menny naimisiin, kuinkahan kauan onnea kestää
Latelan poika
6
257
Vastaukset
- Anonyymi
Ainakin velkaa on ja paljon.
- Anonyymi
Kyllä liitto kestää. Älä siitä huolta kanna. Miljoona kertaa fiksumpi muija kuin edellinen.
- Anonyymi
Eihän sitä koskaan tiedä miten kauan kenenkin avioliitto kestää! Sillä ajatuksella mennään avioliittoon, että se kestää. Vaan eipä kestä olkoon sitten tavis tai julkkis.
- Anonyymi
Suosittelen lämpimästi kaikille. Ei pidä mennä naimisiin, koska ainoastaan silloin on ihminen mielenhäiriö tilanteessa ja kuvittelee pääsevänsä ikuiseen rakkauteen. Asia on aivan kuitenkin toinen, se vie ihmisen masennukseen jossain vaiheessa elämää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suosittelen lämpimästi kaikille. Ei pidä mennä naimisiin, koska ainoastaan silloin on ihminen mielenhäiriö tilanteessa ja kuvittelee pääsevänsä ikuiseen rakkauteen. Asia on aivan kuitenkin toinen, se vie ihmisen masennukseen jossain vaiheessa elämää.
Tää pari voikin hyvin onnistua avioliitosaan, ovat hyvin saman kaltaiset ja viihtyvät yhdessä töidenkin parissa.
- Anonyymi
Äijällä on selvästi suhde juomiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem943146HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat732425Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k601424Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi
Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?901392Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696184865Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N309853Valkoinen Golf
Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.11845- 49785
Moottorisahalla kauppaan
Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s10777Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.
Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.142748