raskas jo monen vuoden ajan. Siksi ei ole jaksamista tutustua edes niihin saman ikäisiin ennen kuin voin selvästä paremmin! Ensi keväänä katsotaan mikä vointi on ja sen mukaisesti joko toimitaan tai ei toimita tutstumisen merkeissä 60v mieheen! Voi minkä teitte vanhalle naiselle. Hän kertoi jo vuosia sitten, ettei hän jaksa enää auttaa ketään koska hänellä on jo autettavia. Vaikka nyt voivat jo paremmin. Voin nyt yhtä huonosti kuin aikoinaan parisuhteessa ja joka päivä tuntuu siltä, että valoa ei ole näkyvissä missään!
Olo on ollut
2
109
Vastaukset
- Anonyymi
Oman lapsen ikäisessä ei ole elämän mukanaan tuomaa charmia ja viisautta. En ole koskaan edes ajatuksissani halunnut halata minulle vierasta oman lapsen ikäistä ihmistä! Kasvoissa näkyvät uurteet ja rypyt kertovat eletystä elämästä. Sellaisia kasvoja minä rakastan. Voisiko joku kertoa minulle, miksi minun luutiin haluavan auttaa oman lapseni ikäistä! En ole koskaan pitänyt siitä ajatuksesta. Mieluummin köyhä kuin tekemisissä sellaisen ihmisen kanssa, jonka kanssa en halua koskaan olla missään tekemisissä! Koska silloin minä kuolisin sisältä lopullisesti! Se olisi kuin vankilassa oloa, niin suurta tuskaa olen kokenut jo kuuden vuoden ajan! Olisin todella iloinen jos hän muuttaisi Suomesta kokonaan pois!
- Anonyymi
Elämää on elettävä nyt. Vain tähän hetkeen voi vaikuttaa. Itselleen sopiviin ihmisiin voi olla vaikeaa tutustua ja tiedän sen omasta kokemuksestani, mutta siinä se onkin että heidän seuransa saa voinnin paremmaksi. Pelkoa päin, niin se vain menee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741