Hyvin näkyy koko komeudessaan.

Anonyymi-ap

Aivan mahtavan kun linna vihdoin saatiin se esiin ryteikön takaa. Jotain matalaa kasvillisuutta ,kiitos etukäteen.

19

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tiedän että provosoit täällä minua jolle jokainen hopeapaju on antanut energiaa jo vuodesta 72 jolloin siirryin Hämeenlinnaan opiskelemaan. Rantareitti on kierretty muutaman kerran viikossa satoi tai paistoi nykyään pääsen enää linnanpuiston pajujen alle. Nyt niitä ei enää ole rakkaitani ja kohta ei enää ole varmaan minuakaan kun sydämeni näin särjetään.

    • Anonyymi

      Muovinurmi olisi käytännöllisin.

    • Anonyymi

      Samaa mieltä aloittajan kanssa. Kyllä linnan pitää näkyä.

    • Anonyymi

      Olavikos tuo oli... niin valaisee sitä valonheittimillä... ei ainakaan Kuopion linna.

      eikös joo on se joskus pienenä seikkaillut niissä käytävissä linnan sisällä.

      • Anonyymi

        Joo eikös se ritilä siihen toivomuskaivon suulle tullutkin sinun takiasi.


    • Anonyymi

      Näyti avararalta mutta kun alkaa syksy ja harmaus niin se on aivan hirvee mutakenttä.

      • Anonyymi

        Puistoa korjataan jos olet sattunut huomaamaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Puistoa korjataan jos olet sattunut huomaamaan.

        Avararalta näytti kyllä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Avararalta näytti kyllä.

        Korjaan näyti


    • Anonyymi

      Linnaahan on raivattu näkyväksi jo pitemmän aikaa. Todella arvokkaita vanhoja rakennuksia on linnan ympäristöstä purettu, että on saatu linna sellaseksi kun se joskus on ollu. Pois on pyyhitty pohjoisen puolen vankilarakennus, jonka tilalla on nykyisin tyhjä kenttä. Myös linnan kappeli on purettu. Ympäristössä pitäisi ymmärtää tietty kerrostuneisuus. Ei ole sellasta yhtä vuosikymmentä, minkä tasoon kaikki pitää saattaa. Hyvin kapeita ovat suunnittelijoiden näkökannat. Ihminenkin kehittyy kerroksittain kontruktivosmin hengessä. Ei aivojakaan formatoida tietyn ajan jaksojen välillä. Eikä mitään kehityskautta määritetä palautustasoksi, niin ku tietokoneessa.

      • Anonyymi

        Eikö tätä aivojen formatointia nykyisin tehdä kuitenkin. Mäellähän saa sähköhoitoa. Kannattaisiko sinun kokeilla kun sinulla tulee jatkuvasti näitä bugeja kirjoitukseen?


    • Anonyymi

      Tarkoitatko konstruktivismi?

    • Anonyymi

      Sehän on sitten kuin suomalainen kulttuuri. Aina joku taho häpeää sitä kuten 60-luvulla vanhoja puutaloja jotka sitten tuhottiin betonikuutioiden edessä. Nyt sitten suomalaisuus on sellaista, mikä pitää korvata paremmalla kulttuurilla.

      • Anonyymi

        Mesopotamia korkeakulttuureineen on keksinyt luku- ja kirjoitustaidon. Älykästä väkeä siellä suunnilla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mesopotamia korkeakulttuureineen on keksinyt luku- ja kirjoitustaidon. Älykästä väkeä siellä suunnilla.

        Vähän kuin egyptiläiset siis, mutta eivät olleet samaa väkeä mitä siellä nyt asuu. Onko siis kohtalo sama kuin Suomessa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vähän kuin egyptiläiset siis, mutta eivät olleet samaa väkeä mitä siellä nyt asuu. Onko siis kohtalo sama kuin Suomessa.

        Epyktiläisillä tulee olemaan suomalaisten kohtalo. Olet oikeassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Epyktiläisillä tulee olemaan suomalaisten kohtalo. Olet oikeassa.

        Empä usko Epygti on Venäjän kanssa väleissä toisin kuin me.


    • Anonyymi

      Missä nyt sitten pääsee ruskaan punkkaamaan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3192
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1281
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      169
      1204
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1030
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      961
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      932
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      839
    8. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      825
    9. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      825
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      817
    Aihe