Tällä viikolla sain puhua kanssasi. Tunne oli sykähdyttävä, ihana ja samalla niin hämmentävä ja pelottava. Sen jälkeen kaikki muu on ollut jotenkin tyhjää. Yritän päästä yli tästä tunnekuohusta ja mietin asioita järkevästi. Anna anteeksi. En koskaan ole halunnut sinulle mitään pahaa ja enemmän kuin mielelläni haluaisin olla edes ystäväsi. Ystävä, kenelle voisit kertoa ilot ja murheet. Ongelma tässä on se, että rakastan sinua edelleen ja aivan liikaa. Kaikki vanhat tunteet tulivat esiin. Tiesin niiden olevan tallella, koska välillä yritin löytää sinut eri sivustoilta ja toivoin, että olisit tullut joskus autolla vastaan.
Haluaisin kirjoittaa tämän kaiken sinulle. Mikään ei silti muuttuisi. Tällainen rakkaus on turhaa! Yritän sen nyt uudelleen lannistaa.
Rakkaudella hieman minua vanhemmalle miehelle
En pääse sinusta yli mies
20
698
Vastaukset
- Anonyymi
tietääkö mies tunteistasi?
- Anonyymi
Ei ole sinun miehesi jalkavaimomiehenvaimo
- Anonyymi
Kyllä niistä on puhuttu.
- Anonyymi
Eikö tämän palstaäijän banaalin tarinallisuuden mukaan näitä yhteisiä hetkiä ole jo takanapäin? T naiselta maaniselle utelijalle
- Anonyymi
Olisin itse voinut melkein samanlaisen tekstin kirjoittaa noin kymmenen vuotta vanhemmalle miehelle. Miten voikaan tuntea itsensä ihan teinitytöksi kun hän istuutui vastapäätä.
- Anonyymi
En ole nähnyt häntä pitkään aikaan ja mietinkin, miksi rakastan häntä yhä.
- Anonyymi
Onko sinulla aloittajaäijä kenties huono itsetunto kun vuodatat näitä tekstejä monena naisena esiintyen ja sentimentaalista tekstiä kehitellen? Retorinen kysymys.
- Anonyymi
❤️❤️❤️❤️❤️
- Anonyymi
Kuinka näin ikävä voi olla?
- Anonyymi
rakkain mussukka kulta puppelini;3<3333
- Anonyymi
Ei noin voi kirjoittaa rakastuneelle! Kuvittelen vaikka mitä!
- Anonyymi
Laita tuo viesti minulle suoraan, niin soitan sinulle heti 🥰
- Anonyymi
Satutit muuten ja tosi pahasti. Voisit lakata pyörimästä näillä nurkilla ja keskittyä omaan elämääsi ja ihmisiin, jotka siihen kuuluvat.
- Anonyymi
En pyöri missään.
- Anonyymi
Miten satutti?
Sivusta - Anonyymi
En ole muuttamassa mihinkään, joten totuttele kestämään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole muuttamassa mihinkään, joten totuttele kestämään.
No et varmaan olekaan , ethän ole kauaa asunut nykyisessäkään...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No et varmaan olekaan , ethän ole kauaa asunut nykyisessäkään...
Tämä menee ohi. En ole oikea henkilö.
- Anonyymi
näppärää sekin aika koittaa kun olet yli usko ny
- Anonyymi
Jätä vastailematta, jos sinulla ei ole mitään järkevää sanottavaa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1132342Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from371938Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen281872- 1021866
Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276481865Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la581159- 1101046
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei20923- 54880
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘110847