Mitä työ on Kajaanissa

Täällä Kajaanissa suhtaudutaan työn tekemiseen oudosti ikään kuin työ on tärkeämpi mitä raha
19258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Kajaanissa tekeminen on tärkeämpi pointti rahalla Kajaanista et.saa mitään.

Äänestä
  • Peukkuja

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Peukkuja

    No jos ei oo tekemistä niin rahalle tulee käyttöä Kajaanin toinen huono puoli.

    Äänestä

Kajaanista kannattaa lähteä pois täällä et tule kokemaan mitään vain musiikkia viihdettä harrastuksia.

Äänestä
  • Tänne jos jääpi sitä alkaa palvomaan omaa kehonkuvaa ja elämästä tulee pintapuolista.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Tänne jos jääpi sitä alkaa palvomaan omaa kehonkuvaa ja elämästä tulee pintapuolista.

    Taivaanrannan maalari pilipali pimpeli pompeli

    Äänestä

Aloittamista. Vaille valmis hep hep

Äänestä

Kyllä sen on huomannut naisista tekevälle miehelle löytyy seuraa raha kiinnostaa vain maksullisia naisia.

Äänestä
  • Tekijä miehiä tekijä miehiä

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Tekijä miehiä tekijä miehiä

    Tekijä ihmiset on kovaa valuuttaa Kajaanissa

    Äänestä

Kyllä ihmisiä näkee Kajaanissa enemmän vapaalla mitä töissä.

Äänestä
  • Kylmän väreitä tulee näkee ihmisiä työssä ei millään pahalla työssä olevia vastaan, mutta harvoin näkee ihmisiä työssä vapaalla.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Kylmän väreitä tulee näkee ihmisiä työssä ei millään pahalla työssä olevia vastaan, mutta harvoin näkee ihmisiä työssä vapaalla.

    Töissä olevissa ei oo sitä jotain tunnelmaan eivät kuulu iloisten vapaalla olevien joukkoon.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Töissä olevissa ei oo sitä jotain tunnelmaan eivät kuulu iloisten vapaalla olevien joukkoon.

    Vapauden ilmapiiri josta kaikki haluavat päästä osalliseksi.

    Äänestä

Kajaanilaisilta tulee kysymyksiä kuin apteekin hyllyltä joita ei todellakaan haluaisi kuulla syöpälaisiä.

Äänestä

Mikään ei ole pahempi näky mitä nukkumasta noussut työntekijä.

Äänestä
  • Kalnan haju sanotaan

    Äänestä

Työ on nykyään niin piilotettu ettei kukaan vahingossakaan näe työn tekemistä. Pitäisi olla suuria näyttöjä julkisilla paikoilla missä kuvataan ihmisten työn tekemistä livenä kuten Kiinassa ettei varmasti unohdeta työn tekemisen tärkeyttä.

Äänestä

kukaan ei näe etätöitä;) Töitä tehdään persujen ja orpo petterien iloksi, ei rahan takia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Täällä Kajaanissa suhtaudutaan työn tekemiseen oudosti ikään kuin työ on tärkeämpi mitä raha

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu