Käytättekö lippistä arjessa?

Anonyymi-ap

Käytättekö lippalakkia muulloin kuin ulkoillessa/urheillessa? Voisitteko lähteä lippis päässä vaikka tavarataloon asioille?
Jos käytät lippistä muulloinkin kuin ulkoillessa/urheillessa, oletko tyyliltäsi feminiininen, tyttömäinen, poikamainen, jostain väliltä, en osaa sanoa/”tavallinen” vai mitä?

12

632

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lippis suojaa silmiä ja naamaa mukavasti auringonpaahteelta, joten tulee käytettyä tuon tuosta aurinkoisimpina kuukausina. Sisätiloihin mennessä otan kuitenkin päästä pois, kuten otan aurinkolasitkin. Joillakin näkee ponnaria joka on pistetty lippiksen siitä takalenkistä läpi ja ihan söpö tyttömäinen tyyli sekin, hyvältä näyttää. Oma tyylini on huoleton, ehkä jonkun mielestä poikamainen(?) mutta itse en välitä mille kohtaa mitään akselia se sijoittuu, kunhan on kiva olla ja kokonaisuus toimii.

    • Anonyymi

      En, miksi lesbot pukeutuu yleisesti ottaen joko huonosti tai lapsellisesti ? Vaikeuksia aikuistua?

      • Anonyymi

        Halosen Tarjuskakin käyttää lippistä ja on komia aikuinen nainen.


    • Anonyymi

      Kesäisin joo, mutta talvella tiukka pipo päässä.

    • Mökillä tai marjassa tulee joskus lippistä pidettyä.

      • Mustikassa ollessa ei kannata valita (entistä) valkosta 🧢 ellei Marjukalla kerää.


    • Lippis on 👍🏻 mutta vain ulkona/ulkoillessa .

    • Anonyymi

      En omista lippistä. Kesällä auringossa toimii paremmin lierihattu.

    • Anonyymi

      Joskus kesällä. Lippis ei oikein näytä hyvältä minun päässäni mutta tykkäsin käyttää enemmän.

    • Anonyymi

      En käytä lippiksiä. Ei taida kaapista edes löytyä yhtään. Tyyliini sopii paremmin hatut ja pipot.

    • Anonyymi

      Tositosi harvoin käytän lippistä. Viimeksi pari vuotta sitten vaelluksella käytin. Jostain syystä ainoa hattu, jota tykkään käyttää on pipo. Silloin harvoin kun käytän lippistä, on se useimmiten väärinpäin (lippa taakse), enimmäkseen siis suojaa päätä ja niskaa auringonpaisteelta. Silmiä taas suojaavat aurinkolasit 😎

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4822
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3952
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3850
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      119
      2257
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      78
      1980
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1366
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1324
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      168
      1296
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      546
      1178
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1135
    Aihe