Elikkäs mopo on Aprilia sx 2008 vuoden ja tekniikkana on rajoittamaton cdi, ducatin vakio sähköt, 73cc airsal sylinterisarja, 24mm motoforcen pwk, barikit imukaula, malossi vl6 läpät, stage 6 streetrace alakauttanen 50/77.
Ongelma on se että muuten toimii kun käynnistää ja ajaa noin 1-2km niin toimii ihan hyvin ja vetää, mutta sitten 3-4km jälkeen alkaa heittämään laihalle kun esim ajaa nelos vaihteella niin yhtäkkiä se vaan heittää laihalle. Ja esim jos huiputtaa niin kans sen jälkeen heittää laihalle kerran jopa niin että sammui. Sitten sen jälkeen kun heittää laihalle niin joku 5 sekunttia niin toimii taas. Tekee samaa 100ps, 105ps ja 110 pääsuuttimella. Ne ei vaikuta ongelmaan ollenkaan.
Olen kokeillut vaihtaa tulpan ja cdin ja teki samaa settiä. Mikä voisi olla vikana?
Aprilia sx heittää laihalle 3km ajon jälkeen
6
194
Vastaukset
- Anonyymi
vikana on se et kaasarista loppuu polttoaine.
- Anonyymi
Okei meinaa otin sen kaasarin irti ja katoin niin kaikki näyttää olevan kunnossa. Onko jotai vinkkejä mitä mun pitäis kattoo siinä kaasaris?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Okei meinaa otin sen kaasarin irti ja katoin niin kaikki näyttää olevan kunnossa. Onko jotai vinkkejä mitä mun pitäis kattoo siinä kaasaris?
Ei kaasarissa tarvii kattoo mitään jos siinä kerran kaikki on kunnossa.Tarvii katttoo/selvittää miks se polttoaine loppuu siitä kaasarista vai loppuuko.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kaasarissa tarvii kattoo mitään jos siinä kerran kaikki on kunnossa.Tarvii katttoo/selvittää miks se polttoaine loppuu siitä kaasarista vai loppuuko.
Pitääkö bensahana olla auki kun ajaa??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kaasarissa tarvii kattoo mitään jos siinä kerran kaikki on kunnossa.Tarvii katttoo/selvittää miks se polttoaine loppuu siitä kaasarista vai loppuuko.
Aaa meinaa mulla on kyllä ihan manuaalinen bensahana ja se on aina auki kun ajan. Ja se bensaletkukin on hyvässä kunnossa.
- Anonyymi00006UUSI
Salaiset deitit odottaa sua 💋 Klikkaa ja aloita https://Diana.hoty.lat/Diana#/?/?/7eogtd4pv
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1885091- 141751
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka631626Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1271497Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91463Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit501147Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961084Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249302969- 195941
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7820