Onko totta että Haminan 100 vuotisen isänmaan itsenäisyyden kunniaksi pystytetty lipputanko on valmistettu venäjälle ja että rahat sen hankintaan valuivat venäjän metalliteollisuuden tukemiseen kotimaisen sijaan?
Lisäksi onko totta että eräs SDP:n nykyinen kansanedustaja oli mukana "konsultoimassa" ja "fiksaamassa" tätä järjestelyä?
Onko lisäksi totta että tämän kyseisen SDP:n kansanedustajan konsultointipalkkio Haminan puolelta on julisettu salaiseksi?
Haminan lipputanko
16
776
Vastaukset
- Anonyymi
Totta se on. Lipputanko valmistettiin Pietarissa. Suomessa ei osata valmistaa lipputankoa niin oli pakko ostaa Venäjältä
- Anonyymi
Suomessa ei osata valmistaa lipputankoa... uskoisinkohan tuon?
Vai uskotteliko tämä demari-konsultti vain että asia on noin?
Mutta siis eikö ole oikeasti hiton epäisänmaallista valmistaa Suomen itsenäisyyttä juhlistava lipputanko Venäjällä?!
- Anonyymi
kimmo kiljunen oli päälle päsmäri joka veti komiat rahan omaan taskuun lipputanko välittäjänä toimiessaan
- Anonyymi
Hyrkäskartsa siellä puuhasteli.
- Anonyymi
Kyllä. Kiljunen hoiti homman.
- Anonyymi
SDP:n Kimmo Kiljunen on ollut taas viime päivinä kyseenalaisissa otsikoissa. Tosin ei tämän lipputanko keissin takia.
- Anonyymi
Ei kovin isänmaallista toimintaa haminalaiset veronmaksajat ja demarikonsultit, vai mitä?
- Anonyymi
Riippuu isänmaasta.
- Anonyymi
Kimmon lipputanko kovin Svetlanan mieleen.
- Anonyymi
Missä viekkaus ja vääryys
siellä Sdp - Anonyymi
KAIKKI poliitikot samanlaisia, piste.
- Anonyymi
Tässä tapauksessa kyse kuitenkin nimenomaan SDP:n poliitikosta.
- Anonyymi
Kiljunenä sai myös myytyä Haminan hölmöille päättäjille riepunsa, jotka eivät muille kelvanneet.
- Anonyymi
Meidän päättäjät olivat viisaampia kuin Vantaalla ja Imatralla
- Anonyymi
Onko palstalla tietoa siitä julistetiin SDP:n kansanedustajan venäläisestä lipputangosta saama "konsulttipalkkio" salaiseksi Haminan kaupungin taholta vai onko se julkista tietoa?
Millaisista summista puhutaan, kymmenistä tuhansista euroista vai menikö yli sadan tuhannen euron se summa mitä haminalaiset veronmaksajat tilittivät demarin tilille?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.2753898Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon
Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188733496Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia
mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös1452506- 562286
- 1541902
- 341717
Onko jo liian "vanha" vai mitä mieltä olet? 57-v. saa raakaa tekstiä tv:ssä
The Summit Suomi tv-ohjelmassa 57-vuotiaan Maritan jaksamista kyseenalaistettiin iän takia. Onko tässä iässä jo liian "v301278- 331265
- 481189
- 231156