Skype ikkuna jää työpöydälle,

kun asetuksissa on, että kun kone käynnistyy, Skype myös käynnistyy. Haluaisin, että Skype käynnistyy niin, että palkissa vaan näkyy Skypen käynnistyneen. Näin, jossa Skype näin jättää ikkunan auki, ei ole aina ollut, vain muutama päivitys taaksepäin, on alkanut tälleen toimia. Asetuksia olen silmäillyt, mutta eipä ole sattunut silmään asetusta, jolla asian saisi muokattua kuntoon.

Eli; Koneessa XP PRO ja viimeisin Skype

Oisko kellään antaa vinkkiä asiaan?

Ja tietty suuret kiitokset etukäteen vaivautuneille!

6

1233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • konstia

      kuin ruksata ikkuna kiinni käynnistyksen jälkeen. Pieni vaiva sinänsä...

      • onhan se aika pieni vaiva ruksata ikkuna kiinni :-) Mutta, kuitenkin...


    • Skypettäjä

      Kokeileppa, että siirryt skypen omasta tilapalkista ofline tilaan ja sitten suljet ikkunan. Älä kirjaudu ulos! Minulla ainakin toimii näin!! Asetuksista, lisäasetukset, käynnistä skype samalla, kun käynnistän windowsin.

      • tavalla. En kyllä ymmärtänyt pointtia laittaa offline-tilaan.. Niin kauanhan offline pysyy, kunnes se laitetaan muuhun tilaan, joten eipä erityisen käytännöllinen... Ehkäpä sitten täytyy vaan tyytyä normaalisti ruksaamaan ikkuna poies..


      • see
        Petulainen kirjoitti:

        tavalla. En kyllä ymmärtänyt pointtia laittaa offline-tilaan.. Niin kauanhan offline pysyy, kunnes se laitetaan muuhun tilaan, joten eipä erityisen käytännöllinen... Ehkäpä sitten täytyy vaan tyytyä normaalisti ruksaamaan ikkuna poies..

        Skype käynnistyi (uusin versio) tuonne palkkiin vaikka olin laittanutkin että se ei käynnistyisi. että kokeile vaikka tuota. Eihän sitä koskaan tiedä...


    • Ihme ja kumma! Emo koneessa on Abit IS-7 ja päivitin piirisarjan ajurin viimeisimpään, kun oli uudempi vaihteeksi tullut ja nyt pelaa moitteetta kaikilta osin. Hyvä homma!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      36
      2799
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      19
      2605
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      43
      2298
    4. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      20
      1881
    5. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      39
      1666
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      51
      1575
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      38
      1503
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      25
      1373
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      34
      1281
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      26
      1181
    Aihe