Tuoksusta kysymys

Anonyymi-ap

Oonko mä ainoa outo, johon vaikuttaa toisen ominaistuoksu silleen jotenkin syvälle, vaikka kuinka yrittäisi olla huomioimatta sitä? Vai onko ne vaan ne kuuluisat feromonit 😄

10

313

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      UUSI

      En minä alkuun ainakaan huomaa kuin että jos joku haisee hieltä ja pahalta tai joku päin vastoin hyvältä. Totta kai oman pitkäaikaisen kumppanin tuoksu tulee tutuksi.

    • Anonyymi
      UUSI

      Tuttu juttu...

    • Anonyymi
      UUSI

      Sinussa on onneksi tallella luonnon alkukantaisuutta. Toisen ominaistuoksu on erittäin tärkeä mm. seksuaalisuuden kannalta. Tuoksu vaikuttaa tavalla, jota ei ole koskaan tutkittu ja eikä tulla tutkimaan, koska sitä ei voi ymmärtää, eikä tavallaan saada ”kiinni”. Tiedostamatta se vaikuttaa ja paljon, jopa rakastumiseen.

    • Anonyymi
      UUSI

      Tämä on meidän eläinten ominaispiirteitä. Olet normaali.

    • Anonyymi
      UUSI

      Immeinen on aina ajatellut, et kehitystä on kaikki ihmisen tekemät asiat, kuten ihmisen pukeutuminen, lentäminen kuuhun jne. Luontoa, eläimiä, alastomia ihmisiä pidetään alkukantaisena, ikään kuin kehittymättöminä. Ajatellaan mitä enemmän aikaa menee, sen kehittyneemmäksi maailma ja ihminen muuttuu. Entäs jos kehitys onkin mennyt toisinpäin. Ihmiset olivat kehittyneimpiä silloin kun he vielä osasivat käyttää luonnon alkukantaisia vaistoja ja muutenkin käyttää aistejaan tehokkaammin. Kysehän on aina luonnon varojen käyttämisestä. Ihminen ei osaa luoda toisia ”luontoja”, ainoastaan käyttää yhtä. Luonto on aina ollut dynaaminen, voimakas, jatkuvasti muuttuva, eikä ihminen ole tähän päivään mennessä oppinut siitä kuin kuin aivan pinnallisesti.

    • Anonyymi
      UUSI

      Et ole ainoa.

    • Anonyymi
      UUSI

      Et ole ainoa, minun ex-puolisoni on myös ominut t-paitojani nuuskutteluun. Jotain niissä on, hikeni ei ole juurikaan koskaan tuoksunut, paitsi krapulassa tai nestevajauksessa.

    • Anonyymi
      UUSI

      Et ole yhtään outo. Yleensä ihmiset haistelevat mielellään nk. vauvan tuoksua ( enkä nyt tarkoita sinappikaasun tai puklua).

    • Anonyymi
      UUSI

      Et ole mitenkään erikoinen. Sori vaan.

      • Anonyymi
        UUSI

        Buhahaa 🤣
        Olipas taas oikein pätevä 👊


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      21
      5614
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      53
      1705
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      21
      1183
    4. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      69
      1027
    5. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      53
      997
    6. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      162
      968
    7. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      48
      918
    8. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      57
      910
    9. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      129
      906
    10. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      58
      858
    Aihe