Keneksi olette kuvitelleet itsenne psykoosissa?

Osastolla on yleensä ainakin yksi Jeesus ja neitsyt Maria. Keneksi olet kuvitellut itsesi? Uskallatko kertoa?
13182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

En itse mutta Muhammed , se profeetta ja Obamaa

Äänestä

Aatun reinkarnaatio

Äänestä

mä en mitään kuvittele!

Mä OLEN olympiaskeittaaja ja voitan olympiakultaa!!!!

Äänestä

ootsa niilo vmmainen. puhelimella voi laittaa tekstiviestin. vittu kuinka vammainen voi olla

Äänestä

Olen ollut selvin päin puheyhteydessä ns. Nasarean miehen kanssa v-2025 aikana. Hän oli hyvin maltillinen kun kysyin hänen mielipidettään ns. neitseellisestä syntymästä.

Kaikkin kysymyksiin saadaan vastaukset aikanaan, hän vastasi hyvin ymmärrettävällä suomenkielellä.
introvertti mies.

Äänestä

Tietojeni mukaan uskonnolliset hahmot ovat vähitellen vähenemässä osastoilta, ja sinne tulee yhä enemmän muita julkisuuden henkilöitä ja erilaisia somevaikuttajia.

Äänestä

L.L. Lestadius

Äänestä

Kun ihminen nousee liian korkealle henkiselle asteelle niin voi kokea olevansa Jesus, Guru tai jopa Jumala, koska se on tavallaan tottakin. Me meditoijat koetaan jonkin asteinen yhteys ns korkeimpaan tietoisuuteen meditaation aikana, mutta se ei jää pysyväksi. Kuitenkin jos ihminen sairastuu psyykkisesti ns maanis-depressiiviseen eli bipolaariseen sairauteen, hän voi kohota liian korkealle henkiselle asteelle pitkäksikin aikaa ja kokea jopa täydellisen yhteyden uskomaansa henkiseen kaikkivaltiaaseen, joka voi olla uskonnon mukaisesti joko Jesus, Muhammed tai joku muu profeetta. Meditoija palaa aina tavalliselle olemisen tasolle meditaation jälkeen ja kohoaa korkeammalle tasolle asteittain hyvin hitaasti, jolloin hän pystyy ymmärtämään tilaansa, mutta psyykkisesti sairas ihminen ei tajua täysin mistä on kysymys ollessaan ns maaninen. Masennuskausi taas vie ihmisen täysin alas jopa eläimelliselle tasolle, jolloin hän kokee kaiken pelottavana, toivottomana ja synkkänä. Päästäkseen eroon näistä mielen vaihteluista, kiirtanin tanssiminen auttaa masennusaikana ja toisten auttaminen Jumalaisen tilan aikana auttaa itseäkin. Homeopatiasta on myös erittäin paljon apua. Miten tanssia kiirtania, https://www.youtube.com/watch?v=5j7cPuwvUrQ

Äänestä

Meidän osastolla oli kaikki kaapit täynnä viinisankkoja kun jokainen jeesus muutti sitä vedestä aina suihkussakäydessään.

Äänestä

Kuvittelin olevani kim kardasian, varmaan normisettiä, mutta olen mies.

Äänestä

Valuuttakauppiaaksi ja Capitrolliksi.
Perseentervaajaksi ja MaailmanMatiksi.
Myös pariksi sadaksi muuksi.
Terveisin moktargubta

Äänestä

Moktar.Gubtaksi.
T. Moktar.Gubta

Äänestä

Omaksi itsekseni kuvittelin. Mutta en sitten ollutkaan!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Osastolla on yleensä ainakin yksi Jeesus ja neitsyt Maria. Keneksi olet kuvitellut itsesi? Uskallatko kertoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu