Työhön on viksu keksintö jolla on helppo poistaa nastat.
Kato netistä video "tire stud removal tool"
Nastojen nyppimisen tehotyökalu
12
454
Vastaukset
- Anonyymi
Köyhien juttuja.
- Anonyymi
Milloin säästäväisyys muuttui köyhyydeksi?
Silloinko kun sinä synnyit 2008?
- Anonyymi
Akkuporakone ja siihen talttapää kärki, niin homma on helppo .
- Anonyymi00005
Akkuporakone ja katkaistu puuruuvi, kierre nostaa nastan ylös, ei tule kädet kipeäksi.
- Anonyymi00006
Sallittua se on mutta poliisi ei suosittele https://www.is.fi/autot/art-2000011915110.html
- Anonyymi00007
Saako siitä sakot vai mitä poliisi tekee?
- Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Saako siitä sakot vai mitä poliisi tekee?
Taidat tietää vastauksen, mutta hölmönä ja köyhänä yrität perustella itsellesi huonotkin valinnat?
- Anonyymi00011
Anonyymi00008 kirjoitti:
Taidat tietää vastauksen, mutta hölmönä ja köyhänä yrität perustella itsellesi huonotkin valinnat?
Poliisi ei tee mitään koska nyppiminen ei ole laitonta.
- Anonyymi00009
Voihan sitä "säästää" nyppimällä nastat pois ja ajaa sen yhden kesän paskoilla renkailla, kunhan ymmärtää niiden heikkouden ja todennäköisen liukkauden, eli ei maanteille liikenteen sekaan, kiitos. Nämä nyppijät ajat yleensä vähän ja se että tuolla saa lykättyä kesärenkaan ostamista yhdellä vuodella ei siis säästä yhtään mitään.
- Anonyymi00010
Tottakai siinä säästää, ja tuota liukkautta on turha aina hokea. Sellainen rengas kirskahtaa kyllä kovasti tiehen kiinni vaikka on tyhjä reikä nastan tilalla.
Niiden "vaaroja" hysterisoidaan ns. asiantuntijoiden lausunnoissa. Maltillinen ajo paikallaan.
Ja vettä imevää urapintaa voi olla tuplasti 4 mm nastat nypityssä kuin sakkorajaa lähentelevässä kesäkumissa, joka on jo kovasti kovettunut!
Mutta turhamaiselle ihmiselle toki mahdottomuus. - Anonyymi00012
Anonyymi00010 kirjoitti:
Tottakai siinä säästää, ja tuota liukkautta on turha aina hokea. Sellainen rengas kirskahtaa kyllä kovasti tiehen kiinni vaikka on tyhjä reikä nastan tilalla.
Niiden "vaaroja" hysterisoidaan ns. asiantuntijoiden lausunnoissa. Maltillinen ajo paikallaan.
Ja vettä imevää urapintaa voi olla tuplasti 4 mm nastat nypityssä kuin sakkorajaa lähentelevässä kesäkumissa, joka on jo kovasti kovettunut!
Mutta turhamaiselle ihmiselle toki mahdottomuus.Tämä. 50 vuotta on silloin tällöin nypityillä ajettu ainakin osan kesää ja muuta eroa ei ole kuin se jurina auton alla. Pehmeämpi kumi ottaa hyvin kiinni mutta kuluu vastaavasti nopeammin.
Ja jos vähän ajava lykkää renkaiden hankintaa vuodella niin onhan se säästöä, tuotteen elinkaarta venytetään ja sitä viranomaisetkin suosittelevat.
Poliisi taas kurtistelee kun haluavat olla asiantuntijoita vähän kaikessa.
Niillä on nykyään joku pakonomainen neuvomis/määräilyvietti päällä.
- Anonyymi00013
Nypitty talvirengas pitää paremmin hiekkatiellä kuin kesärengas,suomessa on vielä paljon hiekkateitä vähän etäämmällä etelästä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt363326Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.441646Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö191001Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi32989- 59963
Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.22948Tuli vain mieleen
että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -37860Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä36813Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173803- 48729