Vanhan kentän pavilijonki on pelastettu ja komia tuli.KIITOS.
Alueviestistä luin ja kävin katsomassa.Paikalliset ei uutisoi??
Alueviestistä sekin taas piti lukea!!?
12
777
Vastaukset
- Anonyymi
Todella kaunis rakennus, joka on odottanut ehostusta jo pitkään. Nyt näyttää siltä miltä kuuluukin. Paljon täällä moititaan mutta nyt on kyllä kiitoksen aika.
- Anonyymi
Puhutaanko siis lietepaviljonkista huittisjärvellä?Sen pärekattohan korjattiin talkoilla jokunen vuasi sitten?
- Anonyymi
On heikossa hapessa paikallislehti. Ei varaa tiloihinsakaan.
- Anonyymi
Myykö tilojaan jossain?Kuusamossa meni iso rautakauppaketju lentopallon
pelaajien periin.Meneekö täällä kunta ja lehti??
- Anonyymi
Onhan se aikamoinen turhake koko lehti. Kuka sitä enää tilaa....
- Anonyymi
Taas oli Laura Haavisto ollut ahkera,3 juttua Huittisista.Lauttiksessa toimittajia niin,että päät yhteen kolisee,mutta mitä tekevät viikon,kun juttuja ei synny!
- Anonyymi
Lauttiksen toimittajat keskittyvät taiteen ja lentiksen tulevaisuuden uutisointiin.
- Anonyymi
Laura Haavisto tekee hyviä juttuja Huittisten asioista. Valitettavasti lauttakylän lehti menee jatkuvasti huonommaksi ja huonommaksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laura Haavisto tekee hyviä juttuja Huittisten asioista. Valitettavasti lauttakylän lehti menee jatkuvasti huonommaksi ja huonommaksi.
Kyllä,eikä tyrkytä politiikkaa.
- Anonyymi
No hyvä että uutisoi ja tännekin viitti joku siiitä kertoa. En nimittäin ohikulkiessa ole huomannut sen ulkoasun mitenkään kohentuneen.
- Anonyymi
Käy optikolla
- Anonyymi
Tänäänkin ilmaisjakeluna tulleen lehden etukannessa oli SataMaidon lähes koko sivun mainos "Maitoa kotikulmilta" Mainoksessa oli Laitilalaisen tilan lehmiä ja ilmeisesti emäntä. SataMaito ilmeisesti näkee kotikulmikseen Satakunnan ja Varsinais-Suomenkin. No, hyvä että Lauttakylän lehti sai mainostuloja. Seuraavaksi odotan näkeväni lehden kannessa Satakunnnan seudulta tulevan Laitilan Kukko oluen. Lauttakylän lehden katugallupiinkaan ei ollut osunut yhtään huittislaista - joten nekin olivat Satakunnan seudulta. Mukava kuitenkin lehti oli lukea, vaikka siinä hammasteltavaa onkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1323210Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk622831Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro362229Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1042131Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1312002Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441971Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101262Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville131047Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671004Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77920