Haen kokemuksia dokumenttiin

Anonyymi-ap

Hei. Olen aloittava dokumentaristi ja teen dokumenttia itseäni koskevasta ja tärkeästä aiheesta, masennuksesta ja sen hoidosta Suomessa. Dokumentin tarkoitus on jakaa tietoisuutta itse masennuksesta, sen kanssa elämisestä ja sen realiteeteista, kuin myös kommentoida mielenterveydenhuoltoa Suomessa, tärkeimpänä ajatuksena parempi tulevaisuus. Mielestäni mediassa on paljon tietoa tilastoista, mutta ei tarpeeksi tietoa todellisista ihmisistä.

Haen dokumenttia varten nimettömiä kokemuksia, eri muodoissa. Se voi olla esimerkiksi sähköpostiviesti, ääniviesti tai haastattelu. Elokuvan kerronnallista puolta miettien toivoisin haastatteluja, mutta jos haluat vain jakaa kokemuksesi, se myös riittää. Kerro kokemuksestasi vapaasti, ja vain sen verran kun tahdot. Mitään sitoumuksia tai vastuita ei tule kenellekään, paitsi minulle, elokuvantekijänä.

Jos haluat jakaa kokemuksestasi, ota yhteyttä sähköpostiin projektimasennus (at) gmail.com (käytän peitesähköpostia tällä foorumilla välttääkseni roskapostia.) Kaikki elokuvaan menevä tieto on täysin nimetöntä. Jos haluat pysyä nimettömänä myös minulle, lähetä viesti tunnistamattomalla sähköpostilla.

Kirjoitathan viestiisi, oletko avoin haastatteluun.

Kiitos ajastasi, ja mahdollisista vastauksestasi! Toivon kaikille hyvää jatkoa ja voimia tulevaisuuteen.

1

183

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

        Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
        Maailman menoa
        617
        1633
      2. Anteeksi arkuuteni

        Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
        Ikävä
        44
        887
      3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

        https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
        Maailman menoa
        487
        753
      4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

        Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
        Iisalmi
        14
        743
      5. kenen näköinen

        kaivattusi on ?
        Ikävä
        45
        672
      6. Mikä on ollut

        Söpöintä välillämme?
        Ikävä
        41
        614
      7. Tykkäätköhän vielä minusta?

        Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
        Ikävä
        30
        566
      8. Hyvännäköinen pakkaus

        Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
        Ikävä
        32
        543
      9. Olet ihana

        Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
        Ikävä
        37
        510
      10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

        Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
        Sinkut
        161
        498
      Aihe