Miksei olla tekemisissä. Voin huonosti kanssasi.
Kai sä ymmärrät
Anonyymi-ap
39547
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
🫂🫂🫂
Oletko sanonut sen hänelle?
Hän tietää varmasti. Nähnyt sen.
Jos ei olla tekemisissä. Niin v* ttu lopeta.Ei tarvitse tälläkään huhuilla.
En ole huhuillut pariin kuukauteen. Sen jälkeen siis, kun asiat selvisi lopullisesti. Muuten kyllä kirjoitellut.
Lopeta kokonaan mitä sä täällä kiusaat. Anna toisen olla.
Vttuako sulle kuuluu, missä mä kirjoitan ja mitä. Taidatkin olla se, joka muutenkin kuvittelee oikeudekseen pilata toisten välit.
Muka hyväntekijä!
Toisten välit? Itse sanoit että voit huonosti. Älä pyöritä montaa kerralla. Niin on helpompi ollakin.
En ole sanonut mitään.
Mitkä asiat selvisi?
Voi että minäkin halveksin ja vihaan niitä mulkeroita, jotka kuvittelevat oikeudekseen pilata toisten hyviä välejä. Ja kyllä jokaisen pitäisi ottaa itse asioista selvää eikä uskoa heti kaikkea, mitä skeidaa joku myrkyllinen akka tai ukko supattelee siellä tai täällä.
Mistä sellaisen tunnelman nappasit tästäkin palstaäijän monologista? T naiselta
Sano sitten tai lopeta nämä. Miks toisen pitäisi jaksaa tuota sun jatkuvaa arvostelua. Oot myrkyllinen ihminen.
Nii aivan kuten sinäki voit oot vissiin allerginen mulle ku saat musta kutinaa
Tuo on kyllä hyvä syy.. Se ei useinkaan välttämättä johdu edes pelkästään toisesta, Voi johtua myös omista odotuksista ja elämäntilanteista jotka ovat ristiriidassa.
Kannattaa miettiä siis hetki mistä huono vointi todellisuudessa johtui. Toisen syyttely harvoin auttaa, se ei paranna oloa, kun paha olo on itsessä.
Jatkossa tämä voi auttaa myös tekemään parempia valintoja. Kun odotukset toisesta on realistisia ja niihin pystyy paremmin mukautumaan.
Ymmärrän ap.n mutta kysymys on enempi näistä muista ympärillä pyörijät, tietäjät, seläntakana puuhailut ihan kuin ne ei ikinä selviäis. Onneksi en ole blondi.
Aika sekava kommentti aloittajasetä, mutta joo ei nämä muka ovelat toisten selän takana tietäjät ehkä niin soaveja sateentekijöitä ole mitä itse ehkä kuvittelee. T naiselta
Joo, ihminen pettyy usein siksi kun on päässään luonut kuvan toisesta ja se romuttuu. Se ei ole sen vika joka ei pystynyt vastaamaan vaatimuksiin. Jos olet ihastunut johonkin niin katsot tilannetta niiden vaaleanpunaisten lasien läpi sen lisäksi... Rakkaus ja hormonit tyhmentää vaan. Ei siitä voi syyttää ketään.
Palstalla ollut, livessä päivääkään ja voi jo huonosti:)
Sinäkin luulet tietävän kaiken taas.
Pitääkö kertoa uudestaan ja jutellaan sitten.
Johan tässä muutama tunti menikin välissä.
Se ei osaa lukea suomea näissä ketjuissa. Haastaa vaan riitaa :)
Kerro nyt meneekö naiselle vai miehelle ja muita tunnisteita, vaikka kirjaimia. Nää on ahdistavia.
Nainen
Höpötystä.
Usein luovuttajat pukee sen noin, kun taidot loppuu muuhun.
Totta tämäkin. Vika ei aina ole luovuttajassakaan, jos vain esteet kokee sellaisiksi ettei ne ole helposti ratkaistavissa. Molemmat saattaa olla luovuttajina siinä tilanteessa ja se on ihan ok, jos yhteinen ratkaisu. Ei se siitä helppoa silti tee. Hetken voi jopa kaduttaa.
Luovuttaminen ei kerro osaamattomuudesta vaan elämä ja vastoinkäymiset voi tuhota ihmisessä sen palon asioihin. Ne voi olla paljon enemmän kuin ihminen uskaltaa kertoo.
Pahempi skenaario on se että joku ihminen herättää sen palon toisessa rakkauteen, työhön, mihin tahansa ja sama ihminen tuhoaa sen.. Se on aina tuhoisa juttu.
+ Vaikka osaltani uskon kaikella olevan tarkoituksensa niin samaan aikaan aina vaan ei ole tarkoitusta. Silkkaa surua, tuskaa ja tuhoa. Elämä musertuu täysin. Tuo uskomus vaan saa meidät jaksamaan vaikeuksien läpi, jos niillä surkeuksillakin on tarkoituksensa. Joo, sen jälkeen viisastuu jne plääplää. Elämää vaan ei voi aloittaa neljättä kertaa uudelleen.
Rakkaus vie mennessään joskus vähän muutakin kuin ihmisen....
olen äärimmäisen hankala. suosittelen pysymään kaukana.
Oon valitettavasti huomannu.
Voin yhtä huonosti mutta menee toinen kierros. Surraa yhdessä. Jotenkin oksettava olo.
Oisko molemminpuolinen juttu jollain tasolla?
En ymmärrä. Tuo pitää keskustella toisen kanssa läpi eikä palatalle. Ei jatkoon, selvitä IRL.
Palstalle* piti lukemani
joo, ne yritin ja osittain teki saman minkä vuosia sitten, jolloin kaikki sai extraa ja, minä kärsin ja, yrittivät pitkittää ja jatkaa. voiko oikeasti säälittävämpää enää olla, ja sitten pohtivat miksi eivät ole suosiossa eikä tule mitään. Kun eivät itse tee mitään. kaikki on muilta hakattua ja vajaus niidenkin jutuissa estää kaikkea ja, paikkaavat sitä viemällä muilta. mikä näkyy joillakin pahasti elämässä. ja sitten ovat ihan että häh. ei vaan kokonaan onnistunut, kiitos rakkaalle ❤️ ja työlle mitä on tehty vaikka tuntuu ettei näy missään. jospa ne lähtisi vaikka itse nyt ottamaan niitä saishe juttuja....
Ei se niiden linja vedä ja toimi, joutuvat muutoksiin ja ollaan jo eri ryhmissä. oli kyllä kova taisto. ja alkaa raha virtaamaan tänne taas ja elämä ja, arki pysyy. oli niillä melkoiset suunnitelmat, olisin varmaan tappanut itseni. sitä kai ne haki.
Vielä sen otan...
Mustatukkaisen