Miten toi sälli voi olla noin ylimielinen ? Lehdissä taas. Tottakai hänen täytyy pyytää anteeksi noin rivoja tekoja ja useaan kertaan. Hyvä, kun järjestäjät eivät palkkaa tuota. Ei tajua vieläkään miten pahoja tekoja on tehnyt. Meillä kukaan ei lähtisi katsomaan häntä vaikka maksettaisiin. Puistattaa koko ukon nimikin kuulla.
Jari Sillanpää
10
169
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Siltsu oli hyvä laulaja ja esiintyjä aikoinaan. On sitä varmaan edelleenkin, mitta kun maine on mennyttä, se tietää hänen ammatissaam uran himmenemistä ja hiipumista.
- AnonyymiUUSI
Taitoja lauluissa ei kukaan kiistä, mutta nuo muut teot kuittaa kyllä 6-0 koko laulu-uran unholaan. Vain paatuneet henkilöt voi fanittaa tuollaista tyyppiä.
- AnonyymiUUSI
Faneja kyllä silti riittää. Instagramissakin 35t seuraajaa. 30v juhlakiertueellakin on tänä syksynä ihan ok esiintymispaikkoja. Ei pelkästään jotain Eikan pubia.
- AnonyymiUUSI
Hän ei omien sanojensa mukaan pysty elämään kuin "pyhimys".
Ihminen voi elää ilman huumeita ja lapsipornotuomioita olematta
pyhimys. Jari ei ole oppinut mitään. Selittelee, selittelee.
Puistattava olento.- AnonyymiUUSI
Juuri näin!
Ei häneltä mitään pyhimyksen elämää vaadikkaan vaan ihan normi moraalia.
Kysymyshän ei ole esim. Siltsun sexuaalisesta suuntautumisesta vaan oikeudessakin tuomituista lapsipornon hallussapidosta ja huumeiden käytöstä.
Eivät ne istu kenenkään moraalikoodistoon ellet ole vakavasti hoidon tarpeessa oleva tapaus.
Totta on, ettei hän oikeasti kadu kuin kiinni jäämistään ja julkiset anteeksi anelut ovat olleet itsesääli-itkun värittämiä epäaitoja yrityksiä vakuutella syyttömyyttä.
Mitään ei tosiaan ole oppinut eikä myöskään aidosti kadu.
- AnonyymiUUSI
Kuinka kukaan ihminen voi vielä haluta kuunnella tätä rasvamahaa ja vielä maksaa siitä?
- AnonyymiUUSI
En minä kaipaa anteeksipyyntöjään kun ei ole minulle mitään tehnytkään. Uhri tässä on se lapsi kenen hyväksikäyttöä tuo on katsonut. Mutta todella röyhkeä on kyllä. Ilmeisesti luonne aina ollut tuollainen mutta ennen kohuja se ei ilmennyt mitenkään kun ei ollut syytä. Ja joidenkin mielestä niiiin ihana mies ja persoona oli että oih ja voih! Mm. eräs entisen duunipaikan kiusaaja-ämmä oli ihan lääpällään.
- AnonyymiUUSI
Juu ei ole sellaista anteeksipyyntöä olemassakaan joka hyvittää teon joka liittyy lapsipornoon. Jos sai tuollaisen kuvan. Ilmiantaa lähettäjän ja deletoi sen heti. Ei siihen tarvitse olla pyhimys..
- AnonyymiUUSI
Pelkkä hänen nimensä kuuleminen saa voimaan pahoin. Tekoja ei pyydä anteeksi vaan kiinnijäämistä.
- AnonyymiUUSI
Ylimielinen, itseään täynnä oleva plösö. Ei jatkoon!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv262466- 1142096
- 1221759
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?451577Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.91507Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901075Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161241059Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt87985Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno35967Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu15959