Eikä se kortteli siitä enään ykköseksi muutu. Tai voisi jos uskallettaisiin tehdä jotain ihan muuta mitä muut tekisivät eli kerrostaloja. Ei kukaan halua asua siinä kun jos mahdollista ja kun rantaan rakennetaan uusi kerrostaloja. Ei kiitos yhtään laatikkoa enään keskustaan niissä kun ei ole mitään silmän iloa tai tunnetta.
Nykyään ykkönen on kakkonen .
5
130
Vastaukset
- Anonyymi
Olet väärässä. Totaalisen väärässä. Jos halutaan eloa keskustaan tarvitaan ihmisiä. Kerro yksikin kaupungin keskusta missä ei muka haluta asua? Tuohon saisi vaikka 22 krs korkeat asuinrakennukset jotka voisi yhdistää sillalla tyyliin Aasian monopolit. Laatikkokin voi olla tyylikäs.
- Anonyymi
EN OLE KOSKAAN VÄÄRÄSSÄ
- Anonyymi
Keskusta tuntuu olevan trendikästä hipsteri ikäluokille.
Nyt siellä asuu ei niin nuoria ja pölynokkia.
- Anonyymi
Avaajan kanssa samaa mieltä ehdottomasti kerrostaloja ja pysäköinti myös hoidettava. Alkaa keskustassa tapahtua!
- Anonyymi
Tehkää siitä ykköskorttelista turistinähtävyys, teemalla: ”Temppu ja seuraus, kuinka kaupungin paras paikka ajetaan alas ja slummiutetaan”.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 984214
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.783477Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,723084SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.812549Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52366Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2072162Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302091- 41880
- 73811
- 52776