17.7 syntyneitä rapuja?

naano

Haluaisin vain vähän kartoittaa kuinka paljon ihmisiä on synytynyt tuona kyseisenä (17.7) ajankohtana... että jos syntymäpäiväsi on tuo niin kerrohan se minulle :) kiitokset vastauksesta jo etukäteen

33

5319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lisa

      tiedän kaks kaveria ketkä on syntyny samana päivänä ku sä

      • dj.venla

        mun yks kaveri on kans syntynyt tolloin


    • vanha rapu

      mä ole synt. 17.7. vuosi on viiskytluvun lopussa. ja täytyy sanoa, että vuosien varrella rapu horoskooppini täsmää minuun, kuin silmä päähän.

      • Masa

        Matti Nykänen on syntynyt myös 17.7.


      • valopää
        Masa kirjoitti:

        Matti Nykänen on syntynyt myös 17.7.

        jaa


      • Osku
        Masa kirjoitti:

        Matti Nykänen on syntynyt myös 17.7.

        Juuh 17.7.1970 mies, siis mie. Samana päivänä ja samana vuonna on syntynyt myös Mandy Smith (englantilainen laulaja 80-luvulta, joka meni naimisiin muistaakseni 15 vuotiaana Bill Wyhmanin kanssa), Sit iki-ihana Eija Vilpas on muistaakseni syntynyt samana päivänä tosin 50-luvulla. =)))) Pirre & Hansu rules!!!!


      • 170770
        Osku kirjoitti:

        Juuh 17.7.1970 mies, siis mie. Samana päivänä ja samana vuonna on syntynyt myös Mandy Smith (englantilainen laulaja 80-luvulta, joka meni naimisiin muistaakseni 15 vuotiaana Bill Wyhmanin kanssa), Sit iki-ihana Eija Vilpas on muistaakseni syntynyt samana päivänä tosin 50-luvulla. =)))) Pirre & Hansu rules!!!!

        Tunnen yhteenkuuluvaisuutta kanssasi(n)


      • ozyboy33
        170770 kirjoitti:

        Tunnen yhteenkuuluvaisuutta kanssasi(n)

        Kiva törmätä samana päivänä syntyneeseen ;) Ja siihen parhaaseen vuosikertaan...=)


    • Piina

      Hei!
      Mulla on sama syntymäpäivä! Samoin Matti Nykäsellä ja David Hasselhoffilla, joten ei ollenkaan huonossa seurassa ;)

      Piina

    • poika

      ja mä myös :)

      • merta

        ..ja mun poika 17.7.=20v


    • rappu

      minähän se täällä kans täytän sunnuntaina vuosia, lähes pyöreitä.. ainakin jotain tasaista.

    • Kingsize86

      Mä oon syntyny 17.7.1986.. Samoin mun serkku mut muutamaa vuotta myöhemmin... Onnee kaikil 17.7 syntyneil!!!!

    • kyllä

      Onnitteluja vaan kovasti huomiselle muillekin!!!!

    • naano

      Niin tosiaankin kaikille tänään synttäteitään viettäville oikein paljon onnea..

    • eve

      täällä rapu nainen, ja juhlin synttäreitä 17.7

    • Hellu

      Mä olen syntynyt 17.7.

      T: Hellu

    • mansikka marja

      olen syntynyt tuona päivänä:)

    • ~kiiwi

      Mu poika ystävä täytti tuona kyseisenä päivänä 15.. ;)

    • Marmar...

      Tää 17.heinäkuuta on ehdottomasti paras päivä viettää syndeä!! Mulla siis kanssa samana päivänä bileet!! =)

    • rapu

      Täällä myös yksi samana päivänä syntynyt:)

    • Rapu-äiti

      Poikani (3v.) on syntynyt kyseisenä päivänä.

    • juhis

      jes, synttäripäiväni o 17.7 ja vuonna 1969 näin
      päivänvalon.

    • *Wilma*

      Hehee!
      Mäkin oon syntyny 17 heinäkuuta, vaikka laskettu ajankohta olis ollu jo 2 heinäkuuta. Tän kesän juhlat olivat hienot, koska täytyin 18v. Nyt oon sit just ajokorttia suorittamassa ja inssiajo on 19 elokuuta, et vähän jännittää. Toivottavasti pidätte mulle peukkuja!

    • Saara

      Sama synttäripäivä, mulla vuonna 1982..

    • heinäkuu

      minä ja kaksoisveljeni ollaan 17.7.80 syntynyt...kyllä on hieno päivä tuo 17 =)

    • riemun päivä

      Keskellä heinäntekohelteitä synnyin minä ;)

      • ozyboy33

        Toivottavasti ei sentään heinäpellolle ;)


    • Anonyymi

      Minä olen syntynyt 17.7 tosin 2008 mut yllätyin et meit on enemmänkin ku joku kolme!

    • Anonyymi

      Päivää, täällä minä, syntynyt 2006

    • Anonyymi

      17.7.1970? Onko kukaan syntynyt juuri silloin? Etsin kuutta muuta

    • Anonyymi

      ei taida rapu-kriitikot uskaltaa tulla tänne aukomaan päätä =)
      rapu on veljeni. Minä härkä.

      • Anonyymi

        niin kun lukenu vuoskauvet näitä palstoja niin tuolla yhdessä paikassa pannaan ravut tosi alhaiseen kastiin ihmisinä että ihan hävettänyt lukea niitä kommentteja eikä ne lopeta niitä kommentteja vaan jatkaa samaa rattaa.
        Outoa? Kaikki merkit mä otan tasapuolisesti ja kun kaikissa merkeissä, meis kaikissa ihmisissä on hyviä ja huonoi puolia. Ei ole täydellistä olemassakaan. Ja kun mietin rapua, niin tuttua rapumaisuus minulle kun veli on rapu ja isäni on rapu nii isältäni verenperintönä saanu ravun piirteitä ja äidiltäni saanu jousimiehen piirteitä niin kyllä mä tunnen hyvin ravun luonteen laadun. Tarkka kuin mikä, jopa liiankin tarkka, mutta hyvinä vahvuuksina toisten huomioiminen ja auttavaisuus ja vaikka rapu on joskus äkkipikainen niin kuitenkin se usein hieroo sopua ja harmoniaa ihmisten välille että sanoisin että vaaan ja kalojen ohella tosi hyvä diplomaatti horoskooppimerkki.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS - Tapani Kansa kuoli leikkauspöydälle!

      Puoliso kertoo Tapani Kansan viimeisistä hetkistä – kuoli leikkauspöydälle – Hänelle tuli kovia kipuja alavatsaan. Yhtä
      Maailman menoa
      407
      5589
    2. Sofian hieno auto

      Seiskassa on juttua Sofian instassa olleesta kalliista ökyautosta. Jutussa kerrotaan Sofian ajavan autoaan, siis : onko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      2519
    3. Kaivatulla on asiaa

      kirjoita asiasi kaivatulle tähän ketjuun
      Ikävä
      162
      1978
    4. Eihän asia minulle kuulu...mutta

      Ketä sinä mies odotat?
      Ikävä
      84
      1575
    5. Hannu Karpo

      Kiitos sinulle kun lausuit lopuksi vielä painavaa asiaa terveydenhuollosta. Tästä me kärsimme joka päivä. Kipuja on mutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      1357
    6. Lapsiporno sallittava sanoo persuehdokas

      Kyllä, luit oikein. Vaaleissa ehdolla oleva persu haluaa sallia lapsipornoa: https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/932
      Perussuomalaiset
      173
      1073
    7. Se vaan on faktaa että kepun ehdokas Sami Mäkinen poistettiin riparilta isosena

      Miksi yritettiin vaieta? Tapauksesta jo ainakin kaksi tai kolme viikkoa. Sami Mäkinen on kuntavaaliehdokas ja tällainen
      Haapavesi
      31
      1062
    8. Keksitkö mies

      mistä biisistä tulee sä ja mä mieleen?
      Ikävä
      96
      1010
    9. Ihanaa aurinkoista

      Huomenta päivää tiistaina. 🌞☺️ Kesän kukkasia odotellessa 💛🌱
      Ikävä
      313
      974
    10. Jos näet kaivattuasi

      Niin tiedätkö mitä hän haluaisi?
      Ikävä
      82
      925
    Aihe