Uskotaan, kyllä kyllä, joo aivan varmasti on ollut viidakkoa raivaamassa, mutta ei päiväkirjaan viidakonraivausvalokuvaa.
Siis "Mies" joka harrastaa 10 kilometrin aamulenkkeilyjä juosten kilpaa älykellonsa kanssa ja rauta on nöyrää, on ravitsemusterapeutti ja koutsi, huuhaa.
Lämpöhalvaus ja paniikkikohtaus, rapakunto ja keltainen naama, lieneekö seuraavaksi skorpioni pistänyt.
Viidakon raivaaja.
7
226
Vastaukset
- Anonyymi
Paraskin puhuja, viimeksi lenkkeillyt Liitsin lenkillä, eikä sielläkään jalkaisin ;-)
- Anonyymi
Jätän polkupyöräkauppiaalle rapakunnon ja keltaisen naaman sekä skorpionien pistot.
Hän saa pitää myös dengue- kuumeet, neljä koronaa, rasvamaksan, pallomahan, helttakaulan, sepelvaltimotaudin, reuman, astman, keuhkoahtauman, uniapnean, diabeteksen, alkoholismin, peräpukamat ja kihdin sekä kaihin.
Kiitos vaan mutta en välitä niistä enkä halua myöskään että kobra ruiskuttaa koiramme sokeaksi. Senkin harmin saatte pitää muistoissanne. En myöskään halua umpisuolen puhkeavan ja ei se sitä teekään, koska en elä kuin Posso kaatopaikalla.
Jäi epäselväksi että kenen se oli se ilmoitus Torissa ja miksi? https://streamable.com/th1bx8- Anonyymi
Olihan toi Torikäyttäjä "Ari S" suorittanut viime vuonna joitakin romujen ostojakin. Ei tullut katsottua mitä oli ostanut, kaikki oli kuitenkin saanut maksettua, palautteista päätellen. Että eiköhän tämä kohdehenkilön ilmoitus ollut, ja hätäpäissään poisti sen heti, kun käry kävi. Enempihän tuossa Posson pyörästä oli kuvia, kuin on tänne kehuskellessaan julkaissut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olihan toi Torikäyttäjä "Ari S" suorittanut viime vuonna joitakin romujen ostojakin. Ei tullut katsottua mitä oli ostanut, kaikki oli kuitenkin saanut maksettua, palautteista päätellen. Että eiköhän tämä kohdehenkilön ilmoitus ollut, ja hätäpäissään poisti sen heti, kun käry kävi. Enempihän tuossa Posson pyörästä oli kuvia, kuin on tänne kehuskellessaan julkaissut.
Talon sokkeli, kivikoriaita ja Pasasen myynnissä olleet polkupyörät
https://ibb.co/bjtv0fcj - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Talon sokkeli, kivikoriaita ja Pasasen myynnissä olleet polkupyörät
https://ibb.co/bjtv0fcjSiinähän se, pasasen käteisellä ostettu rivari.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinähän se, pasasen käteisellä ostettu rivari.
Voi niitä satuja joita luritteli siitä rivarista. "Ostin kalustetun saunallisen rivitalon kuolinpesältä, kun sain halvalla, täytyy ostaa vain pyykkikone"
Esitteli kuvassaan juurikin nuo talot, joissa on parvekkeen ovi ja ikkunat korkeita ja tietokonepöytä oli juuri hankittu Ikeasta, noin 200 euroa oli sillä hintaa ja kova poika on parjaamaan Kiinaa siihen nähden, että itse rakennetun tietokoneensa komponentit ovat Kiinasta, joka siinä lattialla lojui. Teatterikaiuttimet oliva 90-luvulta ja varmaankin kirpparilta. Yksiö todennäköisesti.
Aika halvalla saa vuokrattua yksiöitä noista taloista PK-seudun hintatasoon nähden.
Yksiöt 599 kuukausivuokralla ja kolmiotkin vain tonnin paikkeilla. Näistä kämpistä löytyy se pyöreä pylväskin kulmakämpistä, joka näkyy Pasasen kuvassa. Kyseessä on siis Asunto Oy Vantaan Kolmikko. Mikäs siinä? Miksi pitää puhua aina paskaa vaikka siitä ei ole kellekään mitään hyötyä ja kukaan ei ole koskaan uskonut sanaakaan mitä Pasanen sanoo muutenkaan.
- Anonyymi
S, Saarijärven Paavo raivasi itselleen peltoa asenteella suo kuokka ja Jussi. Silloin ei ollut kellohamekansaa olemassakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on24077- 454043
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai803281Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist323103En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛142967Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1632831- 252399
Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?42300Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run141828Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231737