Talouslehdet, suosituksia

Pitäisi ottaa jokin verkkojulkaisu seurantaan.
Suosituksia?

Kauppalehti paperisena tuli silloin kauan sitten.
1117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei sijoituksia noin tehdä

sijoittaja liittyy Osakesäästäjiin (lehti Viisas raha kuuluu jäsenmaksuun)
ja Veronmaksajiin (lehti Taloustaito samoin)

tästä se lähtee. Lisäksi jollain tavalla molemmat ajavat sijoittajan etua
myös suursijoittajia vastaan (suursijoittajat kuten Ehrnroothit von Rettigit ...)

saavat 10 prosentin omistuksella osingot VEROTTA mikä on eppistä
ja perusstuu johonkin eu-hörhöilyyn tämä on nyt esillä

piensijoittajien maksama 40,4 prosentin (kokonais)vero osingoista kalvaa
siinä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pitäisi ottaa jokin verkkojulkaisu seurantaan.
Suosituksia?

Kauppalehti paperisena tuli silloin kauan sitten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu