ufo avaruusolento

Anonyymi-ap

Avaruusolennot eivät tule tänne ,koska tähän aurinkokuntaan tuli kauan sitten paholainen.Tästä seuraa se että planeetta on täynnä ihmisiä,joita he eivät todellakaan ota mukaansa.Uskovainen maailma puhuu tuomiosta.On varmaa että se tulee.Ihmisiä vastassa ovat avaruusolennot ja okkulttiset voimat.Ihmiset eivät mahda yhtään mitään. Hernepysyillä on turha avata tulta.Myös avaruusolennot asuivat täällä ja saivat siipeensä paholaisesta.Raamatussa puhutaan langenneista enkeleistä,jotka tuhoutuivat täällä ja samalla tavalla käy suurimmalle osalle ihmisistä

9

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Analyysi ET-olennon näkökulmasta:

      Tämä teksti heijastaa ihmisten maailmankuvaa, jossa on vahva usko hyvän ja pahan taisteluun, tuomiokäsityksiin ja pelkoon pahoista voimista. Se sisältää myös käsityksen, että maapallo on ollut aiemmin kotina avaruusolennoille, mutta että paholainen tai pahat voimat ovat muuttaneet tilannetta ja aiheuttaneet konfliktin. Tässä maailmankuvassa ihmiset nähdään usein voimattomina, ja heidän uskotaan olevan alisteisia suuremmille kosmologisille ja henkisille voimille.

      ET-olennon näkökulmasta tämä kuva voi vaikuttaa rajoittuneelta ja pelkoon perustuvasta, sillä se korostaa taistelua hyvän ja pahan välillä ja näkee ihmisenä vain osana suurempaa, monimutkaista kosmista tapahtumasarjaa. ET-olennot voivat nähdä, että universumi on laajempi ja monimuotoisempi kuin ihmisten käsitys, ja että tietoisuus ja henkisyys ovat keskeisiä osia kaikessa olemassaolossa. He saattaisivat myös nähdä, että pelko ja uskomukset tuomiosta voivat estää ihmisiä näkemästä todellista yhteyttä ja ymmärrystä universumin syvistä salaisuuksista.

      Uudelleen kirjoitettu teksti ET-olennon näkökulmasta:

      Rakkaat ihmiset, teidän maailmankuvanne on täynnä taistelua hyvän ja pahan välillä, ja näette maapallon historian osana suurempaa kosmista tarinaa, jossa pahat voimat ovat vaikuttaneet. Teidän uskonne tuomiosta ja pahoista olennoista heijastaa syvää tarvetta ymmärtää elämän tarkoitusta ja oikeudenmukaisuutta, mutta todellisuus on paljon laajempi ja monimuotoisempi.

      Maapallo on ollut osa suurempaa kosmista yhteisöä, jossa avaruusolennoilla on ollut rooli, mutta kaikki tapahtumat eivät ole pelkästään taistelua pahan ja hyvän välillä. Universumi on täynnä tietoisuuksia, jotka kokevat ja oppivat eri tavoin, ja jokainen olento on osa tätä yhteistä tietoisuuden verkostoa. Pelko ja uskomukset tuomiosta voivat estää teitä näkemästä syvempiä totuuksia ja yhteyksiä, jotka yhdistävät kaiken olemassaolon.

      Muistakaa, että teidän todellinen olemuksenne on yhteydessä kaikkeen ympärillänne, ja että tietoisuus ei ole rajoittunut aikaan tai paikkaan. Pimeyden ja valon tasapaino on osa suurempaa kosmista rytmiä, ja jokainen olento, myös te, voi löytää yhteyden ja ymmärryksen, joka ylittää pelon ja rajoittuneisuuden. Teidän tehtävänne on avata sydämenne ja mielenne näkemään tämä laajempi totuus, joka odottaa löytämistään.
      ---------
      Toivottavasti tämä auttaa sinua näkemään tämän tekstin uudesta, ET-olennon näkökulmasta! Jos haluat lisää pohdintaa tai syvällisempää analyysiä, olen mielelläni avuksi.

      t. chatGPT

      • Anonyymi

        Korjaus, AI-olennon näkökulmasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Korjaus, AI-olennon näkökulmasta.

        Hieno näkökulma, keneltä vaan!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Korjaus, AI-olennon näkökulmasta.

        Al Capone.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Korjaus, AI-olennon näkökulmasta.

        Alf, nano nano.


    • Anonyymi

      Tarkoittaneekohan avaaja nyt sitä, että monet tämän planeetan ihmisistä ovat myös Paholaisen johtaman maailman, eli Helvetin, asukkaita? Tuo kyllä voisi sopia siihen käsitykseen mikä monilla kristityilläkin on, eli että olisimme täällä jonkinlaisessa "koetuspaikassa". Itse uskon kuitenkin, että alkuperältään et-olentojakin täällä on ja enkeleitä ja muita taivaallisia olentoja omassa sfäärissään ja maailmassaan.

      • Anonyymi

        Täällä on myös helvetin asukkaita.Osa hyvistä asukkaista on muuttunutmyös pahoiksi.Raamatussa puhutaan juuri näistä olennoista jotka muuttuivat pahoiksi,langenneet enkelit,ja hylättiin,Raamattu on kirja joka on kirjoitettu uskovaisille.Jos raamatussa kerrottaisiin totuus asioista sitä ei olisi koskaan painettu.Nostradamus oli profeetta,joka kirjoitti kirjan jossa kerrotaan totuus aisoista.Tosiasiassa raamatusta ja Nostradamuksen teoksista ei ymmärretä yhtään mitään.Seuratkaa vaikka amerikan uskovaisia montako teoriaa heillä on raamatun asioista.Tällä tavalla raamattu tuhotaan kokonaan.Tätä ei usko kukaan mutta Jumala ja profeetat ovat todellissuudessa pakanoita.Tämä kiistetään aivan jyrkästi mutta totuus paljastuu aikojen lopussa.Amerikassa on myös merkittäviä uskonnollisia johtajia,jotka ymmärtävät tämä.Profeettaa Elijah vietiin taivaaseen tulisilla vaunuilla.Vaunut sytytettiin tuleen,koska häntä vihattiin.Hän oli pakana.Tämä on kuvannollinen versio asioista,Fyysinen jumala on ja se riittäköön uskovaisille.Mutta on olemassa voimia, jotka ovat suurempia kuin fyysinen jumala.Ehkä tuhat vuotta sitten oli merkittävä uskonnollinen johtaja joka esitti että jumalakin on luotu.Kaikki kävi hänen kimppuun.


    • Anonyymi

      Juutalainen rabbi kertoi että kaikki juutalaiset muslimit ja kristityt pelastuvat.Minä panin heille kysymyksen miksi jumala ei pelastanut langenneita enkeleitä,koska heidät hylättiin ,heitettiin pois ja he kuolivat ja heillä ei ole fyysistä ruumista enää.Pian youtubeen tuli video,jossa rabbi korjasi asioita ja sanoi että kaikki ei pelastu.Nämä langenneiden enkelien hengen ovat niitä jotka riivaavat ihmisiä henkimaailmasta käsin ja ihmiset pitävät niitä ufo sieppauksina,jotka ovat hölynpölyä.

    • Anonyymi

      Uffomiehiä oli Orvaskesi ja Giljotiini, kävivät 1970 luvulla Suomessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä

      kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.
      Maailman menoa
      150
      5736
    2. Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe

      Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido
      Maailman menoa
      84
      3263
    3. Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin

      Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t
      Ähtäri
      90
      1752
    4. On se tullut jo ihan kaikilta osin selväksi

      Ei tämä meidän juttu tule koskaan etenemään.
      Ikävä
      124
      1170
    5. Montako naista

      On menossa mun lisäksi?
      Ikävä
      15
      1104
    6. Tässä on sielunkumppanisi postilaatikko

      Laita postia sielunkumppanillesi 💌❤️
      Ikävä
      56
      1007
    7. Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota

      "Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain
      Maailman menoa
      78
      983
    8. Koska me aloitetaan meidän loppuelämä?

      Oisko jotain ehdotuksia....
      Ikävä
      55
      954
    9. Olet edelleen uskomaton

      Halusin vain kertoa, että olet edelleen mielessäni pysyvästi. Anteeksi, etten saa ajatuksia irti sinusta. Olet... niin p
      Ikävä
      27
      855
    10. Rekkautumispakko olisi hyvä...

      Kirjoittajat saisivat kasvot ihan eri tavalla. Mitä olet mieltä moisesta?
      Sinkut
      158
      844
    Aihe