Ensi viikolla aukeaa rata Joensuusta Pekingiin Venäjän kautta, matkat alkaen 699e meno-paluu, näe mm. Siperian erämaata ja Kiinan vuoristot
Kannattaa ostaa liput nopee
VR.fi
Kannattaa ostaa liput nopee
VR.fi
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Ostin itselle liput koko perheelle
Ostin menolipun karjala-vinkujalle, miten saisin toimitettua sen hänelle?
Ihan kuin kenenkään poislähtö auttaisi mihinkään vaivaan joka on korviesi välissä! Turhaa kuvittelua.Kohta olisi uusi ongelma päässäsi kuitenkin.Mietipä peilin edessä olisiko psykiatri paras ratkaisu.Täällä otetaan vaivaa muista ihmisistä jotka ei ole juurikaan tekemisissä näiden kitisijöitten kanssa..Niistä on kateuksissaan vaan mukava näköjään puhua pas.. aa
Ei täällä ole paskaa puhunut kuin karjala-vinkuja, jo monen kuukauden ja satojen aloitusten ajan. Psykiatrin tarpeessa olisi, mutta kun on niin sairaudentunnoton ettei älyä mennä hoitoon. Paras olisi kun lähtisi Pekingiin ennen kuin joku oikeasti vie.
Sen selkänahka on reikiä täynnä. Lukemattomat kerran on selkään puukotettu.
Pari vuotta vielä niin ei tarvitse mennä Venäjän kautta. Kiina alkaa ihan meidän itärajalta.
Korkki kiinni
Pekingiin matka käy, ostin liput joululahjaksi vanhemmilleni.
Kiitos!
Joensuu Niirala Rata Korjata Ja Sähköistys Kuntoon 2026 Henkilöjunalle
Onkamon Vanha Asema Käytöön Henkilöliikenteelle 2026
Onhan näitä tavara junia menny joensuusta pegingiin paljonkin vuosia sitten.
Daa
Lättähattu menee
Joensuu Niirala Rata Korjata Ja Sähköistys Kuntoon 2026 Henkilöjunalle
Eikös se ole jo kunnossa!
Pummilla menen
Tammikuun 2 päivä härkä vaunulla pääsee 23,50e
Kuluuko joutomiesten aika paremmin skeidaa kirjoitellessa...?
alkaa olla lieksan palstan menoa
Itse Siperian kohalla menossa nyt Pekingiin. Nähään Kiinassa kamut.
Kannattaisi ajella vaikka Joensuusta Nurmekseen, niin tietäisi varsinkin Lieksa- Nurmes välillä, kuinka huonossa kunnossa rata voi olla, kuulosuojaimet mukaan.
Metrolla Tokioon.
Matka varattu, pienen mutkan että pääsee rajan yli joutuu tekemään pohjoisen kautta ja Muurmanskin rataa etelään ja siitä Moskovan kautta itään. 4 hengen porukalla, 2kk reissu ja paluu samaa reittiä.
Ihan mukava irtiotto arjen ankeudesta Joensuun syksystä.
Mulla on reppu pakattuna, aion hiipiä yöllä rajan yli ja liftata moskovaan, mistä matkustan pummilla härkävaunussa pekingiin. Lähetän kortin.
Olen tässä vuosien aikaan tehnyt kertomasi mukaiset matkat, on se hiukan erilaista elämää mitä täällä.
Tykkäsin kyllä, elämäntyyli, matkustus, palvelu ihan eri toista mitä täkäläinen ”oliko pakko” asenteella olevat ihmiset.
Turvallista matkaa! Ota paljon kuvia muistoksi ja nauti palveluista!
Sepikin harjoittelee matkustamista viimeiksi lätällä Lieksaan.2027 joutaa sepikin junailla kiinaan ku lentää eduskunnasta pihalle samoin riisimikkonen.
Matka varattu, pienen mutkan että pääsee rajan yli joutuu tekemään pohjoisen kautta ja Muurmanskin rataa etelään ja siitä Moskovan kautta itään. 4 hengen porukalla, 2kk reissu ja paluu samaa reittiä.
Ihan mukava irtiotto arjen ankeudesta Joensuun syksystä.
Mahtavaa.