- 22977
IS viikonloppu 16.-17.5.2026
Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.35893