venetsialaiset.

Anonyymi-ap

Minkähän uuden pridejuhlan ne vielä keksii että nykyajan tik tok teinit voi montakertaa vuodessa paukutella ilotulitteita laittomasti pitkin keskustan katuja. Eikö tuo venetsialaisia varten järjestetty oikea ilotulitus olisi riittänyt. Pitääkö niitä ilotulitteita myydä niille vatipäille joka kissan ristiäisiin,että ne alaikäiset saa pitkin kyliä niiden kans häiriköidä. Kaupunkikaan ei järjestä uudenvuoden ilotulituksia enää. Niin eikö tuo ilotulitteiden myynti yksityisille vois jo lopettaa ja jos jollakin tarve juhlia ja hakee luvat niin ois ilotulitusfirmat aina järjestämässä ne ilotulitukset, niin loppuis tuo häirikkö ilotulittaminen ja moni nuorikin säästyis silmä ja muilta vammoilta.

9

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      OIKEIN!
      Kaupungilla olisi mahdollisuus järjestää kansalaisilleen laadukasta valotaidetta keskustaan esim. joulun ja uudenvuoden ajaksi, mutta siitä huolimatta halutaan MATALAOHTAISTEN iloksi järjestää jokavuotiset lapsityövoimalla tuotettujen ammusten ampujaiset.
      Ei riitä pommittaminen Ukrainassa ja Gazassa, pitää saada omat pommit paukkumaan myös Kajaanissa.
      Mulkkuaivojen karnevaalit?

    • Anonyymi

      Muuttakaa mehtään kaupungissa kuuluu kaupungin ääniä.

      • Anonyymi

        Kajaanin vetonaula parempi olisi luonto, joki, hiljaisuus rauha


    • Anonyymi

      Pääsiäisenä voisi ilotulitteilla kartoittaa pahat henget pois. Ilmasto kiittää.

    • Anonyymi

      hyvä tiedote.
      yöllä ihmettelin eri suunnista harvakseen kuuluneita paukahduksia.
      sorsanmetsästyksen luulin levinneen kaupunkiin.

    • Anonyymi

      Rantaruotsalaisten veneilykauden päätösjuhla on markkinoitu koko Suomen kattavaksi ilotulitukseksi. Kaksi iltaa ääliöt paukuttelivat vaikka ei meillä ole järveä eikä mökkejä lähimaillakaan.

    • Anonyymi

      Venetsialaisten sijaan kajaanilaiset: pieraistaan ja käännetään kylkeä. Siinä kylliksi juhlaa nälkämaan lapsille.

    • Anonyymi

      Nuoriso paukutteli ihmisjoukoissa ja keskellä raatihuoneentoria kokoyön, ei keskustassa saa edes ampua ilotulitusraketteja.

    • Anonyymi

      Liikaa juhlia yhteen kaupunkiin. Koko viikonloppu möykkäsi vielä, radio. Ympäri kaupungin kuului.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      162
      3556
    2. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      21
      3489
    3. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      41
      2911
    4. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      11
      2834
    5. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      126
      2733
    6. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      108
      1818
    7. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      85
      1553
    8. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      4
      1518
    9. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1396
    10. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      21
      1355
    Aihe