Pääsemään irti?
Joko alat
Anonyymi-ap
1051832
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 105
Vanhimmat
Miksi pitäisi päästä irti, jos kummallakin tunteita?
Näin minäkin ajattelen.
Älkää te yhtää ajatelko
Höpötystä.
en kun käyttäydyt niin.. ollaan vaan jotenkin kiinni toisissamme ja asioita tapahtuu koska ne on tarkotettuja tiietään se molemmat <333
Tietyllä tavalla kyllä. Ei enää ahdista.
En. Luulen et mulla on traumaperäinen stressihäiriö. Kaikki tää kiusaaminen on aktivoinut sen. Eilen en enää illalla pystynyt hallitsemaan itkua. Tuntuu etten enää voi poistua edes kotoa.
Mikä sulla iso mies niin aina kollotuttaa sitten? Minulla itellä ei ole häiriöitä, olen vaan korkeintaan vähän häiriintynyt
Olen kyllä pieni nainen. No hyvä ettei sulla ole. Tää on aika hlvettiä.
Haluaisit olla pieni nainen, siinä on iso ero. Synnyitkin pieneksi mieheksi jonka psyyke ei kestä sitä että nämä naiset ja ikävä kyllä myös lapset ei noteeraa ukkelia siinä mielessä mitä haluaisit. Huoli pois, kyllä sä kuuluisaksi pääset ja huomio on taattu 😉
Dude looks like a lady, paitsi että ei
Oot sä ihan sekaisin kyllä.
Nää on näitä hoitojonoista pudonneita.
Ei näihin haluta haaskata rahaa kun ei saa sille vastinetta.
No et taida olla.
No kyllähän olen. 🙄
Tämä taitaa pitää paikkansa.
Tuolle ei kannata edes vastata. Trolli mikä trolli.
Never 🤣❤️
Nyt vasta aletaan pistämään halkoa uuniin, palstaäijälle myös krematoriokokemuksia pusi pusi 😘
Urbelolla menee kohta taas niin tunteisiin että siirtyy muille sivustoille terrorisoimaan teinejä. Sebbuku on siitä hieno mies että melko suoraan yrittää groomailla alaikäisiä aika sairaisiin juttuihin. Joko laitetaan äijän uusimpia kuvia eetteriin mitäs sanot mmmmato
Sivussa pysyttelen, etten häiritse.
Samoin.
Pakko päästää irti, kun sitä kerta toivotaan. En kelpaa, niin en kelpaa.
jos ainoana asusteena on trytöllä bikini juttu
Vieläkö kulahtanut kikkomaaaninen viihdyt koulujen lähettyvillä?
joo. saatiinko jotain läpi?
Kesästä?
Pesästä?
🤭
Shokissa vieläkin 😔
Ihan sekaisin vieläkin
Miltä vaikuttaa? Teit asian harvinaisen helpoksi loppujen lopuksi!
Irti mistä ole koskaan ollu edes sellases kiipelis mistä en irti pääsis kui entäpä itse
Pääsemään irti mistä?
Se että oon lähes kokonaan sanomatta täällä mitään, ei tarkoita etteikö olis tunteita tai jotain.
Ehkä se tarkoittaa ennemminkin että oon loppu.
Valmis luovuttamaan.
Koko elämästä.
Tapahtui kun moraalisi selvisi. Siitä onjo aikaa.
Entäs sun moraali?
Kaikki ok, tarkistin toisen ja jäi siihen.
Miten tarkistit?
Eikai sitä voi muuten, kun jos jotain konkreettista oikeasti tapahtuu. Vaikka ei silloinkaan kaikki aina ole yksiselitteistä.
:-D siis seksin harrastaminen vai mitä? Mikä vtun tarkistaminen?
Kyllä, olet muisto vain *puhallus*
Kuin myös sinä. *pieraisu*
Olen päässyt irti aika hyvin tästä palstasta. Eilen illalla lipsui yhden lasillisen jälkeen. Ja nyt näköjään vielä palasin. Täällä aika outo meininki. En tajua aloituksista mitään.
Hänestä olen päässyt irti jollain tavoin, kun ymmärrän ettei hänellä ole tunteita mua kohtaan. Keskityn nyt erilaisiin työjuttuihin ja -mahdollisuuksiin.
Naiselta
Onko se taas harrastellut koiran kanssa😆
kyllä. En kuulemma tarvitse lääkettä mutta olen saanut kovia iskuja päähän mikä aiheuttaa eri tunnetiloja. Nyt jo rauhoittunut. Oletin hänen olevan myös talous tai sieltä suunnalta. Mutta oli lääketieteestä tai tutkija tai jotain sinne päin.
yksi henkilö on ainakin pahasti mt ongelmainen ja yrittää kilpailla jotain paikkaa ja ottaa sitä, eikä ymmärrä että se on minun pää ja tietoisuus mitä yrittää saada. ja saan aina tällejä päähäni. myös niskat on turvoksissa ja tosi kipeät. nyt jo vähän paremmat. kun kirjoittaa että riuhtoo se hyökkää päälle ja riuhtoo. kun nämä pitäisi saada oikeasti pois täältä.
Pikkuhiljaa. Vielä ajattelen häntä silloin tällöin, mutta yritän saada muuta sisältöä tilalle. En lue hänen kirjoituksiaan ym.
Sanoit ettet pysty. Ne sun pelot ja muu. Ensin ajattelin, että odotan sinua, en enää tiedä odotanko. Sen näkee sitten pystynkö keneenkään toiseen rakastumaan. Jos järki päättäisi nämä asiat, olisin jo irti, ja tehnyt päätöksen, että en odota, mutta voi olla, että tunne sanoo toisin. Yksi todella kiinnostava lähestyi jo minua, mutta en vaan pystynyt, en vaan pitänyt mitenkään vielä mahdollisena sitä että suuntautuisin sinusta pois. Kyllähän tämä ettemme enää näe, soita tai viestittele, puhuu aika karua kieltä, joten kai tässä vähitellen viilenen.
Mitkä pelot? Sullahan ne pelot on.
Mies naiselle?
Nausmiehelle
Ei, kun sulla meni pupu pöksyyn.
Tämä on naiselta miehelle
Kuka ja kenestä?
Olet minun mies 🔥
Pakko kai se on. Naiselta ❤️❤️❤️
Se on todellakin pakko!
Kenelle tämän sanot?
Jalat irti
Jos ei ole kont aktiakaan mitä voi päätellä?
Kädet sain jo vapaaksi, jalat vielä tiukasti nippusiteillä ja jesarilla kiinni sänkysi jalassa
Nou
Mä uskoin suhun. Toivon että jonain päivänä sä tulet hakemaan mut pois täältä. Mä en pysty unohtamaan niin kauan kun sä olet poissa. Mulla on ollut niin hirveää pitää tätä kaikkea sisällä. Ja mä olen sulle niin kauhean vihainen ettet ole enää lähestynyt. 😔❤️
Olet yrittänyt myös unohtaa. En tiedä oletko onnistunut.
Voi sinnuu😪toivottavasti sinut hakee
Mistä sinut voi hakea?
Kotoa
Joojoojoo. Eilen jo. Viime vuonna. Epäluottamuksesta ja epäilyistä. Nyt olen ihan varma love love love.
Olen kuin imukuppipehmoeläin ikkunassasi 😅
Hyi tulee inhottava tunne, kun lukee tuollaista! Et ole terve ihminen!
Pikkuhiljaa. Oikeasta todellisen vuoksi.
Olet ainakin tehnyt sen eteen ksikkesi. Kun seisoimme siinäbkatsoimme toisiamme sanomatta mitään. Mutta se oli sellaista ei-mitään, mikä merkitsi kaikkea. Silmissäsi ei ollut jälkeäkään siitä, mitä olimme aiemmin olleet, ja tunsin jonkin sisälläni rikkoutuvan.
Siinä se sitten oli. Aloimme olla ohi. Katsoin ja tunsin itseni niin surulliseksi, koska mieleeni juolahti tämä ajatus etten koskaan enää katsoisi sinua samalla tavalla. En koskaan enää ole se joka aina palaa toivoen että olisit taas vapaiden kirjoissa En voinut olla vihainen, koska tämä oli se kuka olit. Kuka olit aina ollut. Et ollut koskaan valehdellut siitä. Annoit ja otit pois. Tunsin vielä, tutun tuskan, sen eksyneen, katuvan tunteen, jonka vain sinä pystyt minulle antamaan. En koskaan halunnut tuntea sitä enää. Ehkä juuri siksi tulin tuonne jotta todella tietäisin. Jotta voisin sanoa hyvästit lopullisesti, enkä voisi koskaan perua sitä. Mutta en ollut niin rohkea tai rehellinen.
Juu muut mieles
Olen ymmärtänyt kaiken. Väärä aika eikä oikea polkukaan. Oikea tulevaisuus saati hetki. En ole oikea. Et sinäkään. Jotain vain puuttuu. Meistä. Enkä olisi voinut tehdä mitään. Sinäkään. Emme olleet tosissamme. Tai uskoneet siihen. Liian jotain. Ei vaan voi nähdä päätyvän yhteen. Tapasikin jonkun. Pahoillaan vääryydestään. Edes samalla sivulla. Ei vain ole se. Mitään voi. Jonkun onnelliseksi. Ansaitsemmekin parempaa. Pysytään ystävinä. Sillä menettää olisi ikävä.
En pääse irti, mutta kaipaus on edennyt seesteiseen vaiheeseen.
Siten on käynyt minullekin kaivatessani pitkäaikaista ystävääni. Tunne ei hellitä.
En, mutta pystyn siihen silmänräpäyksessä jos haluaisin
Sama. Mutta en tee sitä, koska tykkään hänestä miehestä
En!
En ole päästänyt enkä päästä. Ja sitä paitsi, meidän välillämme on jotain joka pitää meidät ikuisesti yhdessä
mieheltä naiselle
Vai niin!
Niin on. Se mitä olen hänen kanssa tuntenut ja kokenut , on jotain suurempaa. Sellaista ei voi kokea kuin ehkä kerran elämässä tai ei koskaan.
Sen vuoksi mikään irtipäästäminen tai luovuttaminen ei käy edes pienessä mielessäkään.
- sivusta: naiselta kuin hänelle, miehelle rakkaalle.
Sielu?
Olen päässyt irti kahleista.
ja, me ei yeidö perheellä rahaa, siis kotorlömällä tai lasten kasvatuksella, jotain pientä joskus muuten raha tule muualta. ja jutut perheeseen ostot myös. ei toimita kuten te. eikä niitä. eikä niitä voi jakaa teille.
sinne kelaan on turha selittää että kun yövyt airbnb asunnossa se on kannattavaa, ja hyödyttää myös työjuttuja. tai jos menet syömää ulos, tai jopa treffeille siitä tulee hyötyä. ostat ohjelmistoja, virustorjuntaa, työvaatetta, pakollisia juttuja se on meille hyödyksi ja, pakollista. vielä pärjätään mutta kohta on fiksusti ostettava. ja itsellä lisänä lisöhommat, eli kotiin liittyvää kierrätetään vanhaa, hyöty kassaan, ja tilaa uudelle. vain hyötyä, ja luonto ja, talous kiittää.
ja kun toimii oikein, kaikessa, tulee lisätöitä. ne on yleensä satoja ja tuhansia.
muutaman vuoden välein isompaa. ja kodista ja sinkuudesta jos tunteet kohtaa saa suhteisiin In etuja. esim ehdokkaita puolisoksi tai jopa uusia ystäviä ja tuttuja. ei niitä osteta mutta kyllähän se niin menee
sitä varastoa ei voi käyttää ilman lupaa muille, koska me ollaan pulassa itse, jos yhtäkkiä ei olekaan.
Kaipaus hellittää kun on sallinut ensin itsensä ikävöidä ihan kunnolla.
Nyt kun tajusin yhden jutun niin täytyy päästää hänestä irti. Ois pitänyt heti tajuta 🤣
Ihan turhaa tykkäilin. Voi hitsi kun ois tienny aiemmin.
No hyvä että asia tuli nyt ilmi sitten.
Ai, että on vaan Keski hyvä pa. ee?
Ois hän voinut sen reilusti kertoa. Ei se olis mihinkään vaikuttanut.
Mitä olisi pitänyt tietää? Kerro nyt vinkki muille, että osaavat toimia paremmin?
Kertoa minkä asian? Salailiko jotain?
Aikaansa tällä palstalla kannata kuluttaa, menee selvästi lopullinenkin mielenterveys. Viikonloput.
Kuolen ihan just ikävään... Kaipa se irtipäästämistä on.
Alan olla siinä vaiheessa, että kiinni pitäminen on myös tietoinen päätös, ei pelkästään sisältä tuleva pakko. Sen verran ollaan ajauduttu erilleen.
Sama homma.
Irtipääsemisestä on jo kulunut 10kk, se mitä se tarkoittaa myös sitä.
Kiinni...
Nyt on aikuisen roolissa...
Ymmärrystä nähtävää luvassa
https://youtu.be/8XSpFdMy4Vo?si=2hK7WHRuYbTxGPio
Näitä tunteita tarkoitat
En. Tämä ja hän on jo ytimessä kiinni ❤️