Onpa melkoista tarjontaa. Ei pahalla, mutt a kuitenkin.
Kuka heistä voi nostaa kätensä ja ilmoittaa olevansa pätevä ja jopa sopiva (ehkä?) lautakuntaan. Mutta, kuka heistä on asiantuntevin
On menoa ja meininkiä!!
No, nyt on turvauduttava " esittelijään" ja sitten joo-joo...
Kuka heistä voi nostaa kätensä ja ilmoittaa olevansa pätevä ja jopa sopiva (ehkä?) lautakuntaan. Mutta, kuka heistä on asiantuntevin
On menoa ja meininkiä!!
No, nyt on turvauduttava " esittelijään" ja sitten joo-joo...
Vastaukset 28
Vanhimmat
3 noin äkkiä katsottuna.
Kepu pettää aina...nii sotemaakunnassaki!
Mutta ainoastaan persut ja KD ovat käpykaartissa.
Eikö kapiukko osaa enää muuta tehdä kuin toistella tuota "käpykaarti ja Persu sitä persu tätä lauseita.On supistunut sanavarastosi olmattomiin "saman kaavamaisen toiminnan toistamista kerta toisensa jälkeen on merkkinä siitä että kyse on n a r s i s m i s t a ""
Tai siitä ettei ole oppinut muita sanoja kirjoittamaan. Oppimisen taso heikko
Heh heh Paikkakunnalle muuttanut mielenvikainen on taas väärän henkilön kimpussa. Hullu jaksaa marista.
Miksi olet aina nälvimässä. Oletko niin narsistinen, että et kestä totuutta itsestäsi? Vielä olet väärn henkilön kimpussa.
Johtuuko raivosi siitä, että et ole päässyt pitkään aikaan kunnantalolla hameen alla kielihommiin? H uoraaminen on jäänyt väliin?
Itsestä kerrot."Nartisti kääntää AINAvian toisen syyksi Itseasiassa narsisti on surkea ihmisraunio" Muuten,eihän tuossa taaskaan puhuttu henkilöstä.Taisi kirjoitus osua kohdalleen kun noin hyökkäsit..
Sairas mieli on heikko mieli.
Antakaa ressukan taapertaa, ohittakaa!
Marisija kannattaa aina ohittaa.
Ei mennyt oikein, vaihdettava miehitystä.
Ne valittiin, ketkä olivat valmiita kantamaan vastuuta,
https://pyhajarvi.fi/fi/lautakunnat-jaostot-ja-toimikunnat
Ei tarvita ko lautakuntaa, turhia kokouspalkkioita.
Sote raskaasti "kalustettu" hyvinvointialueen verkostolla, ei tarvita enää juorukerhojen turhia viestintäketjuja.
Miettikääpä nyt, kuinka rankasti miehitetty koko soten rakenne.
Isopalkkaisia turhakkeita istumassa takapuoli penkissä, eikä mitään asiallista tapahdu. Rakennelma yskii ja pahasti.
Kovin liioiteltua " kantaa vastuuta", tuskinpa.
Kun on virhe tehty, koalitiona tumio, kukaan ei ole ota vastuuta, vaikka olisi todella yksin syyllinen virheeliseen ja vahingoa tuottaneeseen esitykseen , sen tekijänä.
...älkää pitkästykö...
No, ketä siihen kuuluu, ei ole kännykässä nettiä, voisi hieman tarkentaa köyhillekin.
Miten sinä tänne voit kirjoittaa, jos ei ole nettiä?
Kyllä näköjään voi.
Mitä sitten?
Kyllä se netti toimii, jos tämäkin onnistuu..
Ei se toimi, köyhän osa on kova.
Keitä siihen palettiin kuuluu, kerro nyt viimein, turha tuota polemiikkia jatkaa.
Hei, hei sun heil......????
H a l o o !
Tutustukaa myös Pyhäjärven tapaan yrtystoiminnan ja alueellisen yhteistyön hoitoon. Saatatte yllättyä.
Lisää riepuja Hotellimme paraatipaikoille, sieltä paistaa kunnan aurnko.
Humpuukia koko lautakunta.
No saajan siinä joku kokouspalkkiot..
Ninpä niin, paperilla lisää virikkeitä.
Lisäys...niinpä.../ autolla ajaessa aina vähän kiepsahtaa