Skype ikkuna jää työpöydälle,

kun asetuksissa on, että kun kone käynnistyy, Skype myös käynnistyy. Haluaisin, että Skype käynnistyy niin, että palkissa vaan näkyy Skypen käynnistyneen. Näin, jossa Skype näin jättää ikkunan auki, ei ole aina ollut, vain muutama päivitys taaksepäin, on alkanut tälleen toimia. Asetuksia olen silmäillyt, mutta eipä ole sattunut silmään asetusta, jolla asian saisi muokattua kuntoon.

Eli; Koneessa XP PRO ja viimeisin Skype

Oisko kellään antaa vinkkiä asiaan?

Ja tietty suuret kiitokset etukäteen vaivautuneille!

6

1261

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • konstia

      kuin ruksata ikkuna kiinni käynnistyksen jälkeen. Pieni vaiva sinänsä...

      • onhan se aika pieni vaiva ruksata ikkuna kiinni :-) Mutta, kuitenkin...


    • Skypettäjä

      Kokeileppa, että siirryt skypen omasta tilapalkista ofline tilaan ja sitten suljet ikkunan. Älä kirjaudu ulos! Minulla ainakin toimii näin!! Asetuksista, lisäasetukset, käynnistä skype samalla, kun käynnistän windowsin.

      • tavalla. En kyllä ymmärtänyt pointtia laittaa offline-tilaan.. Niin kauanhan offline pysyy, kunnes se laitetaan muuhun tilaan, joten eipä erityisen käytännöllinen... Ehkäpä sitten täytyy vaan tyytyä normaalisti ruksaamaan ikkuna poies..


      • see
        Petulainen kirjoitti:

        tavalla. En kyllä ymmärtänyt pointtia laittaa offline-tilaan.. Niin kauanhan offline pysyy, kunnes se laitetaan muuhun tilaan, joten eipä erityisen käytännöllinen... Ehkäpä sitten täytyy vaan tyytyä normaalisti ruksaamaan ikkuna poies..

        Skype käynnistyi (uusin versio) tuonne palkkiin vaikka olin laittanutkin että se ei käynnistyisi. että kokeile vaikka tuota. Eihän sitä koskaan tiedä...


    • Ihme ja kumma! Emo koneessa on Abit IS-7 ja päivitin piirisarjan ajurin viimeisimpään, kun oli uudempi vaihteeksi tullut ja nyt pelaa moitteetta kaikilta osin. Hyvä homma!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      99
      1136
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      752
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      36
      646
    4. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      556
    5. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      49
      510
    6. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      48
      502
    7. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      32
      500
    8. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      42
      462
    9. Ilahtuisin jos laittaisit viestin

      Mutta et niin tee 😔 sillä sun mielestä on mun vuoro.
      Ikävä
      34
      457
    10. Olet hurmaava

      Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su
      Ikävä
      14
      451
    Aihe