Että vaikka tulisit petetyksi, jätetyksi, suhde menisi huonosti, saisit tietää että kumppanillasi on toinen.
Niin vaikka se sattuu, ja kestää hetken, ennen kun pääset jaloillesi, niin tulet olemaan sille jollekin toiselle se maailman ihanin aarre ❤️ ja opit taas rakastamaan.
Niin vaikka se sattuu, ja kestää hetken, ennen kun pääset jaloillesi, niin tulet olemaan sille jollekin toiselle se maailman ihanin aarre ❤️ ja opit taas rakastamaan.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Kaikkien pitäs tää tietää.
Siksi käytät kaikkia miehiä hyväksi, koska tiedät että aina olet jollekkin toiselle aarre, kunnes hän tajuaa touhusi ja jättää sinut.
Mieheltä
Ei tämä ollut kenellekään henkilökohtaisesti, eikä kaivatulleni.
Halusin vain välittää viestin, jos joku kamppailee asian takia ❤️
En käytä miehiä hyväkseni, joten en tiedä mistä puhut.
-Ap
Niin. Ja muistakaa nyt yleistää ne kaivattunne tähän aloitukseen. Ihan varmana on siltä just sun tyypiltä! Voi taivaan tähre. Mää meen maate
Hyvästi hyväksi ei kuulu tänne.
Ei minulla ole enää aikaa tuollaiseen pelleilyyn. Pidän mieluummin itseni kunnossa niin pitkään kuin henki pihisee.
Mitä sä tarkoitat tällä
Ikä ja vaivat painaa enkä halua kiusata itseäni sydänsuruilla. Menin ihastumaan mutta en taida jaksaa sellaista.
Käsi sydämellä täytyy sanoa, että Maija on hieno tyttö. Oikein äidin silmäterä. Aivan.
Lupasin että jos se saa ylioppilastodistuksen minä ostan sille ylioppilaslakin ja se ehkä kirjottaa ällän paperin. Katsos tyttöä.
Täälä kun etelässä ollaan sukuloimassa. Ajattelin että kun on hyvää ilmaa luvattu sitä voisi kävellä Hakaniemeen ajaa raitiovaunulla Pitkänsillan yli Kaisaniemeen ja kävellä Stockmannille kahville.
Miksi me tähän pysähdyttiin. Lakit on eri osastolla ?
Vähän meikkejä samalla ostaa. Se tykkää meikata kulmakarvat ja maalata naamansa kauniiksi.
Kyllähän sinäkin tyttönä ymmärrät mitä vouteita ja hajuja tarvitsee ja millä sen on hyvä maalata naamansa.
Oli hyvin sanottu..❤️
Minulle kävi niin että seuraava teki samoin ja myös kaikki seuraavat
Sitä sattuu, ihmine tekee kaikkea törkyä, suola menettää makunsa ja tulee tallattavaksi.
Ihminen kenen kanssa pelattu, pelleilty
vaikka tulisi petetyksi, jätetyksi, suhde menisi huonosti, hyväksikäytetty. Et varmaan itse ole samaa kokenut koskaan kun noin kevyesti tuot asian esiin tänne yleisesti. Käännä kortti toisin päin ja sormia napsauttamallako kiinostuisit jostain toisesta heti tai muutaman kuukauden päästä.
Samaa mieltä sinun kanssasi, ja Entäs jos sulle tekee yksi ihminen nuo kaikki esimerkkijutut..menee kyllä usko ihmisiin ja vaikka jollekin olisitkin aarre tms. Et enää uskalla.
Ei se varmaan uskaltamisesta ole kiinni.
Tälläisilla palstoilla ehkä ei luottoo ihmisiin löydy
Leffa ilta.
007- Kun maailma ei riitä kiinnostaa enemmän kuin sinun sepitykset täällä ap.
En pyytänyt elämääni miestä joka leikkii mun tunteilla. En koskaan voi hyväksyä tällaista toimintaa. En voi sivuuttaa asiaa.
Aloittaja on nainen selvästi. Yrittääkö hyvällä vai pahalla tarinoida siinä ❤️
En minä sellaista naista hyväksy, joka leikkii joka viikko eri miesten kanssa, tuntemattomien. Varmaan oma viehätyksensä siinäkin. Jotain on joskus tapahtunut.
Michelle Gurevich:
Woman is still a Woman
https://youtu.be/FQMmvXkGLzA?si=XM2mlu0IPk980UYw
Minä tahdon vain yhden naisen joka pitää minut kullanmurunaan. Jos haluaa minut kullanmuruksi, niin en usko että se nainen tekisi minulle mitään pahaa.