Todella erikoista toimintaa, vainoja, häirintää, korruptiota, salaliittoteorioita. Vapaamuurarit hommissaan? Mitä erikoista olet juuri sinä tavannut viimeaikoina?
Mitä täällä Perhossa tapahtuu
7
1052
Vastaukset
- Anonyymi
Ei mitään erikoist. Se että joku noita luulee näkevänsä, ei tee niistä todellisia. Harhaa, vain harhaa.
- Anonyymi
Ei ole tapahtunut mitään. Mt-palvelut nyt ilmeisesti vetää huonosti ja avun tarve ja tarjoaja ei kohtaa. Siksi haetaan vähän ylimääräistä huomiota kyläläisiltä.
- Anonyymi
Kuka hakee huomiota, missä?
- Anonyymi
Menee vähän ohi että mitä näkee? Korruptiota on kok suami täys joka kolkassa ja salaliittoteoriat kukkii ilmeisesti ajan henki. Tällä palstalla on kanssa noita myrkkyjuttuja tielle ja kaikkee.
- Anonyymi
Mutta melkein on syntymäpitäjä uutisiin päässyt. Ylen netissä oli juttua venäläisille myytävistä asunnoista. Klikkasin sivulle ja olipa venäläissivulla ainakin yksi Perhon kohde. 78 m2 ja 80 tonnia. Firma auttaa jopa oleskeluluvan saamisessa.
- Anonyymi
Mitäs täällä tapahtuu: Ihmiset käy kaupoilla, pojat ajelee mopoilla. On mukavia ihmisiä, jotka naureskelee noille tyhmille otsikoille, joka esim tämän ketjun aloituksella on. On täällä vain hyvää ja leppoisaa olla.
- Anonyymi
Menee kyllä ihan OK. Mukava ja rauhallinen paikka asua. Jos tuntuu, että kaikki omassa tunne-elämässä ei ole OK ja on ahdistunut ja harhainen olo, niin ei hätää. Jos otat yhteyttä terveydenhuoltoon, niin kyllä sieltä apu löytyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3574237Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1393713Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92411KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti772254Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112224Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1501891Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181798- 1181796
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551085