Mitäs tämä tämmöinen tarkoittaa.
SOITE Terveyskylä Omapolku Kokkola
16
417
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä tosiaan?
Omapolku...Oman onnensa seppää? - Anonyymi
Kysy chatgpt:ltä täällä kaikki on liian boomereita vastaamaan tuohon ja itse en saa edes selvää mitä kysyt..
- Anonyymi
Jos aloittaja kertoisi, mistä on tuon sanapötkön bongannut.
Soitehan paraikaa saneeraa työntekijöitä ulos, heidän on kohta oma polku löydettävä.
Tarkoittaisiko sanapötkö saksalaista pfadfinderiä, polunlöytäjää, suomeksi partiolaista?
Vaiko Kokkolan Intiaanikylää?
- Anonyymi
Käytän omapolkua jatkuvasti, sllä saan netissä nopean yhteyden omaan hoitajaan.
- Anonyymi
Kaveri puolesta kysyn : miten semmosen saa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaveri puolesta kysyn : miten semmosen saa?
Jos sinulla on oma asiantuntija sairaanhoitaja, niin hänen kauttaan.
"Asiantuntijasairaanhoitajat ovat hoitajia, jotka ovat perehtyneet tiettyjen kansansairauksien ennaltaehkäisyyn ja hoitoon. Asiantuntijasairaanhoitajia ovat esimerkiksi diabetes-, sydän- ja astmahoitaja" - Anonyymi
Saitko valita mieleisesi. Kaikki hoitsut nimittäin eivät ole mitenkään kiinnostuneita eivät työstään eivätkä potilaistaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaveri puolesta kysyn : miten semmosen saa?
Tekstiviestillä :D.
Mahdollisimman halvasti ja etäisesti. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos sinulla on oma asiantuntija sairaanhoitaja, niin hänen kauttaan.
"Asiantuntijasairaanhoitajat ovat hoitajia, jotka ovat perehtyneet tiettyjen kansansairauksien ennaltaehkäisyyn ja hoitoon. Asiantuntijasairaanhoitajia ovat esimerkiksi diabetes-, sydän- ja astmahoitaja"Diabeteshoitaja ei pidä mitään yhteyttä potilaisiin. Jos nilkat turpoaa, vastaus on katsotaan, miten vaiva kehittyy.
Sen kummemmin kuin muutkaan mainitsemasi hoitajat. Nykykäytäntö. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saitko valita mieleisesi. Kaikki hoitsut nimittäin eivät ole mitenkään kiinnostuneita eivät työstään eivätkä potilaistaan.
Jokaisella on oma polkunsa soitessa, ihan työntekijöillekin. Itse tykkään tästä hoitsusta, jonka esimiesvastuuseen kuuluu alaisten kalujen koon kertominen spontaanisti koko järjestyksessä. Esimies- ja virkavastuut on vieras asia.
- Anonyymi
Alisuoriutuminen työssä ei ole irtisanomisperuste!!
Onnittelut omaa polkua kulkeville soiten persuille! Ei ole ollut eikä tule olemaan perusteella. Ei voi vain tietää perusasioita, sellaista se on. - Anonyymi
Minä olen erittäin tyytyväineen omapolkuun ja hoitajaani. Saan nopeasti tätä kautta yhteyden eikä tarvitse jonottaa vastaanotolle soitoilla.
- Anonyymi
Mä näitä polkuja tallaan kai viimeiseen asti..
- Anonyymi
Saattashan tuolla polulla tulla säästöä. Ei tiedä.
Koska se riabeteskään ei parane turha on niitä sok. verenp. ym. juosta hoitajalla mittauttamassa kun sen osaa tehä ite kotona? Tätäkö se polku tarkottaa?
- Anonyymi
Omadigipolku on leikkaukseen saapuville vapaaehtoinen. Ei ole pakollinen. Yhtä nopeasti pääsee sovittuun leikkaukseen. Ei siis nopeuta mitään. Toistaiseksi näin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2343992Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232307Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1411461
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37920Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8847J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61756