Sunnuntaina pelataan potkupallo liigan ottelu KTP- hjk.
Kotkan kasvatti Teemu Pukki palasi kotoisaan potkupalloliigaan keväällä ja pyllisti kotikaupunki Kotkalle kun valitsi intohimoisen ja perinteisen KTPn sijasta muovisen ja muotikannattajien hjk: n joka on seura vailla sielua ja tunnetta.
Seura joka ostaa vain pelaajia muualta ollen pelkkä muovinen muukalaislegioona.
Seurassa ei ole mitään Stadilaista sydäntä kuten vaikkapa saman kaupungin lätkäseura HIFKissä.
Teemu Judas Pukki on ollut sivulla kolmesta edellisestä hjk matsista.
Saa nähdä ilmestyykö juudas Kotkaan sunnuntaina?
Jos hän pelaa niin buuataan ja vihelletään aina kun hän koskee palloon.
Juudas-Pukki palaa Kotkaan Sunnuntaina
12
255
Vastaukset
- Anonyymi
Kait ihminen nyt työpaikkansa ja asuinpaikkansa saa valita. Siinä mitään nokan koputtamista muilla ole.
- Anonyymi
Uskollisuus ja lojaalius eivät ole tuttuja käsitteitä siulle?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uskollisuus ja lojaalius eivät ole tuttuja käsitteitä siulle?
Noilla ei todellakaan ole mitään merkitystä silloin kun työpaikkaa valitaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uskollisuus ja lojaalius eivät ole tuttuja käsitteitä siulle?
mikä ihmeen uskollisuus ja lojaalius. Tuskin sellaista valaa on tehnyt. Eikä pidäkään. Aikansa kutakin. Ei mitään väärää ole tehnyt. Paremminkin niin päin että hienoa että kotkanpoika on maailmalla pärjännyt. Ei ole jäänyt kotipesän vangiksi. Hyvänä esimerkkinä muille. Lakin nosto hänelle. Voi näitä sisäänpäin käpertyneitä kymiläisiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Noilla ei todellakaan ole mitään merkitystä silloin kun työpaikkaa valitaan.
Urheilussa on vähän eri asia kuin tavallisessa työmaailmassa.
Maailmalla isotkin starat palailevat yleensä vanhoihin kasvattajaseuroihinsa.
Pukki ei ollut edes mikään tähti maailmalla. Onnistui ainoastaan Norwichissa ja Tanskassa.
Saksan Bundesliigassa floppasi kuten myös Skotlannin liigassa.
Skoteissa oli varsinkin liian pehmeä eikä pärjännyt fyysisyydessään.
Saksan joukkueen valmentajakin valitteli kuinka Pukki tuli viimeisenä treeneihin ja lähti ekana pois ku oli kiire pelaamaan pleikkaria.
Suomen Veikkausliiga on umpisurkea sarja ja täällä pärjää lähes kuka tahansa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mikä ihmeen uskollisuus ja lojaalius. Tuskin sellaista valaa on tehnyt. Eikä pidäkään. Aikansa kutakin. Ei mitään väärää ole tehnyt. Paremminkin niin päin että hienoa että kotkanpoika on maailmalla pärjännyt. Ei ole jäänyt kotipesän vangiksi. Hyvänä esimerkkinä muille. Lakin nosto hänelle. Voi näitä sisäänpäin käpertyneitä kymiläisiä.
Pukki on yliarbostettu pelaaja. Ulkomaanura floppasi siihen että Saksassa ja Espanjassa oli patalaiska harjoittelija. Treenaminen ei maistunut vaan pelasi mielummin kotonansa konsolipelejä ja viihtyi Mäkkärissä.
Norwich oli ainut seura missä pärjäsi ja sielläkin vain Championchipissä. Valioliigassa ei niin hyvin lähtenyt.
Skotlannissa oli liian heikko eikä pärjännyt yhtään toidin kuin Mixu Paatelainen joka oli huippujyrä Skotlannin pääsarjassa 90 luvulla ja 2000 luvun alkupuolella.
Tanskassa Pukki pelasi yhden ok kauden mutta se liiga ei kummoinen ole.
- Anonyymi
Niko Ikävalko, urheilutoimenjohtaja, tiedä vaikka kaappaisi Pukin kun siellä näyttää olevan vaihtoviikot menossa ja Ikävalkolla penkiltä 2 varoitusta antaako seura kolmannen ja out
- Anonyymi
Pukki on epäonnistunut pahasti hjk:ssa. Pukki tietää itsekin että hjk on muovinen ja sieluton joukkue missä ei ole sydäntä tai tunnetta mukana. Ostellaan vain maakunnista parhaat pelaajat pois ja b-luokan ulkomaalaisia rosterin täytteeksi. KTP, Ilves, Kups, Vps esim ovat ihan eri sarjan joukkueita mitä tulee kannattajien omistautumiseen ja pelaajien pelaamiseen suurella sydämellä.
Kyllä Pukin kannattaisi tulla ensi kaudeksi Kotkaan pelaamaan uransa viimeinen kausj
- Anonyymi
Saa nähdä, kehtaako Pukki näyttää naamaansa tänään Kotkassa?
- Anonyymi
"Juudas" ei tuulettanut
- Anonyymi
Keskimääräistä parempi futaaja on ollut. Siis ihan oikeesti. Norwich cityn historiallinen maalitykki. Sai paljon suitsutusta niinä pelivuosina. Eikä syyttä. Lapikas puhui tehokertoimella. Maaliverkko heilui. Sen jälkeen ura on ollut jäähdyttelyvaiheessa. Peliuran illassa HJK:n paidassa.
Norwichin pelikatsomoon mahtuu enempi katsojia kuin Kotkan käpykylässä on asukkaita.
On the Ball City.
https://www.youtube.com/watch?v=8Fnq6kDLJsY
Sitten maalihanat
https://www.youtube.com/watch?v=2z-L7D5E7ro- Anonyymi
Keskinkertainen pelaaja oli eikä lunastanut potentiaaliaan mikä nuorempana oli.
Laiska treenaaja oli kuten Saksan valmentajakin sanoi. Mäkkärin ruoat ja pleikkari kiinnosti enemmän. Ainut missä pärjäsi niin oli Norwich divarissa. Esim Norwichin pelatessa Valioliigassa ei taso Pukilla riittänyt pääsarjassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos4446446Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http1523781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?992485Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit251959Moraaliköyhä S-ryhmä
S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko1211325Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741263- 671104
- 631075
Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te76990- 44983