kaikki ne ihmiset, jotka ovat osallistuneet kertoen kautta rantain tiettyyn ihmiseen liittyen, ovat tulleet liian lähelle minua ikään kuin tietäisivät paremmin kuin minä itse mitä elämältäni haluan! En usko että kukaan haluaisi muiden kertovan mitä yksittäisen ihmisen pitäisi elämässään tehdä. Yksityiset asiat kuuluvat vain ihmiselle itselleen!
Oikeastaan
3
116
Vastaukset
- Anonyymi
Niin metsäsianvittunaama tuomo
- Anonyymi
Minun on välttämätöntä saada tehdä töitä rauhassa, koska tarvitsen sen tunteen, ettei kukaan enää kerro mitään kenestäkään! Jos olisin saanut jatkaa itselle mieluisassa vakituisessa työpaikassa olisin ollut onnellinen ja tasapainoinen ja hyvinvoiva ihminen on sellainen joka haluaa tutustua uusiin ihmisiin! Sen sijaan minut heitettiin sioille välittämättä siitä mitä itse haluan! Olisin taatusti aivan eri ihminen jos elämäni tärkein unelma olisi toteutunut! Ja kaikki ne vuodet tekivät minusta ahdistuneen, stressaantunen ja todella huonosti voivan monella tapaa! Ehkä pystyn tutustumaan uuteen ihmiseen vasta vuosien päästä, tai en enää koskaan, kiitos siitä kaikille jotka aloititte elämänni tuhoamisen! Toivon että saan korvauksia menetyksistäni, muuten menetän elämänhaluni lopullisesti! Tällä hetkellä en jaksa tutustua keneenkään ja en ehkä enää koskaan!
- Anonyymi
Ehkä juuri se uneni toteutuu jonka näin muutama vuosi sitten, että vasta vuonna 2030 jaksan tutustua ikäiseeni uuteen ystävään! Jos ajattelee kuinka kauan elämääni häirittiin, tuo uni jonka näin kertoo sen, kuinka paljon aikaa tarvitsen selvitäkseni tasapainoon!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 496031
Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2635947Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?915750Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k374918Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️494729Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem2174077Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe43751- 1503604
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!343192Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.253137