Kannattaako ostaa honda accord mil on ajettu 164t hyvässä kunnossa! hinta 66t !? kertokaa mielipiteenne kenel on kokemusta tai on tämmönen auto! vikoja yms.!
Ostopuuhissa!
Hyväkauppa?
6689
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mikähän vuosimalli on kyseessä ja millä koneella?
Heh heh, oletkos sinä se pelle joka täällä riehui totuuksiensa kanssa ja haukkui Hondaa sekä kehui jotain vanhaa Volvoa? Jos olet ko. henkilö, ole ystävällinen ja mene takaisin sinne koulun penkille tai lasten volvoforumiin. Jos et ole ko. henkilö, unohda äskeiset kommentit ja ole kiitollinen että et ole kyseinen kakara.
EEEEIIII !!!!
Jos Accordin haluaa niin kannattaa harkita 96 mallia ja sitä uudempia. 96 tuli facelift ja ajettavuuteen tehtiin parannuksia. Alusta on jo jämäkänpi noissa ja se ei mene niin pohjaan esim. väistöissä kun aiemmat. Sitä aiemmat alustat ovat lähinnä jenkkimarkkinoille suunnattuja eli liian pehmeitä, toki joihinkin ajotyyleihin sopivia nekin. Aiemminhan Accordissa meni takakulma kumityynyyn asti nopeassa käännössä=tiukassa mutkassa. Mutta kuten totesin 96 ja uudemmat ihan ok.
Ja tietenkin 96 loppuvuonna rekisteröidyt. Tunnistaa Maskista, aikaisemmin korinvärinen, uudemmassa musta metallikehyksellä.
kannattaa ostaa jos vuosimalli on ok. hinnasta päätellen joku -95? itsellä -90 accord 2.0, ajettu 350 tkm eikä mitään ongelmaa, kun öljyt ja remminmuistaa vaihtaa. tosi kestävä menopeli. ainut mitä on pitänyt vaihtaa on alapallonivelet ja oikeenpuoleinen vetonivel, koka sekin oli oma moka kun ei hokannut että suojakumi oli rikki. suojakumit vetoniveliin kannattaa vaihtaa 200 tkm paikkeilla.