"Sosiaali- ja terveysalan ammattiliitto Tehyn puheenjohtajan Millariikka Rytkösen palkka on kasvanut jälleen tuntuvasti. Tehystä kerrottiin vuonna 2022, että Rytkösen palkka oli tuolloin 14 900 euroa kuussa. Nyt Tehyn verkkosivuilla kerrotaan Rytkösen palkaksi 17 490 euroa kuussa. Rytkösellä on lisäksi vapaa autoetu."
Onkohan tuolla palkalla enää mitään motivaatiota ajaa jäsenistön etua...VAI onko vaan halua säilyttää oma asema ja saavutetut edut esiintymällä vain ja ainoastaan siihen riittävä määrä olevinaan "johtajana", herää kysymys..
Palkka kuullostaa kohtuuttoman suurelta siihen nähden, mitä henkilö on esillä mediassa ja ajamassa jäsenten etuja. Ei jatkoon.!!
Millariikka Rytkönen
Anonyymi-ap
3
440
Vastaukset
- Anonyymi
Kukaan ei ansaitse tuommoista palkkaa tehdystä työstä! Ihan hirvee, ja työnantajamaksuineen vielä hirveempi. Kyllä menee ay-maksut hyvään tarkoitukseen.
- Anonyymi
Kyllä ihmetellä täytyy näitä ylisuuria palkkoja!!!
- Anonyymi
Taitaa olla hoitajilla varaa maksaa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082834Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672511Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait271952Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768